galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WAVE V
Autor Wiadomość
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lis, 2014   

Nie no wiadomo, że się nie zmieni - ale nadal latać tym nie można, i zresztą to totalnie inna frakcja jest, z innymi możliwościami, dodatkami i bez dostępu do kart tylko dla Rebeli/Imperium ;) Ocenić ich nie chce bo za dużo tam zmian jest .

A Boba-Fet Imperialny - jego umiejętność to tak naprawdę taka forma obroty dla słabego pilotowania , jak się robi to dobrze, to nie trzeba nic zmieniać ;P Oczywiście czasami to się przyda, ale nadal to jest dużooo punktów, a efekt niewymierny ;) Dla mnie to bardzo słaby pilot.

Jak Lebbo to ochrona na HLC? Przecież HLC nie może zadać krytyka, a Lebbo pozwala wybrać jeden efekt z dwóch podczas otrzymania krytyka ;) Chyba, że chcesz brać Lebbo aby przyciągać ostrzał z HCL bo Lebbo to dobry cen pod to, ale jak dla mnie to nie ma sensu ;P
 
     
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lis, 2014   

Mareczq napisał/a:
jak się robi to dobrze, to nie trzeba nic zmieniać


to zależy, jak na stole jet duży tłum (spotyka się swarm + miniswarm z Slavem) i gracze o podobnych umiejętnnośćiach to trudno wszystko przewidzieć i wtedy umiejętność Boby może się przydać. Nie mówię ze jest ona jakaś wybitna, po prostu twierdze, ze nie jest słaba - szczególnie, że po stronie Imperium walczy wielu gorszych pilotów, u których stosunek cena/jakość jest jeszcze mniej korzystny.

Mareczq napisał/a:
Jak Lebbo to ochrona na HLC? Przecież HLC nie może zadać krytyka, a Lebbo pozwala wybrać jeden efekt z dwóch podczas otrzymania krytyka ;) Chyba, że chcesz brać Lebbo aby przyciągać ostrzał z HCL bo Lebbo to dobry cen pod to, ale jak dla mnie to nie ma sensu ;P


Nie zrozumiałeś, tu nie chodzi o to że Leebo chroni przed HLC, a o to że chroni przed kartą obrażenia krytycznego: "Problem z amunicją", która zmusza do odrzucenia dodatkowej broni (np HLC). Jeśli dajmy na to (ekstremalnie), by ona weszła na początku starcia pod słony z bomby protonowej, to nagle użyteczność YT-2400 może dramatycznie zmaleć, dlatego warto przyjąć na siebie innego krytyka.
Ostatnio zmieniony przez Patsy Nie 30 Lis, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lis, 2014   

Mareczq napisał/a:

A Boba-Fet Imperialny - jego umiejętność to tak naprawdę taka forma obroty dla słabego pilotowania , jak się robi to dobrze, to nie trzeba nic zmieniać ;P Oczywiście czasami to się przyda, ale nadal to jest dużooo punktów, a efekt niewymierny ;) Dla mnie to bardzo słaby pilot.

Bobba z VI jest jedna z nielicznych imperialnych odpowiedz ina Phantomy przed wejsciem 4 fali, jakby nie problem z HSF to bylby duzo czesciej grany. Dodatkowo tak jak Patsy szczegolnie w przypadku walk z swarmami i tlumami moze sie to bardzo przydac np do zostawienia bomby tak by moc spokojnie wykonac manewr by odleciec z zasiegu.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lis, 2014   

Nie przekonaliście mnie ;) To nadal są niektóre przypadki, nie wybrał bym go nigdy na jakiś turniej gdzie bym szedł aby jednak mieć jakiś wynik. Po prostu są lepsze opcje, niż raz na pewien czas uciec w inne miejsce...

