galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I OFICJALNY TURNIEJ WP LCG - DYSKUSJA OGÓLNA
Autor Wiadomość
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lut, 2014   

Kulgan napisał/a:
Dziękuję w imieniu swoim, kota i gryzoni :mrgreen:
Hehe :lol: Wszystko się da zrobić.
A tak serio, serio to przystopujcie bo mamy tyle zgłoszeń, że skrzynka się zapchała, a my ledwo nadążamy z powiększaniem listy...
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Lut, 2014   

Chciałbym pogratulować odwagi (a może szaleństwa), pierwszej odważnej parze, która dokonała zgłoszenia na turniej. Brawo! Nie podam kto z uwagi na ochronę danych osobowych :P jak będzie/będą chciał/chcieli to da/dadzą znać.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

Powodowana tą samą odwagą (lub takowym szaleństwem) zgłosiła się druga drużyna. Nie podam oczywiście kto, ale myślę, że będzie nam się świetnie w turnieju grało :wink:
 
     
Avael
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

Wiecie co... zgłaszam oficjalne zażalenie.

Nie wiem na ręce kogo mogę to zrobić więc zadowolę się wpisem tutaj.

Zażalenie moje dotyczy jednego istotnego faktu - dlaczego turniej nie jest bliżej Rybnika
:( (((((

Choć wiem, że pewnie skończyłbym z w brudnym garnku brudnego orka, ale zanim zanurzyłbym się w odmętach brudnego rosołu na mojej twarzy dałoby się zauważyć uśmiech zadowolenia z obecności na spotkaniu turniejowym.

A tak... smutek, rozpacz, łzy... :(

(po wzięciu się w garść)

Panowie, gratuluję inicjatywy.
Takich ludzi potrzebuje Gondor!
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Mar, 2014   

Avael napisał/a:
Wiecie co... zgłaszam oficjalne zażalenie. [...] Zażalenie moje dotyczy jednego istotnego faktu - dlaczego turniej nie jest bliżej Rybnika [...] Panowie, gratuluję inicjatywy.
Takich ludzi potrzebuje Gondor!

Dobrze trafiłeś z miejscem na zgłoszenie zażalenia :) Otóż przyjmujemy zażalenie do księgi skarg i zażaleń, lecz nawet nam - choć udało się dokonać epickiej rzeczy organizacji oficjalnego turnieju - trudno byłoby przenieść konwent Pyrkon poza Poznań... ;)
Za gratulacje dziękujemy, ale laury, medale i pochwały dopiero wieczorem 22 marca 2014 roku.
 
     
Kris
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014   

Przede wszystkim witam forumowiczów.

I do rzeczy:
Kwestie formalne:
1. Czy konieczne jest zgłoszenie się mailowo? Kwestia obecności naszej pary będzie się ważyć pewnie do samego piątku, więc jeśli się nie zgłosimy a zjawimy się w sobotę o 9:00 to co? Zagramy czy nie?
2. Czy wszystkie pola zgłoszenia są wymagane? (np: szanuję swoją prywatność i nie udostępniam telefonu wszystkim)
3. Czy jest minimalna ilość par, czy turniej się odbędzie nawet na dwie pary? (przy okazji: czy zgłosił się ktoś jeszcze czy wspomniane dwie pary to na razie wszyscy?)
4. czy macie jakieś pojęcie czasowe ile czasu potrwa turniej?

A w kwestii gry:
1. Czy istnieje gdzieś w sieci "obrabialna" lista kart po polsku? Tak samo jak zasady po polsku? Mam wszystkie sety w angielskim i tłumaczenie kart na polski to czynnik skrajnie demobilizujący, a za pomocą ctrl+c, ctrl-v jakoś dam radę.
2. Nigdy nie graliśmy turniejowo, więc jak wygląda komunikacja pary w trakcie gry? Czy gracze mogą omawiać jakie akcje zagrają, kto jakiego stwora bije itp?
3. Czy karty między taliami główna/rezerwowa można wymieniać między scenariuszami (tzn. czy można np. 3 karty z t.głównej zamienić na jeden scenariusz z kartami z t.rezerwowej), czy należy grać każdy scenariusz kompletną talią jak w spisie?
4. Zakładam, że karty w taliach główna/rezerwowa mogą się powtarzać i nie posiadając 6 kopii jednej karty można je przekładać między deckami grając raz talią główną, raz rezerwową (np. trzy rogi mam, ale sześciu to nie) ale prosiłbym o potwierdzenie.

