galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uniwersytet Miskatonic
Autor Wiadomość
Teron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

No i co z tym dodatkiem? Już 2/3 lata za nami.
 
     
piwoslaw
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Lip, 2014   

Teron napisał/a:
No i co z tym dodatkiem? Już 2/3 lata za nami.


Druga połowa sierpnia tak podaje Galakta na swojej stronie
 
     
thorgal83
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

No i dodatek wczoraj wieczorem przyszedł do domu.

Jakie wrażenia? Jak zawsze klimatyczne, solidne wykonanie. Dużo nowych kart, które zdecydowanie przedłużą żywotność gry oraz wpłyną pozytywnie na jej regrywalność. Świetny pomysł na zakończenie tej serii. Faktycznie do każdego z dodatków dostajemy nowy zestaw kart, a do dużych dodatków bywa ich nawet po kilkadziesiąt. Fajny bonusik w postaci organizacji, jako coś zupełnie nowego.

Ale jednak jest kilka minusów. Przede wszystkim po wyjęciu wypraski pudło wydaje się nieco puste jak na taką zawartość i cenę - przydałby się jeszcze jeden worek z kartami, wtedy byłoby głośne Oh Yeah. Trochę denerwujące są wymagania użycia niektórych kart - trzeba łączyć do podstawki konkretny duży i mały dodatek... a dostajemy maksymalnie dwie nowe karty (a dla talii obłąkańców jest tylko po jednej przy takim zestawieniu). Pomijając fakt, że osobiście nie lubię łączyć więcej niż jednego dodatku do podstawki, bo wtedy trudno jest grę okiełznać, to prawdopodobieństwo, że przy takim mixie wylosujemy akurat ta jedną albo dwie karty dodatkowe jest znikome. Lepiej było już zostawić wymóg jednego konkretnego dodatku, zamiast wprowadzać ich więcej (choć podejrzewam, że w wiekszości przypadków da radę to obejść). No i na koniec - wkurzam się jedynie, że nie mogę zagrać w Koze z Lasów i Czyhającego w Progu, bo mam zestaw klimatycznych dodatkowych kart, które muszą czekać cholera wie ile. Podobna sytuacja była z wariantem Epickiej Bitwy po wydaniu Insmouth, ale na szczęście Galakta szybko wydała Kingsport, i mam nadzieję, że tym razem też szybko doczekamy się reszty do kompletu.

Reasumując, mimo pewnych minusów świetne zakończenie serii, które tylko przedłuży żywotność Arkhama i u mnie osobiście sprawia, że nie czuję potrzeby kupowania Eldritch, które mocno pachnie mi nieco odświeżoną kopią tej serii.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13