galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
Autor Wiadomość
Crolug
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Rozmawiałem ostatnio z moim bratem odnośnie wyboru wersji językowej. Ja po przeczytaniu instrukcji po polsku gotów jestem zdecydować się na rodzimą wersję, jeżeli to ma wspomóc scenę gamingową i turniejową w kraju? Mój brat nie podziela mojego podejścia - od razu mnie spytał: jaką mam gwarancję, że wyjdzie po polsku wszystko? Nie chcę, aby doszło do sytuacji, że część kart będę mieć po polsku, część po angielsku?

Jaką ma gwarancję? Ano chyba żadnej.
 
     
Borin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

a czytaliście to :?: : http://galakta.pl/przygotujcie-sie-do-podboju/
 
     
Likaon23
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Czytam wasze posty i nie moge sie nadziwic...
Android: Netrunner (jedna z najlepszych karcianek ever) mial sprzedaz wersji PL na poziomie lodow w zimie, ja sam kupowalem WSZYSTKIE dodatki PL i nie mam co czekac na nastepne, bo tacy "specjalisci" jak wy stwierdzili, ze sa zbyt cool na wersje polska.

Zyjemy w Polsce! Mowimy w jezyku polskim! W kazdym kraju wspiera sie własny produkt tylko u nas tworza sie zamieszki. Galakta wlasnie nam powiedziala, ze zamierza sie berdziej postarac wobec tego LCG, ale stawia warunek: wersja PL i nie widze powodu by Galakcie nie wierzyc, przyszlosc to zweryfikuje. Prawda jest taka, ze pod znakiem zapytania stoja karcianki w Polsce w naszym rodzimym jezyku i Galakta za wszelka cene stara sie ratowac sytuacje (ode mnie szacun). TYLKO OD NAS (graczy) teraz zalezy czy to sie uda. Jakiekolwiek żądania wobec Galakty by obiecala, ze wyda wszystkie dodatki w PL sa idiotyczne! Jezeli bedziemy kupowac gre i gra bedzie dobra to czemu by mieli nie wydac wszystkich dodatkow?

Sprawa tlumaczen jest kwestia bardzo subiektywna, mi tlumaczenia inwazji i netrunnera sie podobaly, natomiast co do bledow to chyba nie zdajecie sobie sprawy z ogromu pracy jaki trzeba wlozyc w tlumaczenia. Bledy sie zdarzaja mimo najszczerszych checi, w wersji ANG rowniez!!!

Z waszych postow wynika, ze wszyscy kupowali wersje PL, wybaczcie ale smiem twierdzic, ze to klamstwo! Wyniki sprzedazy jasno to pokazuja.

Co teraz mozecie zrobic?

1. Strzelic focha i sprawic, ze Galakta zadnych karcianek nie wyda juz po Polsku ("podziekuja" wam gracze, ktorzy jezyka angielskiego nie znaja, lub znaja slabo)

2. Wesprzec Galakte i docenic ich prace, przyczyniajac sie do szerzenia w Polsce gier karcianych.

Ja ze swojej strony mam wielka prośbę do Galakty:
1. REKLAMA - reklamujcie lepiej swoj produkt by trafic do wiekszego kregu odbiorcow!
2. Wydawajcie bez opoznien.
3. Wspierajcie porzadnie polska scene turniejowa i robcie eventy, sprawcie by to byla "zywa gra karciana".

Straciliscie zaufanie graczy wersji PL i chcecie je odzyskac (super), ale jezeli dacie plame to stracicie jesze zaufanie graczy ANG wiec "stancie na glowie" by pokazac, ze podjeliscie dobra decyzje!!! Reklamujcie, robcie eventy i dbajcie o strone internetowa nowego LCG a wszystko bedzie dobrze!

Ja wam dalem szanse i zakupilem w ciemno podstawke (mimo iz po akcji z netrunnerem mowilem sobie, ze juz PL nie kupie), mam nadzieje, ze nie jestem sam.

