galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WAVE V
Autor Wiadomość
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Gru, 2014   

Spróbuj napisać do galakty z prośbą o wymianę modelu na nowy.
 
     
Bananas
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Gru, 2014   

Dziś mój syn odpakował nowego Tie Bombera... Jest jeszcze lepiej bo powinien latać tyłem do przodu :mrgreen: Jakość malowania i szczegółów modeli się poprawiła od tych sprzed dwóch lat, ale kolumienki, podstawki i mocowania to jakaś porażka...
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Gru, 2014   

Spoko napisze do Galakty, myślałem, że może ktoś miał już taki problem i po prostu zna łatwy i szybki sposób;) Tak zostanę bez statku na te 7-10 dni, więc jak można to łatwo i bez kosztów naprawić to nie ma co reklamować ;)
 
     
Bananas
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Gru, 2014   

Można bardzo łatwo i bardzo szybko :lol: Odrywasz mocowanie kolumienki od statku i przyklejasz "kropelką" w pozycji prawidłowej :twisted:
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Gru, 2014   

Tylko odrywając na 99% uszkodzę troszkę malowanie ;) Do tego mogę uszkodzić samo mocowanie, bo wygląda na naprawdę dobrze przyklejone ;P Nie wiem też czy to jest na płasko przyklejone, czy jest jakiś element wpuszczony w środek modelu dla lepszego trzymania ;)

Ktoś mi podsunął pomysł aby podgrzać słupek w celu zakręcenia go lekko w odpowiednim kierunku ;) Tylko wtedy będzie jeden Słupek pasował do tego statku - też mi to do końca nie pasuje ;)
 
     
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Gru, 2014   

Cóż miałem podobny problem z HWK, choć tu nie był on zbyt dokuczliwy. Jednego razu jednak, przez przypadek przekręciłem statek nasadzony na kolumienkę, co spowodowało wyrwanie mocowania. I z tego co widziałem jest to zwykły cylinder z dziurą na końcówkę kolumienki, przyklejany na płasko, więc zgodnie z metodą Bananasa wziąłem klej i na powrót go przykleiłem, tym razem w prawidłowej pozycji. W moim przypadku po całej operacji nie został żaden ślad.
 
     
Caladan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2014   

Mam 3 modele z których mogę wyjąć bez niczego mocowanie na statku. Jak koledzy wyżej piszą, zawsze można spróbować czy nie da się wyjąć. Trochę finezji i może wyjdzie. Niekiedy nie siedzą zbyt mocno. Na tej Lambdzie to chyba w ogóle im kleju zabrakło :)

 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Mocowanie jest wpuszczone wewnątrz modelu. W przekroju jest podobne do tego jak łączenia kolumn.
Modyfikowałem wszystkie moje Tie Fightery (8), Tie Defendery (2), Tie Phantom (1) ponieważ wystawałyby powyżej pudełka - figurki trzymam na jednej kolumnie z podstawką, podstawka z magnesem. Tak więc w powyższych modelach wyciągałem mocowania znajdujące się w modelu i osadzałem sztywno na jednej kolumnie. Mocowanie łatwo jest złamać łapiąc w małe szczypce i ruszając na boki. Odejdzie równo z krawędzią statku, na 99% nie zniszczysz malowania. Ja wtedy wiertłem 0,2mm wierciłem otwór, szlifowałem kolumnę i wklejałem na stałe. Ty możesz przekleić mocowanie, masz grubszą kolumnę wiec powinno utrzymać. Nie wiem jak będzie z jej łamaniem ponieważ w dużych modelach tego nie robiłem. Ja na Twoim miejscu chyba bym podszlifował jedną z kolumn, oznaczyć ją sobie czerwoną kropką i po sprawie. Chyba, że galakta wymieni Ci model :)
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

ale jak chcesz pod-szlifować?

Tutaj zdjęcie jak to wygląda:
http://oi62.tinypic.com/vx737.jpg
Troszkę słabo widać statek, ale przesunięcie jest potężne.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

W sumie zapomniałem, ale to tak dla potomnych.

Sklep w którym kupiłem podołał profesjonalnej obsłudze i wymienił mi statek na nową sztukę (mowa o VT-49, problem opisany w postach wyżej), mimo że Galakta troszkę się ociągała z odpowiedzią w sprawie reklamacji (według sklepu w każdym razie).

Więc mogę polecić z godnością sklep gamiko.pl - bo ceny niezłe, miła obsługa, długie godziny otwarcia i właśnie miałem z nimi pierwszą reklamację, która była załatwiona profesjonalnie ;)
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

Śmiesznie sobie poczytać opinie pół roku później. Dzisiaj w top4 3x Dash. :)
V fala zdominowała grę. Chociaż jest też sporo niewypałów: Countermeasures, Tactical jammer, Intimidation, Fleet officer i Dash.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

Mam nadzieję, że coś z tym zrobią, bo straszna monotonia wdarła się do x-owych turniejów. Na rzeczonym turnieju grałem po dwa razy przeciwko: Dash i Corran, Chirenau i Rexler, YT-1300 + YT-2400. Sam oczywiście cisnąłem Dashem i Corranem :oops:
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

Ostatnia runda mirror ze mną. :wink:

No nic, V fala rozdział zamknięty. Miejmy nadzieję, że Scumy zmienią wszystko. :grin:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14