galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowi w świecie karcianek.
Autor Wiadomość
ibiss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sty, 2014   Nowi w świecie karcianek.

Witam.

Chciałbym z dziewczyną rozpocząć kolekcjionowanie i granie w karcianki. Strasznie spodobał mi się pomysł kooperacji jaki znalazł się w WP LCG i tutaj mam pytanie, bo widząc po postach to wiele osób gra w pojedynkę. 1. Czy gra w kooperacji starcza na długie godziny?
2. Czy nie będzie za łatwo?
3. Często gracie w tą grę, czy jest to raczej przerywnik?
Zastanawiamy się również nad Warhammer Inwazja, dlatego też na podforum umieściłem już posta. Oczywiście interesować nas będzie dokupowanie dodatków, ale one też się kiedyś skończą i co wtedy dalej. :)

Pozdrawiam.
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

Witaj!
Co prawda nie mam za sobą tylu godzin spędzonych nad grą, co niektórzy tutaj, ale postaram się coś Ci doradzić. Jak do tej pory gra mi się nie znudziła (a mam ją już ze dwa lata). Grywam głównie sam, choć ostatnio pojawili się u mnie współgracze.
Ad.1 - tak, wystarczy zmiana talii, i rozgrywka zupełnie się zmienia
Ad.2 - zależy w który scenariusz, jedne są banalne w pojedynkę, a trudniejsze w więcej osób, inne odwrotnie
Ad.3 - dla mnie to obecnie główna gra
A gdy skończą się dodatki, to mamy tu kilku domowych producentów zarówno kart dla graczy, jak i scenariuszy (ponadto są też scenariusze tworzone przez graczy zagranicznych). Więc imo gra będzie tak długo się rozwijać (oficjalnie lub nie), jak długo będą gracze.
 
     
Jahmel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

ibiss, nie będę punktował, ale napiszę Ci, że osobiście posiadam tylko dwa dodatki gierkę nieco ponad rok więc w trzy scenariusze z podstawki grałem ładnych parę miesięcy. Gra samemu też ma sporo możliwości, bo przecież można jechać na dwie ręce. 4 sfery, mieszanie ich przeto, zmniejszenie ilości bohaterów etc. Grając nawet takimi samymi taliami każda rozgrywka będzie inna. Co do poziomu trudności to osobiście więcej razy przegrałem (znacznie więcej :) ) lecz to w moim przypadku nie wpłynęło na złe postrzeganie gry wręcz przeciwnie zachęciło do kombinowania, sprawdzania, wymieniania i co tam jeszcze można rzec. Jest to gra główna przynajmniej dla mnie. Oczywiście jeżeli siadamy rodzinnie to bierzemy np. K2. Nie ma się co martwić o dodatki, bo na chwilę obecną masz prawie 40 scenariuszy więc jak dla mnie to robi mega wrażenie skoro świetnie bawię się na pierwszych czterech, bo drugi dodatek czeka na koszulki.

P.S. Napisałeś, że grasz z dziewczyną więc jak to w życiu bywa kooperacja będzie lepsza, bardziej scementuje Wasze relacje gdy bohaterska złapiesz w siec pająka, który zaatakuję Twą damę. Natomiast Warhammer to czysta rywalizacja więc w przypadku częstych łomotów gwiazda Cię pogoni :) .

P.P.S. Gwoli ścisłości P.S. jest z przymrużeniem oka :P
 
     
ibiss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

Dzięki wielkie za odpowiedzi i podzielenie się wrażaniami z rozgrywki kooperacyjnej. Zostaje zatem pytanie gdzie w Krakowie jest dobry sklep z planszówkami gdzie można nabyć WP podstawkę,ewentualnie pierwszy dodatek?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13