galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sytuacja wydawnicza Władcy Pierścieni w Polsce
Autor Wiadomość
maruniewicz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Gru, 2013   Sytuacja wydawnicza Władcy Pierścieni w Polsce

Hej Forumowicze.
Nie wiem jak wy, ale ja zaczynam się martwić czy linia WP LCG będzie kontynuowana przez Galaktę. Wydawnictwo uparcie ignoruje jakiekolwiek pytania na temat wydania po polsku trzeciego scenariusza GenCon i Nightmare decków. Zapowiedź Głosów Isengardu jest i z pewnością zostaną wydane, ale sprytnie zmieniono informację o dacie premiery. Najnowosza wersja FAQ wciąż pozostaje nieprzetłumaczona. Na mój gust pachnie tutaj cichym wycofaniem się z wydawania serii, co zresztą już się zdarzało (Runebound).
Ruch na forum też niewielki, co może być sygnałem dla włodarzy, że zainteresowanie małe.
Co myślicie? Byłoby super gdyby ktoś z Galakty zabrał wreszcie jakieś oficjanle stanowisko, chociażby w sprawie najnowszych dodatków print on demand.
pozdrawiam wszystkich
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Gru, 2013   

Martwić to się mogą gracze Inwazji, gdyż wyschło im źródełko. WP z tego co pamiętam, były do niedawna najlepiej sprzedającym się LCG na świecie (dane były tu gdzieś na forum publikowane).
Co do PoD, to Galakta dość jasno napisała, że trwają rozmowy/ustalenia. Czego chcesz jeszcze? Przecież ciężko, żeby każdego dnia pisali dokładny raport z rozmów ;)
A o zainteresowaniu świadczą raczej sprzedawane egzemplarze, a nie ruch na forum.
Pozdrawiam, i spokojnie, jeszcze nie stawiaj krzyżyka na WP :wink:
 
     
maruniewicz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Gru, 2013   

Ha, widzisz, nie dokopałem się do wypowiedzi o pod.
No cóż, bardzo dobrze jest czytać twoje słowa i miejmy wszyscy nadzieję, że masz rację.
pozdrawiam :)
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Gru, 2013   

A datę premiery Głosu Isengardu wydawca amerykański przeniósł równie cicho.
Nie ma co się martwić na zapas.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Gru, 2013   

Witam,
Wybaczcie jeśli zabrzmi to nazbyt pysznie, ale ów temat poddaję pod rozpatrzenie usunięcia - z braku sensowności jego dalszej egzystencji.
>maruniewicz: Weź mój drogi poprawkę na różne zmienne, które rządzą się tym światkiem - dogranie umowy, kwestie poprawnego tłumaczenia, testy, ponowne sprawdzenie tłumaczenia itd. To nie trwa tydzień ani dwa :)
Odnośnie samych kart, rozumiem to doskonale - sam chcę ich więcej i więcej, ale przy obecnej ilości ponad 2000 kart jeszcze Wam mało? Wkrótce po wydaniu "Głosów Isengardu" i dedykowanego doń cyklu przygód będzie problem z doborem bohaterów! O złożeniu 50 kartowego decku nie wspomnę...
maruniewicz piszesz mój drogi o braku odzewu ze strony Galakty, ale jakby nie dostrzegasz tego, cóż dzieje się [a raczej jak mało się dzieje] na naszym forum (oficjalnym! dodajmy czym spieszno) - ruch niewielki czasem przez kilka dni nic się absolutnie nie dzieje.
Aż by się chciało polecieć parafrazę pewnej piosnki - "Pan bóg stworzył gracza, a gracz stworzył karty"... Tutaj moim zdaniem leży pies pogrzebany. Ludzie grają sobie po kątach w domu i tak im dobrze.

Na domiar złego, jakby ostatnim gwoździem do trumienki niewesołości była odpowiedz z jednego poznańskiego sklepu z grami odnośnie zainstalowania się u nich z naszym WP LCG, oto przytaczam dokładnie słowo w słowo cóż mnie odpisano:
można donas przyjsczagrac
jakkolwiekwładca pierścieni LCGjest słaby niestety i nikt w niego nie gra :(
nie ma doniego graczy


Ku przestrodze mrocznych wizji naszego forumowego kolegi i jego obaw :)
Dajmy czas czasowi i cieszmy się tym co już mamy, bo jest czym.
A cytując wypowiedz psborsuka z innego tematu: nie siejmy paniki
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Gru, 2013   

Myślę, że publikacja w dniu dzisiejszym najnowszego FAQua powinna uspokoić co bardziej podejrzliwych graczy ;)
 
     
maruniewicz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Gru, 2013   

Nawet nie wiesz jaki uśmiech zagościł na mojej twarzy, gdy wszedłem przed chwilą na stronę Galakty :)
pozdrawiam wszystkich!
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Gru, 2013   

Ja tam nie mam złudzeń, że Galakta ma w nosie graczy.
Na moje pytania też nie odpowiadają.
Zwróćcie uwagę, iż nowy FAQ to raptem kilkanaście zdań więcej, a ile miesięcy na to czekaliśmy....
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Gru, 2013   

balint napisał/a:
Ja tam nie mam złudzeń, że Galakta ma w nosie graczy.
Na moje pytania też nie odpowiadają.
Zwróćcie uwagę, iż nowy FAQ to raptem kilkanaście zdań więcej, a ile miesięcy na to czekaliśmy....

