galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czekamy na Wasze głosy!
Autor Wiadomość
Zuberuss
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   

Rozmawiamy o gustach, to oczywiste, ale mnie osobiście w tej sytuacji bardziej niż Wódz odpowiada Lider. Tak czy inaczej: jak by nie było niezmiernie się ciesze że będzie wersja pl. A czy bedzie Lider, Dowódca, czy nawet Wódz to ma zdecydowanie mniejsze znaczenie- jak dla mnie oczywiście.
ps. Żona twierdzi natomiast, że dobrze brzmi i wygląda Bohater. A mój Naczelnik sie jej nie podoba bo sie jej kojarzy uwaga: z szefem wioski murzyńskiej (macie kurna te skojarzenia :lol: ) ,
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   

Jeszcze opcją wartą do rozpatrzenia jest Siogun ;) .

:P
 
     
ozoq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   

Tylko i wyłącznie Dowódca. Poza tym nie oszukujmy się: w takie tytuły nie grają pasjonaci Carcassone czy Osadników z Catanu, którzy nie ogarnią, że Dówódca to nie to samo co Faza Dowodzenia, tylko starzy wyjadacze karcianek.
 
     
Jahmel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   

Znaleźć odpowiednie określenie będzie mega ciężko. Czy nie można w tym przypadku zamiast wyrazu dać jakąś gwiazdkę lub belkę generała?. Kreatywność typów z FFG jest pokaźna, a skoro to LCG to można się spodziewać, że "nadciągną" inne wyrazy i może dojść coś co pójdzie w druk wcześniej. Mam nadzieję, że nikt nie odbierze tego jako profanację :wink:
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014   

Lider jest ok.
Przecież dodatkowych RODZAJÓW kart nie przybędzie, a dopisek przy karcie to już inna bajka więc po co ta cała spina ?:)
 
     
RNS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014   

Przywódca - to jest odpowiednik, ale skoro nie mieści się to tylko Wódz.
 
     
Borin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014   

Mitrel napisał/a:
Lider jest ok.
Przecież dodatkowych RODZAJÓW kart nie przybędzie...


z tym to może być różnie w WHI doszły w późniejszym czasie LEGENDY :razz:

Mitrel napisał/a:
... a dopisek przy karcie to już inna bajka więc po co ta cała spina ?:)


No właśnie, a każdy i tak będzie sobie nazywał Lidera jak chce (czyli pewnie Warlord :wink: )
 
     
RNS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014   

W grze będą 2 wskażniki dowodzenia. DOWÓDCA będzie decydował na której ląduje planecie.
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

Dziękujemy za Wasze głosy. Nadal czekamy na więcej!

Widzimy też, że momentami tok myślenia przebiega podobnie jak u nas i z czasem lider zaczyna pojawiać się częściej. Nam też w końcu się "osłuchał" ;)

Oczywiście nadal nic nie jest wyryte w kamieniu, dlatego każda sugestia jest mile widziana - przypominam, że sugestie będziemy mogli przyjmować dziś do północy.

Ważna uwaga względem "dowódcy" i "nie_mylenia_się_z_innymi_elementami" (oraz dokładniej wyjaśniająca dlaczego termin ten został odrzucony na samym początku prac):
- faza dowodzenia (command phase) to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej. W jej trakcie, w ramach zmagań dowodzenia (command struggle), porównywane są symbole dowodzenia (command icons) jednostek obecnych na planecie, ale tylko wtedy, gdy nie ma tam żadnego warlorda (albo są obaj, wówczas obecność warlordów się niweluje). Warlord automatycznie wygrywa command struggle, gdy na planecie nie ma wrogiego warlorda.

Ważne jest jednak to, że zmagania dowodzenia mają miejsce na wszystkich planetach, a nie tylko na tych, gdzie jest obecny warlord.

W związku z powyższym wprowadzenie "dowódcy" utrudni grę nowym graczom, którzy będą mogli mylić wymóg obecności warlorda w celu rozegrania command struggle. Do tego, nawet bardziej doświadczonym graczom, mogą się momentami mylić te pojęcia, w przypadku, gdy treść karty będzie się odnosiła do command struggle/obecności warlorda na planecie.

W wersji angielskiej pojęcia te nie bez powodu są wyraźnie oddzielone i zbytnio je zbliżając do siebie w wersji zlokalizowanej znacząco ryzykujemy zmniejszenie czytelności gry i przejrzystości zasad.
 
     
ozoq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

To mnie przekonuje.
Więc chyba Lider.
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

Mnie nie, ale jak będzie tak będzie. Już zamówiłem 6 sztuk w preorderze po polsku :)
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2014   

jeśli dowódca jest wykluczony to nazwa, która według mnie pasuje najbardziej to WÓDZ, lider jest akceptowalny ale jakoś tak nie do końca mi się kojarzy z militarnym uniwersum W40K
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2014   

Kiedyś w figurkowej wersji główno dowodzący nazywał się LORD i nazwa była stosowana do różnych frakcji.
 
     
Yogoort
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

wiem że już za późno na wypowiedź w temacie (ale dopiero teraz znalazłem info o tej grze i zacząłem szukać czegoś więcej) ale pozwolę sobie mimo wszystko tez wyrazić swoją opinię ....

Myślę, że nie koniecznie WSZYSTKIE słowa/nazwy należy tłumaczyć i akurat w tym przypadku zostawił bym osobiście oryginał czyli właśnie WARLORD - zupełnie w niczym by to nie przeszkadzało a traktowało by się jako nazwa własna i tyle.
 
     
Rodzyn
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Fluff fluffem, ale określenie LIDER dla mnie jest ok. jako techniczna nazwa rodzaju karty nie razi mnie zupełnie. najważniejsze jest, by była jasność o co kaman.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13