galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto?
Autor Wiadomość
Tyberionis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014   Czy warto?

witam wszystkich forumowiczów. Jestem nową postacią na tym forum jak i w karciankach. Mam kilka pytań i bardzo proszę o odpowiedź :) jeżeli taki temat był to proszę go przenieść w odpowiedni dział.
1. Czy warto zbierać karty WP tylko dla samego zbierania?
2. Swoją przygodę zacząć od podstawki czy moge, że tak to ujmę od d.py strony czyli od ostatniego dodatku?
3.
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014   

Ad.1 - ja zbieram i gram. A czy warto, musisz sam ocenić po wyglądzie kart (jak wiadomo, de gustibus... :wink: ).
Ad.2 - Jeśli chcesz tylko zbierać, to od dowolnego. Jeśli grać, to podstawka jest must have. Bez tego nie pograsz.
 
     
Jahmel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014   

1. Jeżeli ktoś widzi w sens w zbieraniu to dlaczego nie.Można zbierać znaczki, pocztówki, lewe skarpetki etc. Karty z WP są miłe dla oka więc czemu nie.
2. Trzeba zacząć od podstawki i na tym można skończyć, nie ma przymusu
 
     
Tyberionis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) zacznę kolekcję od zebrania talii pod krasnale. Pozdrawiam gorąco
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014   

1. Warto, ale zdziwiłbym się, gdybyś nie zaczął w to grać, tym bardziej, że można samemu :wink:

2. Kolekcjonersko warto kupić Czarnych Jeźdźców najpierw, ale chyba najlepiej razem z podstawką, bo wówczas będziesz miał całą Drużynę Pierścienia od razu (i w razie czego karty do zagrania, że się powtórzę :razz: )
 
     
Tyberionis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

NIe chcę zakładać nowego tematu więc pytam tu:)
mozna ocenić które karty są najcenniejsze? tz: warto je mieć w kolekcji, czy chodzi tu raczej o osobiste preferencje w dobraniu odpowiedniej talii?
Czy WP z klatkami z filmu na kartach to całkowicie inna gra?
 
     
Jahmel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Pomimo iż nie jestem doświadczonym graczem to stwierdzam, że ocena "cenności" kart jest bardzo subiektywna. Zarówno pod względem grywalności jak również estetyki, bo poruszyłeś wcześniej temat zbierania dla samego zbierania. Każdy składa talię pod siebie, Ci bardziej doświadczeni pod konkretne scenariusze. Kiedyś patrzyłem na niektóre karty i twierdziłem, że nie będą potrzebne, ale... . Polecam, żebyś sam zbadał co może być po "ale"

Klatki z filmu to inna gra.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Tyberionis napisał/a:
NIe chcę zakładać nowego tematu więc pytam tu:)
mozna ocenić które karty są najcenniejsze? tz: warto je mieć w kolekcji, czy chodzi tu raczej o osobiste preferencje w dobraniu odpowiedniej talii?

Najcenniejsze karty do talii to chyba te, które są w Core Secie po 1 sztuce, takie jak Nieoczekiwana Odwaga, a warto jest mieć je na stanie w trzech sztukach. Spośród pozostałych to już wchodzi tu pewien subiektywizm, o czym wspomniał przedmówca. Niezależnie jednak od tego z pewnych kart korzystamy częściej a z niektórych wcale - czy to Bohaterowie, czy też Karty Gracza. Ale tu głównym wyróżnikiem są preferencje i podejście: poważne lub for fun. Temat rzeka :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13