galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
Autor Wiadomość
mkalina123
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Nikt nie bierze pod uwage, ze angielskie zasady i tekst na kartach lepiej brzmii czesto - nie liczac oczywisce bledow w tlumaczeniach (patrz Netrunner, ktory ma 2 karty o tych samych nazwach). Dodatkow, czasem zdarza mi sie grac z obcokrajowcami na delegacjach... Po prostu wole orginal. Ale... kupuje go w Polsce i zakladam, ze nasz dystrybutor cos z tego ma i bedzie to wspieral. Wiec po co taka szokpa... Jesli dystrybucja sie nie oplaca to po co sie w to firma bawi... Po takiej zapowiedzi to pewnie Wam zmniejszy zainteresowanie - i polska i angielska wersja...
 
     
maks4444
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Wydaje mi się że firma zachowała się OK w końcu o wszystkim poinformowała przed premierą.
Dla mnie logiczne jest to że jeśli ktoś kupuje "anglika" to niszczę polską wersję gry. Wszyscy wiem co spotkało star warsy i netrunnera...
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

maks4444 napisał/a:
Wszyscy wiem co spotkało star warsy i netrunnera...

masz na mysli LOTRa i netrunnera, na chwile obcena galakta ciagle wydaje SW LCG PL
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

mkalina123 napisał/a:
Nikt nie bierze pod uwage, ze angielskie zasady i tekst na kartach lepiej brzmii czesto - nie liczac oczywisce bledow w tlumaczeniach (patrz Netrunner, ktory ma 2 karty o tych samych nazwach). Dodatkow, czasem zdarza mi sie grac z obcokrajowcami na delegacjach... Po prostu wole orginal. Ale... kupuje go w Polsce i zakladam, ze nasz dystrybutor cos z tego ma i bedzie to wspieral. Wiec po co taka szokpa... Jesli dystrybucja sie nie oplaca to po co sie w to firma bawi... Po takiej zapowiedzi to pewnie Wam zmniejszy zainteresowanie - i polska i angielska wersja...
A ja po prostu nie rozumiem postawy: "Nie kupię wersji PL, ale chcę wsparcia turniejowego PL, a jak nie dostanę, to niech inni też nie mają."
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

A Galakta nie jest przypadkiem też wyłącznym dystrybutorem wersji angielskiej?
 
     
dwarfpm
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Mam pytanie do tych co twierdzą, że polskimi kartami nie da się grać za granica - na delegacji, turnieju czy gdziekolwiek. Za każdym razem czytacie tekst karty? Ja jak zagram kilkanaście razy to znam działanie karty po samej grafice. Jest mi wtedy obojętne czy tekst jest po angielsku, polsku czy turecku. Popieram polskie wersje. Podbój wychodzi równo ze światową premierą, wiec mam nadzieje, że nie podzieli losów Netrunnera i Władcy. To wszystko zależy od nas graczy. Jak kupimy wersje polską to mozna byc spokojnym o dodatki. Jak kupimy wersje angielska to Galakta zamknie produkt do którego dokłada. Dlatego powinnismy kupować wersje polską. Polska wersja daje łatwość wejścia dla nowych graczy. Nowi gracze to większa scena turniejowa. A właśnie scena turniejowa daje największy fun z wchodzenia w tego typu grę.
Zadajmy sobie pytanie na czym nam zależy : na rozbudowanej scenie turniejowej czy braku pomyłek na kartach i szybszych faqu?
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

dwarfpm napisał/a:
Zadajmy sobie pytanie na czym nam zależy : na rozbudowanej scenie turniejowej czy braku pomyłek na kartach i szybszych faqu?

Przyszłej scenie turniejowej właśnie najbardziej szkodą takie pomysły, jak ten tutaj :wink:
 
     
dwarfpm
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Virgo napisał/a:
dwarfpm napisał/a:
Zadajmy sobie pytanie na czym nam zależy : na rozbudowanej scenie turniejowej czy braku pomyłek na kartach i szybszych faqu?

Przyszłej scenie turniejowej właśnie najbardziej szkodą takie pomysły, jak ten tutaj :wink:


Nie zaszkodzą jeśli wszyscy kupią polską wersje.
 
     
maks4444
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Zaszkodzi jak wszyscy kupią angielską :D Oficjalna polaka scena nie powstanie a fanatycy angielskiej będą mieli karty w 100% oryginalne i lepsze od pl.