Wielki szacunek dla organizatorów za podjęcie się zadania, trzymam kciuki za powodzenie niezależnie czy się pojawimy czy nie.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014   

Nie chcę się wypowiadać w imieniu organizatorów, ale na jedno pytanie mogę odpowiedzieć. Jeden z naszych współforumowiczów (jest takie słowo :?: ) stworzył stronę z polską listą kart. Zajrzyj na www.lotrlcg.org (a potem podziękuj neutrino :) ).
Natomiast polską instrukcję, najnowszą wersję FAQ i kilka innych dokumentów do pobrania, można znaleźć na stronie Galakty.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014   

Kris napisał/a:
Wielki szacunek dla organizatorów za podjęcie się zadania, trzymam kciuki za powodzenie niezależnie czy się pojawimy czy nie.
Witaj,
Dziękujemy. Wszelakie gratulacje prosimy jednak po Turnieju :) My już swoje zrobiliśmy, teraz reszta w Waszych rękach i kartach.

Kwestie formalne:

Ad 1. Zgłoszenie mailowe jest preferowane, gdyż da nam to w połowie miesiąca oraz na tydzień przed Pyrkonem obraz ilość uczestników z przyjęciem pewnego odchylenia na górkę bądź minus.
Zapisy trwają do godziny 10:00 w sobotę - Pawilon 7A, odpowiednie stanowisko.

Ad 2. Tak, wszystkie pola zgłoszeniowe są wymagane. Karty uczestników po zakończeniu turnieju zostaną wrzucone do niszczarki, a pozostałości spalone. My również szanujemy własną i cudzą prywatność, poza imieniem i nazwiskiem wraz z pseudonimem w oficjalnym raporcie po Turnieju - ot lista uczestników - żadnych danych nie zamierzamy ani publikować, ani przekazywać firmie Galakta, która nawet o tym nie wspomniała. Twoje obawy pozostają zatem bezzasadne.

Ad 3. Minimalna ilość par to słowo kluczowe naszego turnieju, na razie jest zbyt wcześnie, aby móc definitywnie stwierdzić czy będziemy grali na dwie pary, według mnie na 99% TAK. Obecnie mamy 5 zgłoszonych uczestników, a zostały jeszcze dwa tygodnie. Na razie czekamy.

Turniej robimy dla Was, zatem liczymy, że na samym Pyrkonie znajdą się chętni.

Ad 4. Tak, mamy. Turniej składa się z 5 rund, na które trzeba liczyć około 5 godzin, plus przerwy techniczne. W zależności o wyboru uczestników oraz ich ilości, zaproponujemy na turnieju jedną 1,5h przerwę obiadową, ewentualnie, jeżeli Gracze będą chcieli iść za ciosem rozgrywka będzie się toczyła szybciej. Dopuszczamy również możliwość przyspieszenia kolejnej rundy, gdyby wszyscy Gracze ukończyli scenariusz szybciej.
Prognozowany czas całego turnieju to ok. 6-7 godzin. Dodam - prognozowany. Start 10:30.

Kwestie gry:

Ad 1. O żadnej "obrabiarce" nie słyszałem. Niedawno powstała POLSKA BAZA KART WP LCG, jeżeli posiadasz wyłącznie karty anglojęzyczne, musisz posiadać przy sobie wydrukowany opis wszystkich kart Gracza ze swojej talii. Numerycznie poukładane w jakiś sensowny sposób, aby można było bezproblemowo porównać treść karty z jej polskim odpowiednikiem. Musisz wziąć poprawkę, iż w Turnieju mogą brać udział Gracze nie znający języka angielskiego.

Polską instrukcję znajdziesz na stronie wydawcy gry - INSTRUKCJA PL

Ad 2. ZASADY TURNIEJOWE WP LCG znajdują się pod tym linkiem. Gra jest podzielona na odpowiednie tury, polecam również zaznajomić się z Regulamin IOT ;)

Omawianie akcji jest wskazane, pożądane i mile widziane! W końcu to gra kooperacyjna :) Byle by akcja nie trwała za długo, bo będą zgrzyty. Każda para będzie się pilnowała wzajemnie.

Ad 3. Tak, można wymieniać. Daliśmy Wam możliwość zabrania ze sobą od 100 do 120 kart, które możecie dowolnie przekładać pomiędzy rundami, z zachowaniem wszelakich zasad zgodnych z instrukcją oraz Regulaminem IOT.

Kris napisał/a:
czy należy grać każdy scenariusz kompletną talią jak w spisie?

Czy mógłbyś rozwinąć myśl precyzując pytanie?

