galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wave 4
Autor Wiadomość
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Yup, wiwat :P Szkoda, że tak z zaskoczenia premiera wskoczyła przed Regio bydgoskie :P
 
     
Breed9000
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

To chyba bardziej wina przesuniętego terminu Regio niż dystrybutora :D
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2014   

Mam pytanie - czy patrząc na osobę która po prostu lubię sobie popykać w X-Winga, ale zarazem chce mieć dostęp do wszystkich staktów - warto kupować po 2 szt. statków z 4 fali? Z poprzednich falii mam min. po 2 statki z wyjątkiem dużych (tych mam po 1 szt.). Czy realnie są one na tyle słabo grywalne, że i tak raczej nigdy więcej niż 1 dla zabawy nie wystawię, a karty i tak mi po 1 szt. wystarczą?
 
     
miko
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2014   

Defender, E-Wing, Phantom wystarczą po 1 sztuce, ale nie dla tego, że są słabe, tylko dla tego, że kosztują sporo punktów. Z-95 możesz mieć kilka, bo kosztują tylko 12 pkt i 1 szt za wiele nie ugrasz :)
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2014   

Dzięki wielkie. A podpowiesz to samo o 3-fali? I czy warto kupić dwa zestawy Asów (i Imperium i Rebelii) ?
 
     
Caladan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

Ja własnie jestem w podobnej sytuacji co ty Mareczq. W końcu mam zamiar zakupić pierwsze modele z 4 wave'a (i parę z wcześniejszych, bo mam spore braki :) .
I doszedłem do tych samych wniosków co miko że wystarczy po 1 sztuce przynajmniej defendera, e-winga i phantoma (fajne statki, fajne możliwości, tylko w cholerę pkt kosztują). Na pierwszy rzut wezmę prawdopodobnie e-winga i phantoma (bo z nim może być taka sama sytuacja jak z interceptorem za kilka mcy, że nakląd zostanie wyczerpany i cholera wie kiedy będzie dodruk)
Defender jednak z jakiś powodów jest mało popularny z tego co zdarzyłem się naczytać, więc nie grozi mu wykupienie zbyt szybkie.
 
     
ytsunkai
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lis, 2014   

i masz racje. na początek 1 sztuka wystarczy (choć osobiście mm 2 phantomy i próbowałem na obu grać).

Natomiast jak znam życie to za parę miesięcy będziesz musial przemeblować szafkę żeby zmieściły się wszystkei graty :)
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Lis, 2014   

defender i e-wing to mocne statki i sa w rozpiskach ale sa tak drogie punktowo, ze mieszcza sie x1, zetki phantomy lataja w ilosci od 1 do 4, ale pamietaj ze dwie zetki beda w most wanted, wiec tutaj raczej kupilbym max 2 zetki i max 2 phantomy. osobiscie mam 2 phantomy ale jak latam takze tymi nie imiennymi, przewaznie jest tylko whisper lub echo
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Lis, 2014   

Tyle że zetki z MW, a konkretniej ich diale chyba nie będą do używania przez Rebelsów.
Generalnie jeśli gracie standarda, to polecam kupić po jednym ze wszystkiego. Jeśli przyjdzie wam do głowy rozpa z dwoma statkami, to sobie dokupicie drugi. Sam gram dwiema zetami, a często widzi się HSF z trzema zetami.
Jeśli gracie epiki, to już warto pomyśleć np. o dwóch defenderach. Sam często biorę 3.
Jeśli chodzi o wyczerpanie zapasów, to teraz bym się tym tak nie martwił. II fala wyszła szybko, bo w swoim czasie była jedyną alternatywą dla I. Obecnie mamy większy wybór zestawów, więc presja na każdy z osobna powinna być trochę mniejsza.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2014   

Coś czuję, że Galakta zacznie tworzyć "zestaw" wojenne zamiast wydawać nowe fale tak często ;) Np, Kupienie 4 sz. B-Wingów, za 199 zł itp ;P
 
     
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2014   

Cóż, Galakta raczej nie ma tu dużo do gadania, to raczej FFG decyduje co i jak wydawać do X-winga
 
     
Toudi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2014   

Mareczq napisał/a:
Coś czuję, że Galakta zacznie tworzyć "zestaw" wojenne zamiast wydawać nowe fale tak często ;) Np, Kupienie 4 sz. B-Wingów, za 199 zł itp ;P

Ok, ale gdzie tu promocja? 4 szt. Bwingów, za 150, to już zacząłbym rozumieć.

