galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje stadko.
Autor Wiadomość
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   Moje stadko.

Temat tak żeby się pochwalić - a co tam :) .

Ostatnio przerobiłem B-Wingi tak by można było je ustawiać w dowolnej pozycji. Do przeróbki użyłem magnesów neodymowych.

Magnesy mam również na wszystkich podstawkach a to ze względu na łatwiejsze ich trzymanie w pudełkach - na spodzie pudełek są przyklejone magnesy, statki trzymają się bardzo mocno, można je obrócić do góry dnem i nic nie wypadnie. Dodatkowo Tie fightery mają usuniętą tę małą pierwsza kolumnę - standardowo na stałe osadzoną we wszystkich statkach - i osadzone są jedynie na długiej. Musiałem tak zrobić by je "obniżyć" by mogły zmieścić się w pudełku - bez uszkodzenia przy zamykaniu.

Poniżej kilka fotek :)












I małe pytanie do was.
Zauważyliście może, że figurki w nowszych podstawkach są dużo lepiej wykończone? Ja ostatnio nabyłem nową podstawkę i X-wing ma o wiele, wiele, lepiej wykonane malowanie. Widocznych jest więcej szczegółów. Kolory mają też trochę inny odcień. Elementy są lepiej spasowane.
 
     
Breed9000
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

Fajna kolekcja :)
Masz racje reprinty statków z pierwszych fal wyglądają o niebo lepiej niż ich pierwotne wersje. Także plastik podstawek oraz nóżki są lepszej jakości.

Mam do Ciebie jeszcze pytanie co za pudełka użyłeś do trzymania statków i akcesoriów? masz może ich oznaczenia lub nazwy?
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

Pudełko na żetony:
http://dikel.pl/Organizer...-7-produkt.html

Na karty, miarki itp:
http://dikel.pl/Organizer-300-10-2-7-produkt.html

Na modele:
http://dikel.pl/Organizer-350-65-2-7-produkt.html

Ten ostatni jeśli chcesz zmieścić duże statki wymaga wycięcia przegródek z dołu. Jak widzisz u mnie ten dla imperium ma wycięte niemal wszystko i zrobioną dużą przegródkę po lewej stronie, dużą po prawej i zostawiony środek.
Dla rebeliantów mam tylko wycięte z lewej strony.
Po wycięciach fajnie pasują wypraski od modeli - również docięte - szczególnie Lambda i Sokół :)

I tak jak pisałem by wszystko się ładnie zamknęło trzeba przerobić Tie Fightery - ponieważ są za wysokie - no i B-Wingi.

A teraz ja dopytam. Masz może doświadczenie w przemalowywaniu X-Wingów?
Ja maluję figurki do bitewniaków i ogólnie problemu nie będzie ale teraz widzę ile szczegółów w pierwszych X zostało zalane farbą. Da się to czymś doczyścić bez uszczerbku dla figurek?
Na forum FFG czy na BGG widziałem stopione figurki :) chciałbym tego uniknąć.
Do tego dobija mnie spasowanie elementów. Przy X pierwsze co rzuciło mi się w oczy to niesymetrycznie osadzone dysze silników. W nowym nie ma takiego problemu.
 
     
Breed9000
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Mar, 2014   

Dzięki za linki.
Co do czyszczenia z farby...
Ciężko mi powiedzieć kiedyś się zajmowałem malowaniem ale X-winga nie ruszałem. Zwykle kąpiel w denaturacie lub potraktowanie rozpuszczalnikiem do paznokci pomagało. Ale z tym wszystkim trzeba ostrożnie bo Są też jakieś bardziej zaawansowane techniki ale to już polecam poczytać na forach modelarskich lub warhammero-podobnych.
Na YT znalazłem też coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=YpD0Sm5NXvg
gość w filmiku twierdzi ze to ten sam plastik co warhammerowy wiec powinny działać wszystkie standardowe środki.
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Kwi, 2014   

Podziwiam i zazdroszczę :) ja noszę swoje stadko w wielkiej torbie z Ikei, która ostatnio szybko się kurczy. Myślałem o tym żeby poprzekładać modele do podobnego pudełka ale jakoś mam stracha że figurki (zwłaszcza X-wingi) uszkodzą się albo połamią. Jakoś nie mogę się pozbyć przekonania że najlepiej trzymać je w oryginalnych wypraskach, które przecież tylko po to zostały zrobione przez co są najlepsze.
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Kwi, 2014   

