galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF 46 - nabór
Autor Wiadomość
czarnylord23
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   

Cytat:
5.Ellaria Sand (1) – Jeśli się bronisz to zignoruj siłę Karty Rodu Twojego przeciwnika.

Dobrze rozumiem, że w przypadku użycia przez Targaryena zdolności rodowej:
Cytat:
Smoczy Ogień - Użyj tuż przed ujawnieniem kart Rodu podczas bitwy, w której uczestniczysz. Twoja karta Rodu otrzyma premię +3 do siły i trzy symbole miecza.
ignoruję również bonus +3 do siły karty rodu wynikający ze zdolności?
 
     
Martin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   

Powiedziałbym, że literalnie to interpretując, tak. Ale decyduje MG :)
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   

ja juz zaczne płakac:d arryn jednym pole zajmuje to co ja musze 4ech ruchach :) super balans pomiedzy nami ;d rotfl
 
     
Beez
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

Gog napisał/a:
ja juz zaczne płakac:d arryn jednym pole zajmuje to co ja musze 4ech ruchach :) super balans pomiedzy nami ;d rotfl


Po prostu trafiłeś pechowe wydarzenia. Ty za to nie masz innych wrogów a Arryn ma.
Stark jest wolnym rodem i się w końcu odkuje - moim zdaniem nie pasuje za to zupełnie do twojego stylu gry :D

Co do Umiejętności Targeryana - to wygląda to tak targ podnosi kartę o 3 a potem i tak jest to niwelowane do 0 . :) Niweluje bonus +3 ale miecze zostaja tak jakby
 
     
czarnylord23
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

Co do mieczy to oczywista oczywistość. :D
Podniosła mnie na duchu ta Elaria Sand, w tej sytuacji mam jakąś kontrę na Targaryena.
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

to juz wiadomo czemu targ wjechał w arryna jedyny nie ma kontry ;D
 
     
Jazmatos
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

Hmm, a tutaj? 2.Melisandre of Asshai (4) - Zignoruj specjalną zdolność Karty Rodu Twojego przeciwnika. To się sprowadza tylko do tekstu czy do tych zdolności rodowej Targa też? Bo nie wiem bo zignoruj tekst jest osobno pisane na kartach.
 
     
Beez
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

chodzi o zdolnosc karty - zdolnosc rodowa nie jest zdolnoscia karty:)
 
     
Dredzilla
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

Jak dla mnie to troche bezsensu wyglada zdolnosc karty Martella, logicznym dla mnie jest ze moja karta ma 0, ale bonus ze zdolnosci to bonus, a nie wydrukowana siła Karty, w takim razie zdolnosc Targaryena jest bezuzyteczna i na bare i na martella, jesli oni we dwoch sie dogadają na targa, to on moze skonczyc gre bardzo szybko, o ile kumam zdolnosc bary, tak tej interetacji zupełnie nie

Poza tym najpierw sa rozpatrywane są słowa zignoruj , bonus sie dodaje pozniej- jak dla mnie to logiczne
 
     
Martin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

Cytat:
5.Ellaria Sand (1) – Jeśli się bronisz to zignoruj siłę Karty Rodu Twojego przeciwnika.


Tyle że tu nie ma słowa "wydrukowana". Po prostu siła karty rodu. Poza tym to działa tylko w obronie ;)
 
     
czarnylord23
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

@Dredzilla
A gdybyś ty dogadał się z Tyrellem to ja miałbym jeszcze mniejsze szanse... A wolę nie myśleć co by się stało, gdyby Greyjoy się dogadał z Lannisterem na Tullych. ;) To już jest taka gra, że jak się dwóch graczy zmówi na kogoś to ta osoba ma po grze. Tylko reszta graczy powinna starać się do tego nie dopuścić (Tyrell powinien atakować mnie, Tully Baratheona, a Arryn wspierać Cię na morzu) żeby nikt nie osiągnął zbyt dużej przewagi (w końcu gramy tylko do 7 zamków). :)

Cytat:
Poza tym najpierw sa rozpatrywane są słowa zignoruj , bonus sie dodaje pozniej- jak dla mnie to logiczne

Ok, to najpierw zignorujmy siłę karty rodu, a potem do tej ignorowanej siły karty rodu dodajmy +3 siły... Efekt taki sam. :D
 
     
Dredzilla
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

Jak dla mnie to duzy błąd, to sa karty z pierwszej edycji a my posiłkujemy sie glownie zasadami z drugiej, wiem ze do drugie jedycji wyszedl faq w ktorym to pieknie ffg wytlumaczylo graczom dzialanie i kolejnosc rozpatrywania kart- nie wiem czy byl taki problem w pierwszej edycji, po prostu w kartach w edycji drugiej jest jasno napisane "zignoruj wydrukowana siłe karty" i tak samo powinnismy wpisac to tutaj, po prostu jest to jak dla mnie ewidentny bład edycji pierwszej z ktorym pozniej juz sobie poradzono
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

juz w grze na 12stu mowilem, zeby bonus targa dzialal jako siła twojej armii wynosi 3, a karta otrzymuje 3 miecze i problem z glowy
 
     
Jazmatos
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

Hmm to w takim razie jaka jest różnica pomiędzy zignoruj zdolność karty a zignoruj tekst karty? Jeżeli żadna to po co wprowadzać 2 określenia?
 
     
Dredzilla
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

Dokładnie, zeby wliczylo sie w bazową siłe jednostek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14