Teokrata Racja mój błąd.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

dwarfpm napisał/a:
Nie zaszkodzą jeśli wszyscy kupią polską wersje.

No tak, teraz to już na pewno wszyscy kupią wersję PL :grin:
 
     
mkalina123
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

no kurna - kupuje u polskiego dytrybutora. Nie pieprze na forach, ze bede na ebauy kupowal i takie tam...Skoro sie ktos tym zajmuje to chyba przynosi to zyski - nie robia tego charytatywnie. Z tego wzgledu chcialbym tez otrzymac jakies wsparcie...

Rozumiem tez chec zysku i utrzymania polskiej wersji - ale to zrobmy to poprzez feedback pozytywny, a nie jak wszystko u nas negatywnie...

I tak, nie pamietam wszystkich tekstow na pamiec i czytam karty :P Poza grami mam takze normalne zycie :P
 
     
mkalina123
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Tak sobie jeszcze mysle, ze takie podejscie do sprawy zamiast zjednoczyc i rozwinac scene to podzieli i tak juz dosc male grono fanow. Co widac na zalaczonym forum...

bez odbioru!
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Spokojnie zawsze można rozmawiać co już ktoś zauważył.

Dystrybucja hurtowa czyli sprzedaż do sklepów to niewielki zysk na pewno nie pozwalający na własne akcje promocyjne. Dodatkowo część sklepów zaopatruje się kupując angielskie wersje w różnych krajach. Może rzeczywiście dla jasności sprawy nie będziemy prowadzić dystrybucji angielskiej wersji. Gracze, którzy zdecydują się na zakup wersji angielskiej będą wiedzieli, że nie otrzymaliśmy od nich ani złotówki. Będą mogli wymagać wsparcia od kogoś komu dali zarobić…

Jeśli ktoś nie widzi zależności pomiędzy tym, że kupując polską wersję przyczynia się do tego, że wydawnictwo może prowadzić różne akcje związane z rozgrywkami to raczej go nic nie przekona. Argument, że kupuję wersję chińską bo mam takie prawo i tak mi się podoba a gracze w wersję polską i wydawnictwo wydające polską wersję muszą finansować moją zabawę natomiast mnie nie przekonuje.

Nasze planowane ograniczenia są proste i dotyczą tego co będzie finansowane przez nasze wydawnictwo.

Gracze z angielską wersją będą mogli grać w turniejach jednak nie będą przede wszystkim uczestniczyli w nagrodach, które będą przez Galaktę sponsorowane. B ędą mogli grać w lidze ale nie będą uwzględniani w rankingu ponieważ nie będą mogli grać w turnieju na jego koniec sponsorowanym przez Galaktę. Itd. Itp.

Nie będą mieli po prostu dodatkowych żadnych bonusów, które FINANSUJĄ gracze grający w Polską wersje językową.

W przypadku turniejów organizowanych w ramach cyklów FFG oczywiście nagrody, które zakupi sklep od FFG czyli Game Kit będą normalnie uwzględniani ale nagród sponsorowanych przez Galaktę już nie otrzymają. Ograniczenia by dotyczyły nagród, rozgrywek organizowanych i sponsorowanych przez Galaktę.

Nie widzę tutaj żadnego podziału. Jedynie brak wsparcia dla wersji angielskiej.
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Mi się podoba to co pisze Galakta. Będę kupował wersję PL ( już zamówiłem 3x podstawkę). Mimo, że dalej jestem zły na Galaktę za to, że przestali wydawć ANR PL :) Odbudują swoje zaufanie jasno stawiając sprawę z PODBOJEM.
Zaufam im. Nie mam 15 lat i nie będę wyśmiewał wydawcy dla samego wyśmiewania.
Wydawanie wersji PL i tylko jej wspieranie jest pozytywne. Brak wsparcia a nawet brak dystrybucji wersji ENG jak najbardziej zasadne.
Ostatnio zmieniony przez pattom Pią 20 Cze, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
mkalina123
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

I to jest jasne postawienie sprawy - przynajmniej wiadomo na czym stoimy. Dzieki za wyjasnienie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13