galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Forsaken lore po polsku?
Autor Wiadomość
Mortek86
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014   Forsaken lore po polsku?

Dzien dobry,
W sobote rozegralem pierwsza partie w eldritch horror, przedwieczna groza. Moja grupa badaczy polegla przeciwko azathothowi, jednak jestem pewien ze pokonalaby Yig'a rowniez. O tym czemu taka wiedze posiadam, nie chcialbym mowic jako ze musze wracac na bal zorganizowany przez krola, pana Carcossy...

Czy wydadza to Panstwo go po polsku? Inaczej rzesze wezoludzi powstac w buncie i zaatakowac krakowska siedzibe... Z angielskim egzemplarzami (rekach???)
 
     
Gość

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

Też czekam na ten dodatek, bo w podstawce, co tu dużo mówić kart nie za wiele, szczególnie badania obszarów.
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

Mam nadzieję, że przy najbliższych zapowiedziach / potwierdzeniach pana D.W. sprawa zostanie poruszona - bardzo czekam na nowe karty - szczególnie, że "kilka ładnych partii" za mną i regrywalność troszkę spada...
Galakto - czekamy na dobre newsy!!!
 
     
Mikele1985
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

Zdecydowanie gra wymaga dodatku ( jak nie kilku ), im szybciej się pojawi Forsaken lore tym lepiej :)
 
     
Embir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Sie, 2014   

Witam.

Przymierzam się do zakupu Eldritch Horror w polskiej wersji językowej, problem w tym, że gdzie bym nie przeczytał recenzji tej gry, wskazuje się, że tak naprawdę rozwija ona skrzydła dopiero z dodatkiem "Forsaken Lore". W związku z tym mam pytanie - czy Galakta przewiduje wydanie tego dodatku w wersji polskiej?

Pozdrawiam.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Sie, 2014   

Cytat:
gdzie bym nie przeczytał recenzji tej gry, wskazuje się, że tak naprawdę rozwija ona skrzydła dopiero z dodatkiem "Forsaken Lore".
Jak dla mnie opinie trochę przesadzone. Trochę planszówek już mam ogranych, a lubuję się zwłaszcza w tych z naciskiem na klimat i fabularkę i moim zdaniem podstawka Eldritch Horror to BARDZO solidny tytuł w tej kategorii. Jasne że lepiej mieć grę z dodatkiem niż bez niego, ale absolutnie się nie zgadzam, że Frosaken Lore jest niezbędny. Sam bardzo często spotykam się z gadaniem z cyklu "w Akrham wszystkiego było dużo więcej".

PODSTAWKI napisał/a:
Arkham - 112 kart Spotkań
Eldritch - 120 kart Spotkań
Arkham - 7 spotkań na Obszar (niektóre spotkania zdublowane)
Eldritch - 8 spotkań na Miasto (spotkania bez dubli)


Czasem mam wrażenie, że ludzie narzekają dla zasady :P

Jak się pojawi Zaginiona Wiedza to jasne, że dołączę ją do podstawki, bo dobrego nigdy za wiele, ale mimo to bazowa gra jakoś wcale się teraz nie kurzy i regularnie ląduje u mnie na stole, choć na półce mam koło 50 pudeł z planszówkami. Nie rozwija skrzydeł? Śmiga jak Skrzydlate Dziecię Nocy! :D


Co do wersji PL dodatku, to byłbym dobrej myśli i po prostu czekał, aż Fatasy Flight Games ogłosi druk międzynarodowy, Galakta na pewno wszystko wtedy oficjalnie potwierdzi. Póki co inne kraje jeszcze nie miały możliwości wydrukowania swoich wersji językowych (trzeba zjechać trochę w dół strony do sekcji "Versions").
http://boardgamegeek.com/...r-forsaken-lore
 
     
goki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Sie, 2014   

sirafin napisał/a:
PODSTAWKI napisał/a:
Arkham - 112 kart Spotkań
Eldritch - 120 kart Spotkań
Arkham - 7 spotkań na Obszar (niektóre spotkania zdublowane)
Eldritch - 8 spotkań na Miasto (spotkania bez dubli)


