galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kilka grzecznych pytań
Autor Wiadomość
sylwiusz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Mar, 2014   kilka grzecznych pytań

2. Karta Wyznawca MORKA - Wymuszony: Kiedy jednostka wchodzi do gry każdy gracz otrzymuje 2 niebezpośrednie obrażenia.

Rozumiem że ja jako zagrywający też zadaję sobie obrażenia?
Trochę to bez sensu bo jeśli jest to pierwsza zagrana karta to albo przerzucę te obrażenia na stolicę albo na tę jednostkę i wprowadzając ją do gry sam ją zabiję.

3. Co to są obrażenia niebezpośrednie?

4. wypełnianie misji - zbieranie żetonów zasobów.
Wiem że żetony zasobów na misję pochodzą ze stosu żetonów ale jak obliczam ich liczbę?
Skąd mam wiedzieć ile żetonów w turze mam położyć na misji. Co określa tę liczbę?

5. Jak spalę dzielnicę MISJA to czy dalej dobieram karty i liczę symbol siły z tej dzielnicy do pobierania kart?

6. Czy jak spalę POLE BITWY to dalej mogę atakować znajdującymi się jednostkami?


pozdrawiam
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

2 No to wiesz juz której karty nie zagrywać jako pierwszej. Ta karta jest typowo do talii na obrażenia. Znaczy ranisz swoje jednostki, żeby je wzmocnić. Dajmy na to wystawiając tę kartę i mając Ugrucka w grze, możesz dać jemu obrażenia, które z kolei wydajesz jak zasoby.

3 Takie, które przydziela sobie osoba, której zostały zadane

4. Zawsze jest to określone na karcie misji i zazwyczaj jest to jeden żeton, który kładziesz kiedy coś wypełnia misję i spełniony zostanie jeszcze jeden warunek.

5, 6 Palenie dzielnicy skutkuje TYLKO przybliżeniem Cie do przegranej. Nie ma wpływu na samą grę, chyba że jakaś karta mówi inaczej. Np. niektóre krasnoludzkie karty dostają bonusy jeśli strefa płonie.
 
     
Profes79
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

Niektóre karty chaosu dodają także bonusy albo uzależniają swój skutek od płonących stref w ogóle ( przy grze na 4 graczy ma to czasami bardzo istotne znaczenie).
 
     
sylwiusz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

jeszcze jedno pytanie

1. czy mogę posiadać w grze dwie takie samy karty np jednostki? czy jeśli mogę to mogą być w tej samej strefie czy w innych.

Wiem że nie mogę posiadać w grze dwóch takich samych kart unikatowych ale co z innymi?

2. co w grze nazywane jest "rozwinięciem"? - wsparcie?

pozdrawiam
 
     
syd3r
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Mar, 2014   

sylwiusz napisał/a:
1. czy mogę posiadać w grze dwie takie samy karty np jednostki? czy jeśli mogę to mogą być w tej samej strefie czy w innych.

Wiem że nie mogę posiadać w grze dwóch takich samych kart unikatowych ale co z innymi?

W talii możesz mieć po trzy sztuki każdej karty. Nie ma limitu jednakowych kart, które możesz mieć w grze, więc możesz kontrolować kilka takich samych kart (mogą być w jednej strefie, albo w różnych - to nie ma znaczenia)

Jedyne ograniczenie to unikatowość. Dodatkowo nie możesz mieć dwóch lub więcej dowolnych bohaterów w jednej strefie.

sylwiusz napisał/a:
2. co w grze nazywane jest "rozwinięciem"? - wsparcie?

pozdrawiam

Rozwinięcie to karta, która zostaje umieszczona w grze koszulką do góry. Każde rozwinięcie zwiększa wytrzymałość strefy o 1.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13