galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
Autor Wiadomość
maks4444
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Taka głupia moda powstała na kupowanie oryginalnych angielskich gier. Z gustami się nie dyskutuje bo i tak nie przekonamy takich ludzi do zmiany. Tylko nie rozumiem dlaczego tak lamentują że nie będą w rankingach i lidze... Na własne życzenie jesteście wykluczenie.
Wszyscy powinni być zadowoleni że Galaktyka postawiła sprawę jasno dużo przed premierą.
Jakby poinformowała o tym w dniu premiery to ludzie z angielskimi kartami dostali by szału a tak to wiecie jakie są konsekwencje wspierania zagranicznych wydawców.

sirafin W sumie z tymi drukowanym kartami masz racje.
Jeśli anglojęzyczne wersje nie wspiera sceny i chcą mieć takie same prawa i bonusy bo im się to należny za promowanie podboju i chęci grania...
To "karciane piraty" też powinni mieć możliwość do uczestnictwa w turniejach i nagrodach :mrgreen: Przecież to jest takie oczywiste i logiczne...

pattom Popieram w pełni tą wypowiedz bo też należę do takich domowych graczy. I uważam że należy wspierać Polską wersje.
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

maks4444, sirifin i pattom dobrze mówią. Nie rozumiem tego uporu na wersję angielską i wymagań, żeby Galakta zaczęła działalność charytatywną prowadzić. Sprawa została postawiona jasno z wyprzedzeniem. Traktowałbym to jako promocję dotyczącą klientów. Gracze wersji angielskiej nic na tym nie tracą- tyle też że nie zyskają. Ale wiedzą o tym już dziś i mogą się zdecydować. Kupowanie wersji angielskiej to takie odmrażanie sobie uszu na zlość babci.
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Zapraszam do oddania głosu, taka mini zabawa :-)
https://www.facebook.com/...6641/?qa_ref=qd
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

sirafin napisał/a:
kowalxx napisał/a:
Chodzi o to aby każdy miał takie samo prawo być wliczony w rankingu graczy oraz miec rowne prawo do gry na jakiejkolwiek rangi turniejach.
OK, ale na jakiej podstawie? Wyraźnie jesteś przekonany, że to coś oczywistego, że tak powinno być, tyle że ja nie pojmuję dlaczego. Dlaczego jesteś tak głęboko przekonany, że ktoś, kto nie dba o utrzymanie serii "ma takie samo prawo", jak ktoś, kto dba? Dla mnie to nielogiczne.

Dla mnie nielogiczne jest, że wydawnictwo udostępnia ranking Netrunnera i Inwazji dla wszystkich, a Conquesta będzie dla wybranych. Ale rozumiem, że to nowy tytuł i trzeba zastosować metodę kija i marchewki.
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Virgo napisał/a:
Dla mnie nielogiczne jest, że wydawnictwo udostępnia ranking Netrunnera i Inwazji dla wszystkich, a Conquesta będzie dla wybranych. Ale rozumiem, że to nowy tytuł i trzeba zastosować metodę kija i marchewki.

Widzę że masz propozycję dla Galakty żeby te rankingi zlikwidować, bo są nielogiczne wobec tego co teraz Galakta planuje.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Mam lepszą propozycję, niech Galakta środki przeznaczone na utrzymanie mojej pozycji w rankingu Inwazji przerzuci na utrzymanie ich w rankingu Conquesta.

A co do likwidacji, nie jestem za tym, ale przecież jak wyraźnie w tym temacie wspominała Galakta i niektórzy użytkownicy forum, nie można prowadzić działalności charytatywnej, prawda?
 
     
g0trrI
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

A niech likwidują te rankingi, scena SW do dzisiaj się nie może rankingu doczekać, i jakoś sobie radzimy. To całe przedstawienie mnie tylko zachęca do kupna wersji EN, widać nasz wydawca uważa pieniądze graczy kupujących wersję angielską (której jest dystrybutorem) za gorsze. A brak możliwości uczestnictwa w kilku turniejach ( do których organizacji galakta i tak nie przyłoży ręki, patrz ogłoszenie o MPkach) mało mnie boli. Na pewno mniej niż bycie zmuszonym do grania za pomocą ich kalekich tłumaczeń kart.
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Dla mnie absolutnie logiczna decyzja Galakty, szczególnie w kontekście Netrunera. Zdecydowanie wchodzę w polską wersję.
 
