galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec wersji PL
Autor Wiadomość
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   Koniec wersji PL

http://galakta.pl/android...pierscieni-lcg/

Z punktu widzenia gracza jak i sprzedawcy nie jest to dobra decyzja i tworzy precedens, który może powstrzymywać od zakupu wersji polskiej w przyszłości.
Tym bardziej jest to dziwne, gdyż WP u mnie sprzedaje się nieźle. Ciekawe ile polski SW pociągnie? :(
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Osobiście wolałbym, aby to był żart. Nawet najpodlejszy z podłych...

Ludzie, co się dzieje?! Na Pyrkonie wszyscy robiliśmy pod siebie z powodu I Oficjalnego Turnieju! A teraz okaże się, że nowe ZP będą wydawane (o ile!) raz na rok w DnŻ - to byłaby najlepsza wiadomość z najgorszych.

Byłoby zacnie, gdyby rodzimy wydawca gry zajął bardziej obszerne stanowisko, deklarując otwarcie jaka będzie polityka wydawnicza do końca 2014 roku i dalej.
Skoro wydano Głosy Isengardu, do którego w USA szykuje się 6 nowych ZP, w takim razie chciałbym wiedzieć gdzie skończy się to szaleństwo?

Mnie bardziej ciekawi, o ile podskoczę teraz ceny starszych zestawów przygodowych po polsku...?

I wierzę, że żaden Gracz posiadający wersję anglojęzyczną nie będzie się teraz chełpił i pysznił swoimi mądrościami. Wszyscy jesteśmy graczami i wszyscy cierpimy.

Rozgoryczony i zrozpaczony (tak wiem, prawa rynku są nie ubłagane)
Lekt
 
     
Muad'Dib
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Nie mam zamiaru się chełpić itp :) Znam tylko realia życia i domyślałem się, że prędzej czy później to się tak skończy. Natomiast z drugiej strony nie widzę też, mimo wszystko, wielkiej rozpaczy. Nikt przecież nie zabroni tłumaczyć kart na polski i ich drukować. Ty, Lekt, chyba akurat posiadasz odpowiednie narzędzia do tego a grupa fanów na pewno się znajdzie. I myślę, że nawet takie tłumaczenie może mieć lepszą jakość niż to firmowane przez Galakte.

PS akurat myślę, że ceny nie podskoczą tylko spadną, gdyż wszyscy będą chcieli się pozbyć wersji PL, póki mogą (nie wiem na ile gracze ale sklepy na pewno).
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Muad'Dib napisał/a:
Ty, Lekt, chyba akurat posiadasz odpowiednie narzędzia do tego a grupa fanów na pewno się znajdzie. I myślę, że nawet takie tłumaczenie może mieć lepszą jakość niż to firmowane przez Galakte.

Możliwe, możliwe. Na razie jestem jednak, na tyle rozczarowany, że usiłuję zagryźć zęby i przełknąć tę gorzką pigułę. Tyle kasy utopione w karty, a tu po dwóch latach kop w zad...

Prędzej czy później kupię Głos Isengardu i kilka brakujących zestawów i tyle.
Zacznę robić swoje scenariusze. PAK okazał się porażką w dłuższej perspektywie. Skoro FFG miało wydać tyyyllllleee kart Graczy, to robienie własnych w końcu minęło się z celem.

Powiem w ten sposób. Czułem podświadomie, że ten dzień prędzej czy później nadejdzie. Nie przypuszczałbym jednak, że tak szybciutko. Rynek kapitalistyczny to bezlitosny sukinsyn, nie ma słupków na plusie - gra do piachu. Zwycięzcami są posiadacze wersji ENG, mnie nie starczyłoby teraz samozaparcia na skompletowanie od nowe posiadanych kart, o pieniądzach nie wspominając.

Pewnie SW LCG też spotka podobny los. Rynek jest hermetyczny, gry drogie, a poletko zdominowane przez Magica i Warhammera.

W pewnym momencie polskim sklepom skończą się zapasy i ZP zaczną orbitować po portalach aukcyjnych za 60-90 zł. Chyba, że Galakta planuje wielką wyprzedaż...

Narzędzia są - szablony, gotowce, pomysły. Stosy pomysłów na scenariusze, bo jak pisałem robienie kart dedykowanych talii Gracze, to sztuka do szuflady - dla samego siebie :)
Obecnie jedynie chęci brak.