Zwolennicy wersji ANG moga grac po polsku, ale zwolennicy wersji PL niekoniecznie moga grac po angielsku, PRZESTANCIE PATRZEC TYLKO NA CZUBEK WLASNEGO NOSA.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Likaon23 napisał/a:
Android: Netrunner (jedna z najlepszych karcianek ever) mial sprzedaz wersji PL na poziomie lodow w zimie, ja sam kupowalem WSZYSTKIE dodatki PL i nie mam co czekac na nastepne, bo tacy "specjalisci" jak wy stwierdzili, ze sa zbyt cool na wersje polska.

Czyli to wina ludzi, że nie chcieli kupować lodów w zimie, a nie sprzedawcy? Ciekawe :grin:
Likaon23 napisał/a:
nie widze powodu by Galakcie nie wierzyc, przyszlosc to zweryfikuje.

Likaon23 napisał/a:
Prawda jest taka, ze pod znakiem zapytania stoja karcianki w Polsce w naszym rodzimym jezyku

Powyższe zdania chyba się wykluczają?
Likaon23 napisał/a:
Jezeli bedziemy kupowac gre i gra bedzie dobra to czemu by mieli nie wydac wszystkich dodatkow?

Jak sam zauważyłeś przy Netrunnerze to, że niektórzy kupują wszystko nie oznacza, że gra będzie kontynuowana do końca.
Likaon23 napisał/a:
Zwolennicy wersji ANG moga grac po polsku, ale zwolennicy wersji PL niekoniecznie moga grac po angielsku, PRZESTANCIE PATRZEC TYLKO NA CZUBEK WLASNEGO NOSA.

W tym zdaniu jest chyba jakiś błąd logiczny, zwłaszcza końcówka na to wskazuje :mrgreen:
 
     
Likaon23
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Sie, 2014   

Virgo napisał/a:
Likaon23 napisał/a:
Android: Netrunner (jedna z najlepszych karcianek ever) mial sprzedaz wersji PL na poziomie lodow w zimie, ja sam kupowalem WSZYSTKIE dodatki PL i nie mam co czekac na nastepne, bo tacy "specjalisci" jak wy stwierdzili, ze sa zbyt cool na wersje polska.

Czyli to wina ludzi, że nie chcieli kupować lodów w zimie, a nie sprzedawcy? Ciekawe :grin:
Likaon23 napisał/a:
nie widze powodu by Galakcie nie wierzyc, przyszlosc to zweryfikuje.

Likaon23 napisał/a:
Prawda jest taka, ze pod znakiem zapytania stoja karcianki w Polsce w naszym rodzimym jezyku

Powyższe zdania chyba się wykluczają?
Likaon23 napisał/a:
Jezeli bedziemy kupowac gre i gra bedzie dobra to czemu by mieli nie wydac wszystkich dodatkow?

Jak sam zauważyłeś przy Netrunnerze to, że niektórzy kupują wszystko nie oznacza, że gra będzie kontynuowana do końca.
Likaon23 napisał/a:
Zwolennicy wersji ANG moga grac po polsku, ale zwolennicy wersji PL niekoniecznie moga grac po angielsku, PRZESTANCIE PATRZEC TYLKO NA CZUBEK WLASNEGO NOSA.

W tym zdaniu jest chyba jakiś błąd logiczny, zwłaszcza końcówka na to wskazuje :mrgreen:


1. To wina tego, ze ludzie kupowali wersje ang a nie pol, jezeli to byla wina sprzedawcy to wlasnie to naprawili.

2. Nie te zdania sie nie wykluczaja.

3. Bylaby kontynuowana gdyby ludzie kupowali, Galakta chce zarabiac. A moze Ty zapewnisz, ze ludzie beda kupowac?

4. Nie nie ma bledu logicznego, nie wiem czy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, czy tylko piszesz by cos napisac.
 