Proste pytanie - czy ten faq pl różni się od wersji eng? Bo jeśli nie, to nie bardzo rozumiem zastrzeżenia do Galakty, raczej kieruj je do FFG.
I nie wiem, ilu pracowników ma Galakta, ale jeśli miałaby odpowiadać na każde pytanie graczy, to musieliby zatrudnić przynajmniej jednego dodatkowego pracownika tylko do tego. Tym bardziej, że dla większości łatwiej jest napisać pytanie, niż sprawdzić, czy już nie zostało ono zadane (i uzyskało odpowiedzi).
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Gru, 2013   

psborsuk napisał/a:

Proste pytanie - czy ten faq pl różni się od wersji eng? Bo jeśli nie, to nie bardzo rozumiem zastrzeżenia do Galakty, raczej kieruj je do FFG.
I nie wiem, ilu pracowników ma Galakta, ale jeśli miałaby odpowiadać na każde pytanie graczy, to musieliby zatrudnić przynajmniej jednego dodatkowego pracownika tylko do tego. Tym bardziej, że dla większości łatwiej jest napisać pytanie, niż sprawdzić, czy już nie zostało ono zadane (i uzyskało odpowiedzi).


A co to ma do rzeczy?
Galakta jest polskim wydawcą gry i ten FAQ ma w zębach dostarczyć graczom po polsku.
Koniec kropka.
Odnośnie odpowiadania na maile to także Twój argument jest bez sensu.
Mniejsze wydawnictwa /stowarzyszenia odpowiadają na pytania od ręki. Wiem, bo przy różnych okazjach miałem możliwość weryfikacji. Czy zatrudnią jednego człowieka, czy dziesięciu do tego zadania, to mnie to nie obchodzi. Jestem klientem, nie petentem.
Oczywiście częstsza aktualizacja strony firmowej byłaby rozwiązaniem, ale to także nie jest mój obowiązek.
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Gru, 2013   

balint napisał/a:
Galakta jest polskim wydawcą gry i ten FAQ ma w zębach dostarczyć graczom po polsku.
Koniec kropka.

A niby dlaczego? Bo kupiłeś jedną czy dwie ich gry (a ściślej nie ich, tylko FFG)? Bez urazy, ale odnoszę wrażenie, że w tym kraju coraz więcej ludzi cierpi na manię wielkości...
balint napisał/a:
Mniejsze wydawnictwa /stowarzyszenia odpowiadają na pytania od ręki. Wiem, bo przy różnych okazjach miałem możliwość weryfikacji. Czy zatrudnią jednego człowieka, czy dziesięciu do tego zadania, to mnie to nie obchodzi. Jestem klientem, nie petentem.

Raczej Twój argument jest bez sensu. Mała firma musi walczyć o każdego klienta, nawet jeśli miałoby to się wiązać z niespaniem przez właściciela (znam jedno z takich wydawnictw). W dużych przedsiębiorstwach są nieco inne priorytety, i nie zmieni ich niezadowolenie jednego czy dwóch klientów. I tyle.
A to, że Ty czy ja chcielibyśmy, żeby było inaczej (bo ja również chciałbym, żeby faq pl wyszedł zaraz po ukazaniu się eng, i żeby wszystkie informacje były podawane szybko i na bieżąco), niczego nie zmieni.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Gru, 2013   

W dużych a nawet bardzo dużych firmach także nie śpią po nocach jeśli chodzi o klientów.
Wiem to z autopsji zawodowej....
Podejście o którym piszesz było stosowane przed '89 rokiem.

Co do ilości gier, to możesz podejrzeć moją kolekcję na BGG. Obawiam się, że są to więcej niż dwie gry, w przeliczeniu na złotówki więcej niż stówka.
I nie jest to miana wielkości, ale świadomość wydanych pieniążków oraz oczekiwanie do poszanowania tego faktu.
Bo firma (w tym przypadku Galakta) jest dla mnie, a nie ja dla niej... To nie jest mania wielkości, to jest profesjonalne podejście do klientów... lub jego brak.....
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Gru, 2013   

Niestety z mojej autopsji wiem, że jednak w wielu firmach komuna żyje i ma się świetnie :evil:
A co do oczekiwania na poszanowanie, to cóż mam powiedzieć... Każdy chce, nie każdy ma (może). Ale tu się zgadzam, powinno być płacę i wymagam. Może kiedyś tego doczekamy, nie tylko z planszówkami :wink:
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Gru, 2013   

psborsuk napisał/a:
Niestety z mojej autopsji wiem, że jednak w wielu firmach komuna żyje i ma się świetnie :evil:
A co do oczekiwania na poszanowanie, to cóż mam powiedzieć... Każdy chce, nie każdy ma (może). Ale tu się zgadzam, powinno być płacę i wymagam. Może kiedyś tego doczekamy, nie tylko z planszówkami :wink:


I dokładnie o to mi chodziło.

PS: a wystarczyłoby aby Galakta raz na jakiś czas zaktualizowała informację na swojej stronie i byłoby po krzyku.
 
     
Filiip10
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014   

Popieram
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13