Oldster tak jak pisałem podstawki mają magnesy. Figurki nie ruszają się z miejsca - noszę je w plecaku i po wyjęciu wszystkie są tak jak je układałem.
Zresztą, może się spotkamy na partyjkę i zobaczysz co i jak? :)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Kwi, 2014   

Oldster napisał/a:
Podziwiam i zazdroszczę :) ja noszę swoje stadko w wielkiej torbie z Ikei, która ostatnio szybko się kurczy. Myślałem o tym żeby poprzekładać modele do podobnego pudełka ale jakoś mam stracha że figurki (zwłaszcza X-wingi) uszkodzą się albo połamią. Jakoś nie mogę się pozbyć przekonania że najlepiej trzymać je w oryginalnych wypraskach, które przecież tylko po to zostały zrobione przez co są najlepsze.


Myślałeś o gąbkach z laseropsa?
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Kwi, 2014   

Przyznam się że nie.
 
     
keldorn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014   

Ja ogolnie czaje sie na Walizka GemCat. Wczoraj rozmawialem z nimi i jesli po zakupie jakiejs walizki bedzie potrzeba dorobienia dodatkowych pianek (bo przecierz 4 fala jest tuz, tuz) to nie ma problemu.
Owszem podziwiam takie "Domowej roboty" opakowania, ale ja tam wole miec wszystko w jednym opakowaniu.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014   

Nie podoba mi się sposób, w jaki umieszczają tam lambdę. Mają jakąś stronkę, na której sprzedają same gąbki?
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014   

keldorn napisał/a:
Ja ogolnie czaje sie na Walizka GemCat. Wczoraj rozmawialem z nimi i jesli po zakupie jakiejs walizki bedzie potrzeba dorobienia dodatkowych pianek (bo przecierz 4 fala jest tuz, tuz) to nie ma problemu.
Owszem podziwiam takie "Domowej roboty" opakowania, ale ja tam wole miec wszystko w jednym opakowaniu.


Walizki bardzo fajne, ładne i zapewniające super ochronę. Ale... :)
Brałem pod uwagę cenę. Płacić ponad 200zł co daje możliwość zakupu 5 dodatkowych modeli (w sklepie w Łodzi mam statki po 43zł), stąd wybrałem rozwiązanie tańsze bo płacąc 8zł za skrzynkę mam możliwość schowania w nią ponad 20 modeli. W taką walizkę ile wejdzie modeli? Ty chcesz wszystko razem trzymać więc karty, podstawki, znaczniki i statki. Będą tam trzy warstwy czyli wyjdzie ile? 14 małych po jednym dużym i reszta czyli karty, znaczniki ale czy wejdą miarki, kostki itp?
Widzę, że to wersja z dodatkowymi akcesoriami. Sama walizka i gąbki za 140zł + przesyłka w sumie 153zł to znowu prawie 4 statki. I tak właśnie na to patrzyłem. Zwyczajnie wolę zwiększać liczbę modeli w kolekcji jak dokupywać drogie akcesoria - skusić się mogę na matę do grania.
A jeśli mówimy o piankach to najbardziej odpowiadają mi takie:

http://www.ebay.pl/itm/St...=item4d1b0c57f1

Są niezależne i pasują w zasadzie na każdy model - może będzie problem z HWK ale Y-Wingi też pasują. Można oczywiście nabyć na same małe lub duże - brak na Lambde - statki, lub karty, wzorniki itp. To jest zestaw bez walizki ale też wolałbym dobrać coś na wolnym rynku - walizki aluminiowe są od 40zł.

Oldster - jak będzie ze spotkaniem na granie? :)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014   

Na laseropsie gąbka o wymirach 40 x 30 cm i grubości 4cm kosztuje ok. 30zł, więc tragedii nie ma. Jak przymierzałem się do jej zakupu i porozkładałem modele na powierzchni tych rozmiarów, to pomieściła ponad 30 małych statków. Wystarczy tylko znaleźć jakieś tanie opakowanie w zbliżonych wymiarach.
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014   

Barbus, a mógłbyś podać linka do laseropsa bo jak wpisuję w przeglądarkę to mi wyskakują jakieś głupoty.

jervon napisał/a:
Oldster - jak będzie ze spotkaniem na granie? :)

W tą sobotę będę w ŁDK'u koło 14.00, a że mam sporo nowego sprzętu to chętnie zagram :)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014   

Adres to www.laserops.pl ale coś nie działa.
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Kwi, 2014   

Oldster to i ja wpadnę do ŁDK może uda się coś rozegrać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14