Czasem mam wrażenie, że ludzie narzekają dla zasady :P


problemem nie sa spotkania na obszary tylko te od wskazowek, w podstawce jest ich po prostu malo i zazwyczaj przerabiamy wszystkie 1,5-2 razy
przedwczoraj mielismy pierwsza partie z forsaken lore i roznica jest kolosalna, nie zrobilismy nawet polowy talii wskazowek
jednak jak najbardziej warto kupic sama podstawke, bo i tak zagra sie dobrych kilka partii zanim 'ogra' sie karty

co do terminu dodatku po polsku, FFG ma zaplanowany reprint forsaken lore na Q4 2014, wiec jest jakas szansa ze wtedy pojda zlokalizowane dodatki
z drugiej strony, pewno juz by byl jakis news o tym od galakty...
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Sie, 2014   

To prawda, ich też jest 8 w każdej talii, to prawda przy 4+ badaczach przetasowanie talii to norma, to prawda że Zapomniana Wiedza dodaje 16 Spotkań Badawczych do każdej talii, co jest bardzo przyjemnym zastrzykiem zapobiegającym częstym tasowaniom. To są fakty i absolutnie nie zamierzam się z tym kłócić.

Jednak to nadal nie oznacza, że "w Arkham było wszystkiego dużo więcej" albo że "bez rozszerzenia gra jest niepełna". Mam za sobą kilkadziesiąt partii w podstawkę i gdy czytam takie pełne rozczarowania, przejaskrawione podsumowania, mam wrażenie, że po ukazaniu się dodatku, te osoby zaczną pisać, że "teraz kart jest więcej, ale po przeczytaniu zaczynają się powtarzać" :D

Lubię gdy gracze dyskutują merytorycznie, punktują zarówno mocne jak i słabe strony gier, starają się podejść do sprawy obiektywnie, oceniają grę jako całość. Takie dyskusje bardzo przyjemnie się czyta, zwłaszcza, gdy zastanawiam się nad wypróbowaniem jakiegoś tytułu. No i z takimi otwartymi ludźmi bardzo przyjemnie siada się też do planszy. Z kolei smętny ton traktuję zawsze jako sygnał ostrzegawczy "nie dowiem się wiele o grze, tylko o kiepskim humorze komentatora" ;)
 
     
Embir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Sie, 2014   

Wielkie dzięki wszystkim piszącym w temacie forumowiczom za informacje. W końcu zaryzykowałem i zdecydowałem się zakupić Eldritch Horror w wersji polskiej.Jutro planuję pierwszą rozgrywkę z narzeczoną. Teraz pozostaje mi tylko liczyć, że sama podstawka jest regrywalna albo, że Galakta wyda spolszczone Forsaken Lore. :wink:
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

No i wszystko jasne. Pierwszy polski dodatek ma być w IV kwartale tego roku. :)
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

A prośba stała się ciałem... :mrgreen: SUPER NEWS!!!
 
     
Embir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

A więc dobrze, że zaryzykowałem i kupiłem Eldritch w wersji PL !!! Niby w samą podstawkę też gra się rewelacyjnie, ale z dodatkiem będzie jeszcze lepiej!!!
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

bardzo dobra wiadomosc.
szkoda, ze tak dlugo trzeba czekac ale nadal, bardzo dobra wiadomosc :D

kto wie moze jednoczesnie zostana wydane gory szalenstwa ;)
 
     
Czyk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Paź, 2014   

Hahahah
Bez przesady z tymi górami... wygląda jakbyś sam oszalał :D Jak się sprzeda dobrze Zaginiona Wiedza to będzie i kolejny... na tym to wszystko polega.
 
     
megajasio
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lis, 2014   

Czy wiadomo już coś więcej na temat dokładnej daty premiery dodatku?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13