galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Władca Pierścieni na komputerze, PO POLSKU - propozycja
Autor Wiadomość
Artemis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Sty, 2014   Władca Pierścieni na komputerze, PO POLSKU - propozycja

Witam, moja wcześniejsza próba spolszczenia gry na platformie OCTGN, skończyła się niepowodzeniem. Zajęłoby to zbyt wiele czasu. Znalazłem jednak inne oprogramowanie, na którym gra jest dostępna (pewnie część z was zna). Program nazywa się Lackey. Dokładny opis tego jak gra na nim działa można znaleźć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=A_U6dNNsxOQ

Jest też sposób, aby dokonać spolszczenia kart, bez ich skanowania i wycinania. Chodzi o opisy. Karty będą się wyświetlały po angielsku, ale jest możliwość podmiany ich opisów. Wystarczy edytować jeden z plików. Trzeba podmienić w nim teksty. Wygląda to tak:

http://zapodaj.net/1a489841e312b.jpg.html

I teraz sprawa do społeczności. Ja mogę przetłumaczyć/przepisać informacje z kart następujących setów i dodatków (takie posiadam)
a) CORE SET
b) pierwsze cztery dodatki z Mrocznej Puszczy
c) Khazad Dum

Czy są chętni, którzy wzięliby na barki tłumaczenie reszty kart. Może byśmy się podzielili i wspólnymi siłami spolszczyli całą grę? Nasze opisy pojawiałyby się w programie tutaj (wystarczy najechać na kartę i nacisnąć ~, żeby pojawił się opis)

http://zapodaj.net/8ca04258e7283.jpg.html
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Sty, 2014   

Jestem za i chętny do roboty. W miarę dostępnego czasu oczywiście :)

O ile dobrze pamiętam to FFG ma jeden warunek - nie mogą się pojawić karty z dodatków wydanych krócej niż 5 roku temu. Jak się mają kwestie prawne polskiej wersji i tłumaczenia?
 
     
Artemis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Sty, 2014   

Co do kwestii prawnych, to nie mam pojęcia. W programie zainstalowane są wszystkie dostępne karty. Ja myślałem, żeby sprawy z tłumaczeniem załatwić na zasadzie "fanowskiej". Jeżeli mam oryginalne karty, to gram nimi na kompie. Tak też mam zamiar to traktować, jako furtkę, w momencie, w którym nie mogę, albo mi się nie chce rozkładać normalnych kartoników i grać kartami, za które zapłaciłem. Natomiast polonizacja wszystkiego ma ułatwić dostęp graczom, którzy posiadają inne dodatki...

Ponadto, jeżeli ktoś to przetłumaczy, łatwiej będzie nam (mnie na pewno, gdyż różnie z tym moim angielskim) przeglądać karty w dodatkach, które mam w planach kupić. Tak to widzę...
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014   

A widzieliście może temat Index kart gracza w języku polskim znajdujący się na tym forum? Pan_satyros przygotował plik z polskimi opisami kart z większości dodatków. Z wydanych obecnie brakuje tylko cyklu Przeciwko Cieniowi i Czarnych Jeźdźców (w każdym razie tak było gdy ostatnio do niego zaglądałem), więc wystarczy pobrać ten plik, ewentualnie go uzupełnić i wrzucić opisy do wspomnianego programu (nie znam go, ale jeśli to coś podobnego do OCTGN, to chyba się nim zainteresuję).

---EDIT---
Właśnie sobie uświadomiłem, że do grania po Polsku nie wystarczą karty gracza, więc i tak zostanie sporo roboty, ale na dobry początek i to powinno się przydać...
 
     
burial
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

Wow... ale to by było coś niesamowitego :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13