     
Likaon23
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Sie, 2014   

Likaon23 napisał/a:
Virgo napisał/a:
Likaon23 napisał/a:
Android: Netrunner (jedna z najlepszych karcianek ever) mial sprzedaz wersji PL na poziomie lodow w zimie, ja sam kupowalem WSZYSTKIE dodatki PL i nie mam co czekac na nastepne, bo tacy "specjalisci" jak wy stwierdzili, ze sa zbyt cool na wersje polska.

Czyli to wina ludzi, że nie chcieli kupować lodów w zimie, a nie sprzedawcy? Ciekawe :grin:
Likaon23 napisał/a:
nie widze powodu by Galakcie nie wierzyc, przyszlosc to zweryfikuje.

Likaon23 napisał/a:
Prawda jest taka, ze pod znakiem zapytania stoja karcianki w Polsce w naszym rodzimym jezyku

Powyższe zdania chyba się wykluczają?
Likaon23 napisał/a:
Jezeli bedziemy kupowac gre i gra bedzie dobra to czemu by mieli nie wydac wszystkich dodatkow?

Jak sam zauważyłeś przy Netrunnerze to, że niektórzy kupują wszystko nie oznacza, że gra będzie kontynuowana do końca.
Likaon23 napisał/a:
Zwolennicy wersji ANG moga grac po polsku, ale zwolennicy wersji PL niekoniecznie moga grac po angielsku, PRZESTANCIE PATRZEC TYLKO NA CZUBEK WLASNEGO NOSA.

W tym zdaniu jest chyba jakiś błąd logiczny, zwłaszcza końcówka na to wskazuje :mrgreen:


1. To wina tego, ze ludzie kupowali wersje ang a nie pol, jezeli sadzisz, ze to byla wina sprzedawcy to wlasnie tGalakta ten blad naprawila.

2. Nie, te zdania sie nie wykluczaja.

3. Bylaby kontynuowana gdyby ludzie kupowali, Galakta chce zarabiac. A moze Ty zapewnisz, ze ludzie beda kupowac?

4. Nie, nie ma bledu logicznego, nie wiem czy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, czy tylko piszesz by cos napisac.
 
     
c08mk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Sie, 2014   

Można się wykłócać która wersja językowa jest lepsza ale Galakta nie jest w stanie dać gwarancji, że LCG będzie kontynuowany.

Powód: koszty LCGa.

Większość graczy karcianek i planszówek to ludzie w wieku 18-35. Żeby nie być gołosłownym można przejrzeć ankietę "Cyber body" na forum Netrunnera.
http://netrunnerforum.decktech.eu/
Wiek ma o tyle znaczenie, że ludzie młodzi mają małe perspektywy na dobre zarobki, a LCG w dłuższym okresie czasu kosztuje sporo.

Graczy stać na podstawkę 120zl, jeden cykl 280 zł, jeden dodatek 90zł ale już na 3 cykle 840zł? plus 3 dodatki 270zł?
Wystarczy spojrzeć na to co wyszło do AGOT lub COC żeby się zniechęcić i wybrać inny tytuł.

Więcej. Podobna sytuacja jest z planszówkami. Wychodzi podstawka ale dodatki rzadko się zdarza żeby były wszystkie.

Polacy najczęściej kupują gry do 50zł. Druga granica to 100zł. Wszystko co kosztuje więcej (podstawka + dodatki) to jest ryzyko wydawcy (zwłaszcza dodatki).

W Polsce LCGi mają szansę się utrzymać przez dwa maksymalnie trzy cykle, później gra zwyczajnie jest za droga dla nowych graczy. Gra z czasem traci pewną ilość graczy, a jeżeli ktoś wchodzi to przez rynek wtórny.

Dodatkowo. Nowe tytuły LCGów nie pomagają w sprzedaży starych! Część starych graczy zawsze ucieknie w kierunku nowości, a dla nowych graczy gra nie będzie takim obciążeniem budżetu jak stary LCG.