Jak na razie to robią Asy w tę myśl. A jak się czyta forum FFG, to albo kolejne asy imperium to TIE Adv + TIE Fighter, albo duży wraz z TIE Adv., jak to miało miejsce przy Transporcie z Xwingiem.

Ps. zauważył ktoś, że galakta znowu przesunęła dodruk II fali (ciekawe czy się doczekam Interceptora w sensownym czasie...)
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2014   

Cytat:
Cóż, Galakta raczej nie ma tu dużo do gadania, to raczej FFG decyduje co i jak wydawać do X-winga

Nie no oczywiście masz rację, wiadomo chodziło mi o FFG ;)

Cytat:
Ok, ale gdzie tu promocja? 4 szt. Bwingów, za 150, to już zacząłbym rozumieć.

Jak na razie to robią Asy w tę myśl. A jak się czyta forum FFG, to albo kolejne asy imperium to TIE Adv + TIE Fighter, albo duży wraz z TIE Adv., jak to miało miejsce przy Transporcie z Xwingiem.

Ps. zauważył ktoś, że galakta znowu przesunęła dodruk II fali (ciekawe czy się doczekam Interceptora w sensownym czasie...)

Promocja by była taka sama jak przy Asach, realnie nie ma tutaj promocji, tylko dostał byś kolejne nowe karty/pilotów itp ; ) Mowa oczywiście o przyszłości tak pewnie za pół roku + .

Co do Dodruku, to Interoceptora masz teraz przecież w Asach Imperium ? Z Falconem jest chyba już większy problem .
 
     
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2014   

Problem z interceptorem w Asach, jest taki, że nie ma w nich najtańszy pilotów nieuinikatowych oraz Turra i Soontira.
 
     
Toudi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2014   

[quote="Mareczq"]
Cytat:
Cóż, Galakta raczej nie ma tu dużo do gadania, to raczej FFG Promocja by była taka sama jak przy Asach, realnie nie ma tutaj promocji, tylko dostał byś kolejne nowe karty/pilotów itp ; ) Mowa oczywiście o przyszłości tak pewnie za pół roku + .

Co do Dodruku, to Interoceptora masz teraz przecież w Asach Imperium ? Z Falconem jest chyba już większy problem .

Wybacz, myślałem, że przez zestaw rozumiesz, 4 dodatki w jednym. Ja tam osobiście zadowolony jestem z asów. Z mojego punktu widzenia, a jest to punkt widzenia zwykłego domowego gracza, co raz na jakiś czas zawita gdzieś na imprezę.

Plusem są:
inne malowanie
nowi piloci
oraz fakt, że nie dubluje się kart, których nie będzie można użyć (unikatowe).
I co najważniejsze, dzięki asom mogę wystawić np 2 Bwingi, czy Awingi. A raczej nie zdecydowałbym się na zakup dwóch identycznych dodatków.

A co do Interceptora, Asy mam, ale chce go ze względu na pilotów (oraz fakt, że tylko jego mi brakuje z małych modeli wydanych do tej pory). A Sokoła i Slave mam dostać na urodziny, jak szczęście dopisze.


Ale, żeby nie było, że tylko offtopem lecę. Grałem ostatnio Defenderem, fajny, mocny, ale biały nawrót nie przydał mi się ani razu. A jak już go zrobiłem, to Ywing lecący za mną wypchnął mnie z planszy po kilku turach. :|
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13