galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czekamy na Wasze głosy!
Autor Wiadomość
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

jeśli chodzi o tłumaczenie to IMHO najlepszym wyborem, który nawiązuje do tematu i jest na tyle uniwersalny by pasować do większości ras jest - DOWÓDCA, lider jest niezły ale nie do końca pasuje do militarnych realiów W40K. alternatywą może też być krotkie słowo - WÓDZ, który ma chyba najbliżej do oryginalnego warlorda :wink:
Ostatnio zmieniony przez Teokrata Pią 13 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
przemo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Wezcie jeszcze pod uwage, ze slowo "Commander" pojawi się raczej na 100% wczesniej czy pozniej. Rtrzeba podejsc do tematu plastycznie. Terminy gry, musza się tez osluchac przez jakis czas i wtedy nie gryza az tak bardzo, a za to im prostsze i bardziej uniwersalne tym lepiej zapadajace w pamiec.
 
     
neutrino
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Dobrego tłumaczenia nie ma. To może... Warlord?
 
     
anonim
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Może nazwijcie go "Strateg". To takie nawiązanie do starożytnej Grecji gdzie właśnie Stratedzy byli od prowadzenia wojny.
 
     
mardel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Fajny pomysł ale Strateg ma ten sam problem co wódz. Fajnie brzmi strateg marines, tau albo eldarów ale niekoniecznie orków :D
 
     
szymuss
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

To ja dodam coś od siebie. Odnośnie wczorajszego turnieju.. Może rozważyć Mentor? Mentor prowadzi swoich ,,ludzi'' , podwładnych'' itp do boju:) Idą za nim w ogień co sądzicie o takim pomyśle?:) :mrgreen: [/code]
Ostatnio zmieniony przez szymuss Pią 13 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
FuCzang
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Hej!
No cóż, moim zdaniem "lider" kompletnie nie pasuje. Wiem, że się powtarzam, ale dla mnie tłumaczenie mogłoby być takie (kolejność ma znaczenie):
dowódca, lord, mistrz, bohater, heros.
Nie sądzę, by się faza dowodzenia jakoś specjalnie gryzła z "dowódcą".
Pozdrawiam!
FuCzang <|-)
 
     
anonim
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Cytat:
Fajny pomysł ale Strateg ma ten sam problem co wódz. Fajnie brzmi strateg marines, tau albo eldarów ale niekoniecznie orków

Nie zupełnie się z tobą zgadzam. Wódz to dość popularna nazwa stosowana najczęściej do określania przywódców plemion, prawdziwych lub występujących w książkach fantazy mało kto kojarzy że najwyższe stanowisko w polskiej armii to Naczelny Wódz. Za to plemiona są kojarzone z czymś bardziej prymitywnym od państwa dlatego trudno sobie wyobrazić że nowoczesne państwo jest rządzone przez Wodza a nie Króla. Strateg jako przywódca lub dowódca wojskowy to raczej rzadko używana nazwa która rzadko wychodzi poza publikacje o starożytnej Grecji, dzięki czemu mało kto o niej słyszy i kojarzy z czymkolwiek poza strategią. Za to określenie strategia jest dość popularnym zwrotem używanym w wojskowości i najczęściej oznacza planowanie działań. Nawet Orkowie muszą mieć jakąś strategie prowadzenia wojny a wiadomo że od obmyślania strategi najlepszy jest Strateg.
 
     
paralelizm
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

+1 dla WÓDZ (imo jest najbardziej uniwersalny), poza tym nie do końca rozumiem argument, że DOWÓDCA jest za długi (dokładnie tyle samo liter co WARLORD)
 
     
Boreas
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

anonim napisał/a:
Nawet Orkowie muszą mieć jakąś strategie prowadzenia wojny...


No nie bardzo. Szczytem możliwości dla orków jest taktyka.

Mi się podoba nazwa 'Ares', ale to dlatego, że akurat czytam Inne Pieśni Dukaja. Z tych co się pojawiły wybrałbym Przywódcę.
 
     
Ash
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Najlepsze: WÓDZ - krótkie, logiczne i oddaje oryginalne znaczenie. Ewentualnie DOWÓDCA lub PRZYWÓDCA (chociaż to kojarzy mi się z ustalaniem wyniku walki przy wódce, a nie na polu bitwy). Wszystko inne to pomyłka.
 
     
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Z mojej strony - Wódz jest dobry.
 
     
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Michal napisał/a:
Nam wódz nie pasowało do Kosmicznych Marines czy Tau.

Akurat Tau mają system kastowy wywodzący się od plemion, więc tutaj wódz najmniej razi. Co do SM, Kosmiczne Wilki na bank mają wodza ;)

Dowódca jest chyba najlepszym tłumaczeniem - zmniejszcie czcionkę i się zmieści.

Lider - lider pije Diesla a potem go pali ;)
 
     
deri
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

A może GENERAŁ - chyba pasuje dobrze do każdej rasy
A jeśli nie to lepiej zostawić WORLORD albo LIDER
 
     
maks4444
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   

Moje propozycje:
Dowódca - Pasuje do wszystkiego ale jest podobno za długie.
Lider - Jest uniwersalne i mnie to nie kuje tak w oczy strasznie.
Bohater - Chyba też będzie za długie i coś czuję że dojdą jacyś bohaterowie w cyklach albo dodatkach.
Szef - Zajmuje najmniej miejsca może nie pasować do niektórych frakcji.
Wódz - Najlepsze tłumaczenie słowa Worlord ale czy pasujące do gry? chyba tylko dla orka
Boss - Też krótkie...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13