Podsumowując.
Jeżeli ktoś chce kolekcjonować LCGa na poważnie w jednej wersji językowej powinien zbierać wersję oryginalną.
Jeżeli ktoś traktuje LCGa 4 fun, oficjalne turnieje, gra ze znajomymi to wersja polska jest lepsza do momentu w którym tytuł będzie zawieszony. Później zostaje się przerzucić na inny tytuł albo wykorzystać patent z Wieży Babel - pomieszać języki.
 
     
Borin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Sie, 2014   

c08mk napisał/a:

Jeżeli ktoś traktuje LCGa 4 fun, oficjalne turnieje, gra ze znajomymi to wersja polska jest lepsza do momentu w którym tytuł będzie zawieszony.


Inwazja jakoś nie została zawieszona a Podbój ma większy potencjał.
 
     
Likaon23
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Sie, 2014   

c08mk napisał/a:
Można się wykłócać która wersja językowa jest lepsza ale Galakta nie jest w stanie dać gwarancji, że LCG będzie kontynuowany.

Powód: koszty LCGa.

Większość graczy karcianek i planszówek to ludzie w wieku 18-35. Żeby nie być gołosłownym można przejrzeć ankietę "Cyber body" na forum Netrunnera.
http://netrunnerforum.decktech.eu/
Wiek ma o tyle znaczenie, że ludzie młodzi mają małe perspektywy na dobre zarobki, a LCG w dłuższym okresie czasu kosztuje sporo.

Graczy stać na podstawkę 120zl, jeden cykl 280 zł, jeden dodatek 90zł ale już na 3 cykle 840zł? plus 3 dodatki 270zł?
Wystarczy spojrzeć na to co wyszło do AGOT lub COC żeby się zniechęcić i wybrać inny tytuł.

Więcej. Podobna sytuacja jest z planszówkami. Wychodzi podstawka ale dodatki rzadko się zdarza żeby były wszystkie.

Polacy najczęściej kupują gry do 50zł. Druga granica to 100zł. Wszystko co kosztuje więcej (podstawka + dodatki) to jest ryzyko wydawcy (zwłaszcza dodatki).

W Polsce LCGi mają szansę się utrzymać przez dwa maksymalnie trzy cykle, później gra zwyczajnie jest za droga dla nowych graczy. Gra z czasem traci pewną ilość graczy, a jeżeli ktoś wchodzi to przez rynek wtórny.

Dodatkowo. Nowe tytuły LCGów nie pomagają w sprzedaży starych! Część starych graczy zawsze ucieknie w kierunku nowości, a dla nowych graczy gra nie będzie takim obciążeniem budżetu jak stary LCG.

Podsumowując.
Jeżeli ktoś chce kolekcjonować LCGa na poważnie w jednej wersji językowej powinien zbierać wersję oryginalną.
Jeżeli ktoś traktuje LCGa 4 fun, oficjalne turnieje, gra ze znajomymi to wersja polska jest lepsza do momentu w którym tytuł będzie zawieszony. Później zostaje się przerzucić na inny tytuł albo wykorzystać patent z Wieży Babel - pomieszać języki.


Tak z ciekawosci, skad te dane posiadasz w jakiej cenie Polacy kupuja gry?
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Sie, 2014   

Gracze Netrunnera wiedzą wszystko najlepiej przecież :P

Nie wiem czy to strach przed premierą Conquesta czy co ale od paru tyg widzę niezły wysyp na forach postów graczy AN opisujących jaką to Podbój będzie grą dla "głupich" a to wieszczących nikłą sprzedaż i zamknięcie serii po paru cyklach :)
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2014   

Netrunner chodź taki fajny padł w wersji PL ponieważ było opóźnienie tej że wersji względem światowej premiery. Takie przynajmniej były tłumaczenia graczy jacy nie kupując wersji PL przyczynili się do upadku Netka.