Wybaczcie moje rozgoryczenie, ale będąc świeżo po organizacji I Oficjalnego Turnieju, wiedzę, że było on zarazem ostatnim. Gra ma skazę turniejową w postaci konieczności kooperacji. "Gdyby było PvP" może by to tego nie doszło... dobra koniec smęcenia. Przepraszam. Jestem zły i smutny.
Idę sobie złożyć decka po Czatownika, niech mnie Kraken wychłosta i tyle.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

No to chyba jakieś mało śmieszne żarty...

Czyli co, teraz mamy szansę jedynie na polską wersję przyszłych druków na żądanie? Czy może np. zwykłe dodatki też w wersji druk na żądanie byłyby w polskiej wersji dostępne? Bo z niusa wnioskuję, że odpowiedź na drugie pytanie będzie negatywna i takiego Ring Makera w polskiej wersji nie uświadczymy żadnym sposobem (no chyba, że sami sobie zrobimy i wydrukujemy :| ).
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Dzięki Lekcie za szybkie info, choć, jak Gandalfa w Dwóch Wieżach, mógłbym Cię nazwać Zwiastunem Burzy ;)
A poważnie, niedawno wydawało mi się, że z WP PL jest nieźle, pojawiały się faqi i dodatki, a tu takie coś :cry: Osobiście nie mam najmniejszego zamiaru pozbywać się kart, powiem więcej - zaopatrzę się w brakujące zestawy. Bedę również kupował kolejne, w wersji eng, i z pomocą (mam nadzieję, że również Twoją) tłumaczył je na pl - wystarczy włożyć w koszulkę karteczkę z tłumaczeniem, i można grać. Tak, wiem, to nie to samo, co nówka sztuka w ojczystym języku, ale jakos radzić sobie trzeba. A mnie się ta gra podoba i już.

Heh... a już miałem taki dobry humor po informacji, że w sklepie czekają na mnie koszmarne talie do odbioru... :neutral:
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Niestety, spodziewałem się tego...

Zazwyczaj kilka miesięcy przed wydaniem kolejnego dodatku pudełkowego i cyklu mniejszych odbywała się korekta polskiego tłumaczenia, w której uczestniczyłem. Po korekcie Głosu Isengardu i Koszmarnych Talii do CS nastąpiła długa cisza, która trwa do dzisiaj. Na pytanie skierowane do przedstawiciela wydawnictwa, czy szykuje się kolejna korekta, otrzymałem odpowiedź, że w najbliższym czasie nie. W tym czasie nastąpiły newsy o planowanych wydaniach FFG. Zrozumiałem więc, że polskich tłumaczeń nie ma i nie będzie...

Smutne to i kompletnie niezrozumiałe. Nie kupię już karcianek LCG po polsku, bo szansa, że całość będzie po polsku do końca, jest bardzo niewielka. Gwiezdne Wojny czeka podobny los, pytanie tylko kiedy...

Nie boję się o przyszłość gry, dopóki są zapowiedzi kolejnych dodatków anglojęzycznych, ale kiepska to perspektywa, że będę grał mieszanymi językowo kartami - bo zakup całości w języku obcym jakoś słabo mi się uśmiecha...
Ostatnio zmieniony przez Kulgan Sro 09 Kwi, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

psborsuk napisał/a:
Dzięki Lekcie za szybkie info, choć, jak Gandalfa w Dwóch Wieżach, mógłbym Cię nazwać Zwiastunem Burzy ;)

Borsuk, nie komplementuj mnie tak, bo się zarumienię :D

Kulgan napisał/a:
[...] bo zakup całości w języku obcym jakoś słabo mi się uśmiecha...

Kompletna wersja ENG - kolejne 2 000 zł - koszulki, pudełka etc... dojenie level hard! :)
 
     
Mando
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

We Władcę gram krótko. Kupiłem latem, niedługo potem jak mi się dziecko urodziło i stało się jasne, że będę musiał ograniczyć spotkania ze znajomymi i wspólne granie. Przez ten rok kupiłem trochę dodatków ale nie dużo bo gram rzadko. Planuję jednak z czasem dokupić resztę w PL a potem pomyślimy. Nie bardzo rozumiem sprzedawanie wersji PL by mieć całość w oryginale, ale ilu graczy tyle „dziwactw” :D Stawiam, że za jakiś czas będę dokupował kolejne dodatki w oryginale i mam nadzieję, że znajda się lepsi ode mnie w te klocki, którym będzie się chciało tłumaczyć karty.