Ad 4. Tak, można przekładać. Jednak obowiązuje święta zasada z instrukcji - nie więcej niż 3 kopie tej samej karty na jedną aktualną talię, tej zasady należy przestrzegać bezwzględnie. A także pamiętać o kartach z wydrukowanym zdaniem "tylko jedna taka karta w talii".

Ufam, iż rozwiałem Twoje wątpliwości. Pozostaje jedynie pytanie o spis talii.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014   

Corran napisał/a:
Nie chcę się wypowiadać w imieniu organizatorów...

Corran dzięki za wsparcie :) Zawsze mile widziane! Uprzedziłeś mnie minimalnie, polską bazę podałem.
Współforumowicz to bardzo ładne słowo.
Kris pamiętaj oczywiście o aktualnym FAQ do kart i zasad :)
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014   

Może w takim razie jeszcze coś podpowiem w sprawie ostatniego pytania. Skoro można dowolnie przekładać karty między talią główną, a rezerwową, to tak naprawdę trudno mówić o dwóch taliach. Wprowadzoną tu zasadę rozumiem tak: można wskazać 100-120 kart (ułożyć z nich dwie osobne talie tylko dla formalności) i przed każdą rozgrywką dowolnie z nich wybierać to co pasuje najbardziej do danego scenariusza (może jedynie warto to wcześniej przemyśleć, żeby inni nie wściekali się, że przygotowania trwają zbyt długo).
Czyli odpowiadając na pytanie - nawet jeśli to jest dozwolone, to nie warto wskazywać tej samej trójki kart w obu taliach, bo i tak będzie można je przełożyć do tej drugiej talii - nawet jeśli wcześniej zgłosimy je tylko do talii pierwszej.

PS. Cieszę się, że jest już kilka par, bo na początku wyglądało to niezbyt obiecująco, a z całego serca trzymam kciuki za sukces tego przedsięwzięcia.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014   

Corran napisał/a:
[...] przed każdą rozgrywką dowolnie z nich wybierać to co pasuje najbardziej do danego scenariusza (może jedynie warto to wcześniej przemyśleć, żeby inni nie wściekali się, że przygotowania trwają zbyt długo).

Owszem tego właśnie chcemy uniknąć i będzie to pilnowane. Każdy ma tyle samo czasu, ażeby ułożyć sobie ze 120 kart kilka wariantów talii pod dany scenariusz.
Pomiędzy każdą rundą będzie 10-15 min przerwy technicznej, również dla orgów, wówczas Gracze będą mogli spokojnie poprzekładać karty :)
 
     
Kris
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014   

Dziękuję wszystkim, czuje się bardziej niż usatysfakcjonowany dotychczasowymi odpowiedziami.

Ale mam kolejne drobne pytanie: jak rozumiem bohaterów też trzeba mieć odgórnie wytypowanych (maks 2*trzech), ale nigdy nie wiedziałem czy liczą się do limitu kart (te 120 kart to z bohaterami czy bez)?

Pozostaje czekać na przychylność Valarów co do przybycia, bo chęci są.


I podziękowania dla neutrino
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014   

Kris napisał/a:
Ale mam kolejne drobne pytanie: jak rozumiem bohaterów też trzeba mieć odgórnie wytypowanych (maks 2*trzech), ale nigdy nie wiedziałem czy liczą się do limitu kart (te 120 kart to z bohaterami czy bez)?

Tak, bohaterowie wliczają się do ogólnej ilości kart gracza. W przypadku 120 kart, spodziewam się, iż nasi Gracze przybędą z 5-8 bohaterów :)
Kwestia dowolności przy budowaniu decku to kwestia mocno indywidualna.

Proszę, abyś zapoznał się z zapisami oryginalnej instrukcji do gry, tam znajdziesz wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014   

A ja mam jeszcze takie pytanie: Czy niezbędne są koszulki przezroczyste na talie graczy? Czy wystarczą nowe koszulki jednego koloru dla każdego gracza, żeby były bardziej przejrzyste, które karty są którego gracza, szczególnie jeśli grają tym samym kompletem kart dodatków?
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014   

Tak - chodziło nam o to, że przezroczyste są bardziej dostępne. Wkradł się tu lekki relatywizm (wiem, że na niektórych turniejach wymagane są koszulki z 'zakrytym" tyłem, ale tu nie chcieliśmy robić komuś pod górkę jeśli ma tylko przezroczyste).
Kolorowe tyły też mogą być :)
Byle nie było wyróżniających się i zniszczonych/znaczonych koszulek (protektorów).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14