A co do przykładu z Leebo to wiesz to jest ostro naciągane. Jak często coś takiego się zdarzy? W jak wielu meczach to po prostu będzie 4 punkty za 2 skilla pilota?:) I to jest problem ;P

Do zabawy to się prawie każdy nadaje;P
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lis, 2014   

No a dla mnie Leebo był pierwszym pilotem, na którego zwróciłem uwagę, ze względu na combo jakie można uzyskać z determinacją. Możesz sobie wybrać jedną z dwóch odkrytych kart, wybierasz "pilota" i hita ni ma. Do sprawdzenia w praktyce.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

O tym nie pomyślałem, pytanie jaka jest szansa na trafienie "pilota" krytyka?:) Z tego co wiem to nie ma tego tak dużo w talii, zdaje się to raczej też troszkę na siłę - ale fakt wygląda to już ciekawiej ;)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

Pilotów jest 8 w talii, czy normalnie niecałe 25% szans, a Leebo niecałe 50%, czyli całkiem nieźle.
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

To zależy ile kart "pilot" zeszło i w ogóle ile zeszło na inne statki.

Jeśli to są dwie pierwsze karty z talii, to wychodzi 43%, że co najmniej jedna z nich jest "pilot".

Np. w przypadku, że z talii zeszło 5 kart i wszystkie akurat były "pilot", to wtedy będzie "tylko" 21% ale jeśli żadna z nich nie była "pilot", to będzie 50%.

Np. jeśli zeszło 9 kart:
w tym 5 "pilot": 24%
w tym 2 "pilot": 45%
w tym 0 "pilot": 56%

Ale przyjmijmy, że Leebo obrywa jako pierwszy i mamy szczęście - tzn. "pilota" nie ma wśród zakrytych - to wtedy jeśli kryt wypadnie kiedy Leebo ma:
5 hull: 43%
4 hull: 44%
3 hull: 46%
2 hull: 47%
1 hull: 48%
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

Tylko teraz to chroni tylko przed krytykami, nie zwykłymi obrażeniami. Pewnie zależy od taktyki przeciwnia (np. vs. HLC combo staje się startą punktów). Nadal wydaje mi się to niezbyt pewne ;)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

Ja na turniejach Hanem dostawałem tyle "Zranionych Pilotów" i "Oślepionych Pilotów", że ta opcja wydaje mi się bardzo atrakcyjna :D
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

Tutaj nadal chodzi o matematykę ;) Jak często realnie to da Ci ten dodatkową "tarcze" - i czy jest to warte tych punktów ;) Możliwe, że jest nie mówię nie - ale na "oko" wydaje się właśnie czymś co zadziała zbyt rzadko aby w to inwestować ;)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

W tym przypadku inwestycja nie jest duża - 1 punkt za determinację, a Leebo nawet bez swojej umiejki jest fajną platformą pod HLC, bo ma PS wyższy od większości nieunikatowych pilotów.
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

Pewnie lepiej wziąć Predatora czy Dasha itp. Ale jeśli ktoś ma plan utrzymać YT jak najdłużej albo nic więcej się nie mieści, to wtedy jest to super combo i może zdecydować o grze.
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

Determinacja jest spoko, raz jak miałem to na H-Runerce z hullem to 5 razy podczas jednej gry odrzuciła krytyka, doprowadzając Vadera przeciwnika do frustracji ;-)
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Gru, 2014   

Po otwarciu dzisiaj jednego z moich VT-49 okazało się, że jest on mocno przekręcony względem podstawki i główną tego winą jest źle wklejone mocowanie w samym modelu.

Ma ktoś jakiś pewny sposób jak to naprawić bez uszkodzenia malowania statku?

Teraz jak się go stawia prosto, wygląda jak by lekko skręcał w lewo, poza tym że to lekko denerwuje (ale do tego mogę się przyzwyczaić) to po prostu wprowadzania to w błąd , i nawet przez to raz źle oceniłem manewr... (w tym modelu, nie widać podstawki praktycznie, a sam model zasłania ją ).

Miał ktoś taki sam problem?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13