     
mathias999
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Nie ma nic niezrozumiałego w działaniach Galakty. W biznesie wspiera się własny produkt a nie cudzy.
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Galakta, D.W. - ja rozumiem Wasz tok myślenia tylko w tym całym genialnym planie promowania polskiej wersji zapomnieliście o jednym szczególe - to nie Wy organizujecie turnieje i scene, często nawet nie robią tego sklepy, tylko weterani gier karcianych, czyli Ci którzy w większości preferuja wersje angielską. Gram ponad 20 lat w różne karcianki w angielskiej wersji i nie mam zamiaru tego zmieniać. Gadżety mogę sobie zrobić sam. Kity FFG mogę sobie sprowadzić sam. A przy tym co proponujecie to po prostu odpuszcze grę, jak pewnie wielu innych weteranów, czyli organizatorów turniejów (z ang TeO)... :???:

"wsparcie Galakty" - poza tym na przykładzie ostatnio mi najbliższym - jak się maja teraz czuć gracze SW LCG, którzy kupili polska wersje i do dziś nie doczekali się obiecanego na styczen rankingu? którzy nie doczekali sie zadnego wsparcia z waszej strony a za 3 miesiace pewnie dowiedza sie, ze przestajecie wydawac SW LCG w wersji polskiej? A co jesli tez nie dotrzymacie slowa i obiecany ranking nigdy nie powstanie jak ten do Star Warsow ??? albo po roku stwierdzicie, ze jednak sprzedaje sie za malo sztuk wersji PL i zamkniecie wersji PL i te cale "wsparcie" ??? dlaczego akurat tym razem mamy Wam zaufac ???
 
     
mathias999
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Teokrata - odpowiedziałeś sam sobie, wsparcie padło bo wolicie wersje ang - gracie w wersje ang - sami robicie sobie gadżety - to co się dziwicie??? Jeżeli więc nie wspieracie wydawnictwa to wydawnictwo nie będzie wspierać was. Od Chińskiej ambasady także żądacie wsparcia, bo tam się np karty drukują??? Nigdzie nie znalazłem informacji o tym, że Galakta to fundacja Non Profit - i jeszcze jedno - skoro to wy organizujecie turnieje, to czego się boicie i o co wrzeszczycie? będziecie sobie grać w ang - tylko sami fundujcie sobie nagrody - nie widzę powodu, żeby wtedy fundować was miała galakta - ma do tego prawo - takie samo jak ty decydując się na wybór wersji językowej, i ze związanymi z tym udogodnieniami i problemami.
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

mathias999 napisał/a:
Teokrata - odpowiedziałeś sam sobie, wsparcie padło bo wolicie wersje ang - gracie w wersje ang - sami robicie sobie gadżety - to co się dziwicie??? Jeżeli więc nie wspieracie wydawnictwa to wydawnictwo nie będzie wspierać was. Od Chińskiej ambasady także żądacie wsparcia, bo tam się np karty drukują??? Nigdzie nie znalazłem informacji o tym, że Galakta to fundacja Non Profit - i jeszcze jedno - skoro to wy organizujecie turnieje, to czego się boicie i o co wrzeszczycie? będziecie sobie grać w ang - tylko sami fundujcie sobie nagrody - nie widzę powodu, żeby wtedy fundować was miała galakta - ma do tego prawo - takie samo jak ty decydując się na wybór wersji językowej, i ze związanymi z tym udogodnieniami i problemami.

widze, ze nie masz pojecia o czym piszesz... ja mam wersje ENG a wiekszosc graczy polska i co teraz? nie zasluguja na ranking i wsparcie Galakty? kupili polskie karty, DW obiecal, ze bedzie ranking w styczniu i co? zamiast wsparcia zaraz sie dowiedza, ze Galakta konczy wydawac wersje PL. Moze ja jestem temu winien? Tylko, ze to ja robiac turnieje, sprawiam, ze Ci ktorzy kupuja wersje PL maja gdzie i z kim grac, czyli de facto przyczyniam sie do sprzedazy wersji PL. Jesli ktos tego nie rozumie to jakikolwiek dialog jest bez sensu a Galakta sama bedzie autorem swojej porazki i przestanie wydawac wersje PL karcianek FFG.
 
