galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kości zamiast żetonów
Autor Wiadomość
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Cze, 2014   Kości zamiast żetonów

Wydaje mi się, że zamiast żetonów fajnie by było używać kości, oczywiście ze zrobionymi odpowiednio ściankami pod odpowiedni żeton :-)

Myśle o żetonach sfer wpływów i żetonach postępu te ze stopą :-)

Nie mam zdolności graficznych więc prośba do któregoś z użytkowników aby wystylizował odpowiednio ścianki na kości k20.
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lip, 2014   

Ja używam zwykłych 6-tek, które sprawdzają się doskonale - oczywiście trzeba zaopatrzyć się w po ok. 10 / 12 sztuk na dany kolor - ja używam - czerwonych, zielonych i niebieskich. Podpatrzyłem gdzieś to rozwiązanie w necie - zdecydowanie polecam -w grze "jest porządek i przejrzystość" :mrgreen:
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lip, 2014   

A jak ze sprawnością rozgrywki - gra się szybciej używając żetonów czy kości?

Kiedyś używałem kości do zagrożenia (2xk10) ale znalezienie odpowiedniej scianki zajmowało mi na tyle długo, że wolałem nawet "w trasę" wziąć licznik. To zniechęciło mnie do używania kości.

Co do żetnów ich ciągłe składanie i rozkładanie w celu rozegrania partyjki jest męczące - chociaż w rozgrywka sprawdzają się bardzo dobrze z wyjątkiem rzadkich przypadków gdy trzeba odliczyć 10 żetnów postępu. Wydawałoby się że kości szybciej by sobie radziły z takimi dużymi wynikami ale za to dużo wolniej by szło zwiększenie zasobów o 1, zadanie 1 rany etc. Jakie są wasze doświadczenia?
 
     
c08mk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lip, 2014   

Kości jako liczniki sprawdzają się przy dużych liczbach (dużych wahaniach pomiędzy liczbami).

Osobiście wolę żetony dołączone do gier ewentualnie jeżeli ich jest mało to używam jeszcze tokeny które można kupić w sklepach z planszówkami.

Do sortowania używam pudełek, czasami można coś znaleźć w sklepach z narzędziami, sklepach wędkarskich albo wydrukować i samemu złożyć (na BGG są fajne tuckboxy do Władcy Pierścieni).

Gdybym miał używać kości jako liczników pewnie kupiłbym kości dwa razy większe niż zwykłe (Jumbo?).
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lip, 2014   

W mojej ocenie kości pozytywnie wpływają na szybkość gry i tak jak pisałem przejrzystość! Przy 6-tkach nie ma żednego kłopotu z odszukaniem potrzebnej wartości...
kości, których używam mają bodajże ścianki 18mm x 18mm i białe duże oczka, które są bardzo czytelne.
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lip, 2014   

Żetony są bardzo niepraktyczne na karcie wyprawy, jeśli masz dużo zasobów i/lub dużo ran na bohaterach, wrógów z dużą ilością HP. Z kolei jeśli trzeba sojusznikowi mającemu 2HP zadać jedną ranę to żetonik jest bardzo w porządku.

Ja używam w grze solo k6 o ściankach 12mm. Czerwone, żółte, zielone, po 20 sztuk. Z kolei, jeśli gram w 4 osoby to raczej każdy dostaje swoją pulę żetonów, przynajmniej na razie ;)
 
     
MsbS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Lip, 2015   

Odgrzebię i dorzucę linka do fajnych mikro-kosteczek, jakich używam:

http://planeswalker.pl/sz...earch_query=7mm

- Są super-małe, ale nadal czytelne dzięki dużym oczkom i kontrastowym kolorom
- Nie zasłaniają praktycznie tekstu karty
- k6, więc łatwo znaleźć właściwą ściankę
- dużo kolorków, więc można coś wybrać (mam zielone na postęp wyprawy, czerwone do ran i czarne jako zasoby)

Drobne wady:
- Ja mam małe dłonie, ale ktoś z wielkimi może mieć mimo wszystko trudności w operowaniu nimi
- Jak ktoś jest niezgrabny, to może przesunąć/przewrócić (choć i tak z K6 to trudniejsze, niż z k20).
- No i są w sumie drogie - 50 groszy za jedno maleństwo, a do grania z 15-20 się przydaje.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lip, 2015   

Ja tam uważam że kości są zbędne; wole grać żetonami zwłaszcza że jest ich wystarczająco dużo na jednego gracza, ale jak ktoś gra na więcej osób to może się przydać. Osobiście miałem tylko raz takową sytuacje w której zabrakło mi żetonów zasobu, ale wtedy robię tak, że bohater który ma na sobie jakieś 15 żetonów nie musi już ich dobierać i uznaje że ma "nieskończoność" bo prawdę mówiąc jeżeli zdobywa np. 4 żetony na rundę to trudno aby mu sięskończyły te zasoby.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lip, 2015   

Jeśli ktoś używa żetonów, to proponuję wydrukować te dodatkowe i nakleić na gruby karton. To rozwiąże wszelkie problemy :mrgreen:
 
     
ola80
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Sty, 2016   

No i tak najlepiej.
 
     
misia12
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2016   

Witam ile ja grałam w tą gę jednak nie mam już elementów a szkoda bo kolega pisze, ze mona wydrukować o tym nie pomyślałam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13