Jeśli/kiedy Star Wars podzieli los WP i AN to na tym zakończę jej kupno. W SW gram akurat na takim poziomie, że samą podstawką bym się zadowolił.

Ogólnie to od rana jest mi bardzo przykro. Sadziłem, ze te gry się naprawdę dobrze sprzedaja.
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Lekcie, a jak się zapatrujesz na moją propozycję z tłumaczeniem "funowskim"? Ja bym to widział prosto - tłumaczenie, po sprawdzeniu przez kilka osób, byłoby dostępne w formie pliku tekstowego. Byłyby to kwadraciki z tekstem, dostosowane wielkością do tekstów na oryginałach, gotowe do druku. Chętni mogliby je wkładać w koszulki, inni mogliby druknąć na samoprzylepnym i je nakleić na karty eng.
Co Wy na to?
 
     
tomtom
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Wykrakałem

Radziol, jak tam? Dalej mam luzować?
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

No, Drodzy Gracze. Czas wykuwać na blaszkę angielskie terminy. Gry nie porzucamy, ale dwujęzyczność obowiązkowa.

(Trudno, żeby Galakta nie zaliczyła minusa. Sporego.
A o ponownym zakupie jakiejkolwiek gry z cyklicznymi dodatkami w wersji PL nawet nie zamierzam myśleć.)
 
     
Robaczyw
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Częściej czytałem to forum niż pisałem, ale w zaistniałej sytuacji czuję się zobowiązany zabrać głos.

Być może byłem naiwny, ale sądziłem, że taka sytuacja nie nastąpi tak szybko. Moją naiwność karmiło wydanie Czarnych Jeźdźców, ponieważ myślałem że skoro pojawia się pierwsza saga to za nią pójdą kolejne, a przy okazji dodatki wydawane w normalnym trybie, zwłaszcza że pojawił się Głos.

Rozumiem że wydawnictwo rządzi się swoimi prawami i jego głównym celem jest zysk, ale jako gracz WP, regularnie kupujący tłumaczenia, czuję się zwyczajnie oszukany. W związku z tym przy okazji kolejnych tłumaczeń LCG oraz gier z dużą ilością dodatków, nie zaufam już Galakcie i wybiorę angielskie wersje. Nie chcę żeby zostało to odebrane jako obrażanie się na wydawcę, ale tak jak Galakta realizuje swoją politykę, tak ja swoją, gdzie priorytetem jest posiadanie jednolitej językowo wersji gry (do niedawna - o ile to możliwe w wersji PL). WP jest jedną z moich ulubionych gier, a zarazem jedyną w której poziom zaangażowania mojej dziewczyny jest równy z moim. Może dlatego nie przeboleję tej decyzji tak szybko. Gry raczej nie sprzedam, a co do kolejnych dodatków na razie nie jestem w stanie powiedzieć - pewnie z czasem się zaopatrzę - choć dwujęzyczne talie brzmią beznadziejnie.

Niestety tak jak koledzy powyżej, czuję że podobny los spotka w niedalekiej przyszłości także SW, jedynym pocieszeniem dla mnie jest fakt że wielokrotnie przekładając zakup podstawki nie zdążyłem zaopatrzyć się jeszcze we własną kopię. Teraz wiem, że w przyszłości kupię angielską.

Droga Galakto, mam tylko nadzieję że swoimi decyzjami nie strzelasz sobie właśnie w kolano.
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Brutalnie ucieli tą serię, wydali Czarnych Jeźdzców które wprowadzały tryb kampanii i... tyle z trybu kampanii. Mogli chociaż pociągnąć cykl Twórca Pierścienia do końca zeby jakos to "klarownie" zakonczyć, a tak mamy początek opowieści w Glosie Isengardu a ciąg dalszy... w wersji angielskiej. Gdyby chociaz pociagneli te normalne dodatki w DnŻ.


Ja również miałem zamiar zainwestować także w SW, ale teraz daruje sobie i na pewno nie zaufam Galakcie i nie skusze się na zadną inną serię kolekcjonerską w wersji PL spod szyldu tego wydawnictwa.
 
     
tomtom
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Lekt napisał/a:
Rynek kapitalistyczny to bezlitosny sukinsyn, nie ma słupków na plusie - gra do piachu.


To Twoja ugruntowana opinia o przedmiotowym ustroju, czy wyjechałeś tak z rozpędu?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13