     
szymuss
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Hmm jak ktoś tutaj napisał wcześniej prowadzicie troszkę ,,negatywny marketing'', chociaż ja bym to inaczej nazwał. Scena Whi dlatego się jeszcze trzyma ,że jest ranking. ,,Wykluczenie'' graczy z Angielską wersją z rankingu to strzał w stopę. To tak jakby powiedzieć Wiśle Kraków ,, możesz grac w Lidze Angielskiej ,ale nie będziemy wam liczyć pkt za wygranie np z Arsenalem''. Dobrą rzeczą jest po prostu ,,odrobienie'' ( niestety dla innych graczy) kosztów promocji polskiej wersji i podwyższeniu cen Angielskiej o hmm 15-20 %? I tak dodatki w języku ANG w WHI są droższe niż Polskie. Jeżeli chcecie wypromować od początku produkt ,który może przebić wszystkie dotychczasowe LCG ,to musicie zachęcić graczy i Pl i ANG ,a nie od razu promować tylko i wyłącznie graczy PL. Z mojej strony w porządku by było jakby Ci gracze nie mieli tych kredytów oraz ceny ANG były na tyle ,, zwiększone'' ,żeby móc ich traktować tak samo jak graczy Pl!!!:) [/code] Nie chciał bym tutaj ,, przepowiadać buntu'' ,ale jeżeli twardo zostaniecie przy swoich założeniach ,to scena się odwróci kupi na ebaju czy gdzieś i będzie sama organizowała sceny i ranking:) ,a tego raczej nikt nie chce pzdr. Najważniejsze są teraz mediacje:) i myślę ,że od nich trzeba zacząć.
 
     
Marten
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Tak z ciekawości - co w takiej sytuacji ma zrobić np. mój znajomy z Niemiec, który postanowi sobie gościnnie przyjechać na turniej z talią w innym języku?
 
     
Murzyn_ek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   Re: Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-pols

D.W. napisał/a:
Gracze posiadający gry w innej wersji językowej [...] będą w turniejach organizowanych przez Galaktę płacić większe wpisowe, nie będzie wyświetlane ich miejsce rankingowe oraz nie będą mogli uczestniczyć w turniejach kończących ligę.


Hmm... Zawsze sądziłam, że nagrody w turniejach "sponsorowane" są z wpisowych. Dlaczego więc gracze wersji angielskiej mają zapłacić WIĘKSZE wpisowe i NIE OTRZYMAĆ nagrody?

D.W. napisał/a:
Dystrybucja hurtowa czyli sprzedaż do sklepów to niewielki zysk na pewno nie pozwalający na własne akcje promocyjne.


Ale zawsze jakiś zysk, czyli zawsze jakaś niewielka cegiełka dołożona do tych nagród. W połączeniu z większym wpisowym... no cóż.

D.W. napisał/a:
Może rzeczywiście dla jasności sprawy nie będziemy prowadzić dystrybucji angielskiej wersji. Gracze, którzy zdecydują się na zakup wersji angielskiej będą wiedzieli, że nie otrzymaliśmy od nich ani złotówki.


Popieram. Już szukałam gry na węgierskich stronach (dla przekory, bo szantażu wobec mnie i moich znajomych tolerować nie będę), a tak przynajmniej koszty przesyłki mi spadną.

Nie gram turniejowo, ale staram się Was zrozumieć. I nie rozumiem. Kupię wersję angielską, bo z Netrunnerem i LOTRem mnie wystawiliście. Disckwarsa też po ang kupiłam i jestem z tego powodu zadowolona. A też czekałam na wersję PL...

Planszówki Waszego wydawnictwa kupuję i kupować będę, ale już na żadnego LCGa w wersji PL się nie zdecyduję.

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14