Teraz Galakta daje nam wersję PL równo ze światową premierą – pojawiają się kolejne problemy, bo że tłumaczenia nie takie, a że nie ma gwarancji na utrzymanie ciągu wydawniczego.
Najbardziej irytujące jest to ze jeżeli rzeczywiście Galakta będzie zmuszona poskładać tego LCG po jakimś czasie jak Netka i Władka to właśnie ci gracze jacy dzisiaj już deklarują kupno wersji ANG powiedzą „a nie mówiłem” - chodź sami bezpośrednio przyczynią się do ewentualnego upadku.

Uważam też że ciągoty do wersji angielskiej są tak głęboko u niektórych osób zakorzenione, albo tak abstrakcyjnie niewytłumaczalne że gdyby Galakta się zaprzysięgła na wszelkie świętości że choćby mieli zbankrutować a będą to wydawali do końca. I choćby samo FFG postanowiło specjalnie dla nas napisać grę w wersji PL którą by sobie później na ENG tłumaczyli żeby powstała wolna od błędów wersja PL, to znaleźli by się gracze którzy wyszukali by powód dla kupna wersji ENG.

Idąc dalej tą myślą, mamy se taką polska grę – Metalum czy jakoś tak. Być może są tacy którzy czekają z zakupem jej, na moment kiedy będzie przetłumaczona na wersję angielską?

;)
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2014   

zvish napisał/a:
Takie przynajmniej były tłumaczenia graczy jacy nie kupując wersji PL przyczynili się do upadku Netka.

zvish napisał/a:
Najbardziej irytujące jest to ze jeżeli rzeczywiście Galakta będzie zmuszona poskładać tego LCG po jakimś czasie jak Netka i Władka to właśnie ci gracze jacy dzisiaj już deklarują kupno wersji ANG powiedzą „a nie mówiłem” - chodź sami bezpośrednio przyczynią się do ewentualnego upadku.

Pytanie, czego nie są winni gracze kupujący wersję angielską? :mrgreen:
Widzę, iż argument, że niska sprzedaż lodów zimą to wina klientów nadal ma się dobrze :grin:
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2014   

Virgo napisał/a:

Pytanie, czego nie są winni gracze kupujący wersję angielską? :mrgreen:
Widzę, iż argument, że niska sprzedaż lodów zimą to wina klientów nadal ma się dobrze :grin:

Czyli sugerujesz, że wydawanie lcg w jezyku polskim to jest w ogóle pomyłka?
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2014   

Borwol napisał/a:
Czyli sugerujesz, że wydawanie lcg w jezyku polskim to jest w ogóle pomyłka?

Jeśli wydawictwo musi zamknąć potem tłumaczenie to w sumie tak, chociaż najbardziej stratni są gracze, którzy zostają na lodzie, bo wydawnictwo zamyka powiedzmy w chwili ustania opłacalności.

Jeśli polski Conquest, czyli Podbój padnie to będzie to wina wydawnictwa, które nie zna jak widać zapotrzebowania na rynku, a nie jakaś mistyczna wina wszystkich tych Polaków, którzy nie kupili.

Chociaż mam nadzieję, że Podbój się będzie Galakcie opłacał do samego końca jak Inwazja, zwłaszcza, że w końcu ma mieć miejsce jakaś akcja promocyjna.
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2014   

Cytat:
Jeśli wydawictwo musi zamknąć potem tłumaczenie to w sumie tak, chociaż najbardziej stratni są gracze, którzy zostają na lodzie, bo wydawnictwo zamyka powiedzmy w chwili ustania opłacalności.

Przesadzasz w drugą strone, w ten sposób odcinasz znaczący procent graczy ( dużo większy niż kolekcjonerów każdego dodatku co wyszedł) od możliwości zagrania w grę która nie została wydana w jego języku.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 14