galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eldritch vs Arkham
Autor Wiadomość
beszcza
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   Eldritch vs Arkham

Witam. Jako wielki fan twórczości mistrza Lovecrafta wiele lat temu kupiłem Horror w Arkham. Gra jest naprawdę świetna. Stałem się takim maniakem że zacząłem kupować dodatki. Ostatnio pokusiłem się i kupiłem Znak Starszych Bogów. Też całkiem udany tytuł. Podczas rozmowy z kolegą na temat Eldritch Horror stwierdził że to takie Arkhan 2.0. W swojej ocenie poszedł tak daleko ze postanowił sprzedać Arkham z dodatkami. A co wy o tym sądzicie ?
 
     
marioosh
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Mimo iż theme ten sam, to są dwa różne tytuły. Trochę do siebie podobne, ale inne. Też miałem Arkham z dodatkami, ale przestałem to wszystko ogarniać. Nowe rzeczy wchodziły w timing i faktycznie po Insmouth musiałem mieć wydrukowaną kartkę z flow co robić po kolei, bo się zapominało. Eldritch ma szybszy setup. Widać że dodatki, mogą iść w inną stronę, nie wydłużasz gry, tylko dodawać nowych bohaterów, przedwiecznych z ich indywidualnymi taliami. Więc pudełko będzie się rozrastać, ale gra sama w sobie nie (mam nadzieję że tak będzie). rozgrywka jest niezmiernie ciekawa.

jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie czy sprzedawać arkham - to zależy tylko i wyłącznie od zasobności portfela, wg mnie to są dwie gry, w które można grać naprzemiennie,

jeżeli szukasz odpowiedzi, czy kupić eldritch -> pobierz sobie instrukcję, przeczytaj, a jak nie masz z kim zagrać i przetestować to wejdź na forum gry-planszowe.pl tam się gra przez forum.

pozdrawiam.
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

Zdecydowanie polecam Eldritch - w porównaniu do Arkham (który mam i nie zamierzam sprzedawać - co więcej czekam na resztę ododatków) wprowadzono - kilka naprawdę fajnych "patentów" - gra zrobiła sie o wiele szybsza i bardziej spójna fabularnie...
Z niecierpliwością czekam na pierwszy dodatek PL - i oczywiście wieżę, że FFG zafunduje nam jeszcze kilka fajnych opcji w kolejnych rozszerzeniach...

Tak jak pisał poprzednik - Arkham i Eldritch to gry, w które swobodnie można grać naprzemiennie!
 
     
kermit
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Cze, 2014   

Zgadzam się z przedmówcą, ja sam mam też obydwa tytuły, w tym do Arkham 2 małe i 2 duże dodatki. Najczęściej gram z wszystkimi na raz ( jest rzeźnia ). Eldritch jest zdecydowanie mniej skomplikowany i bardziej czytelny, szczególnie jak ktoś nie grał w tego typu gry to na początek polecam ten właśnie tytuł. Minusem jest mała ilość kart co podkreśliłem już w innym temacie.
Jak ktoś już się oswoi z horrorami to zachęcam ich do Posiadłości Szaleństwa, jest to zdecydowanie mój faworyt, tym bardziej, że można tworzyć swoje własne scenariusze. :lol:
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lip, 2014   

Co do tytułów Lovecraftoskiech - Znak Starszych Bogów z oczywiście dodatkiem - też daje radę :mrgreen:
Co do Horrorów - dokładnie tak jak piszesz... z ciekawostek wyczytałem wczoraj, że już niedługo ma pojawić się gra przedstawiająca "odwieczną walkę z przedwiecznymi" z drugiej strony - tzn. wcielimy się w kultystę, którego zadaniem na być "krzewienie jedynie słusznej wiary" - już nie mogę się doczekać :twisted:
 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lip, 2014   

Wacho napisał/a:
Co do tytułów Lovecraftoskiech - Znak Starszych Bogów z oczywiście dodatkiem - też daje radę :mrgreen:
Co do Horrorów - dokładnie tak jak piszesz... z ciekawostek wyczytałem wczoraj, że już niedługo ma pojawić się gra przedstawiająca "odwieczną walkę z przedwiecznymi" z drugiej strony - tzn. wcielimy się w kultystę, którego zadaniem na być "krzewienie jedynie słusznej wiary" - już nie mogę się doczekać :twisted:

Tzn gdzie wyczytales dokladnie?
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lip, 2014   

No właśnie gdzie... dobre pytanie :mrgreen: stronka była PL jednego z polskich wydawców, jak będę miał chwilę postaram się odgrzebać - bo na szybko jak się chce to nie ma :neutral:
 
     
kermit
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lip, 2014   

To bardzo dobry pomysł na grę, chętnie coś więcej się dowiem.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

Czyżby chodziło o to?

 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

sirafin napisał/a:
Czyżby chodziło o to?

Obrazek

Trudno powiedziec, skoro nie podales zadnej informacji o tytule ani niczym...
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

Też nie miałem żadnych informacji, wystarczyło wpisać w google "gra planszowa kultyści przedwieczny" ;)
 
     
marioosh
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

tego szukacie:
http://blackmonk.pl/zapowiedz-kingsport-festiwal/
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

dokładnie tak - dzięki za odnalezienie - bo już zaczynałem wpadać w paranoję :-)
 
     
kermit
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   

Zapowiada się ciekawie.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Gru, 2015   

Mam za sobą pierwsze 4gry Eldritcha. Mogę powiedzieć, że jest to pieruńsko uproszczone Arkham - bez polotu, bez finezji i przede wszystkim bez klimatu. Każdy kto czytal Lovecrafta w AH znalazł coś dla siebie. Tutaj jest tylko namiastka tego - ci sami badacze.
Mapa jest rozległa, mechanika uproszczona. A mimo to tury są rozlazłe i sie przeciągają. Nie ma dynamiki z AH. Zdecydowałem się na EH bo AH mnie troszeczkę zaczęło nudzić, dysponuje kilkoma dodatkami: Dunwich Horror, Innsmouth Horror, Król w żółci, Klątwa czarnego Faraona, Czychający na progu, do tego Kult Złotego Skarabeusza, Horror na Morzu i całą masę dodatkowych przedwiecznych, badaczy, przedmiotów itp. Naprawdę w AH się wkręciłem, ale wygenerowali tyle dodatków, gdzie każdy wprowadzał dodatkowe zasady i o ile nie mam problemów z ogarnianiem tych zasad, o tyle sam SETUP do gry jest mówiąc krótko upierdliwy. Podsumowując: Eldritch nie ma klimatu Lovcrafta, mechanika jest banalna i wydaję się, że dla każdego. Jest to idealny tytuł na niedzielną rozgrywkę ze znajomymi ale maksymalnie raz na miesiąc. Ja póki co odpoczywam od AH na 'łonie' Martwej Zimy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13