galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie o zasady
Autor Wiadomość
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2016   

RavenWro napisał/a:
Z ostatniej chwili. Zwykłe spotkanie chyba nr 4 z podstawki (dzicz) brzmiało mniej więcej tak: testujesz spostrzegawczość. Jeśli zdałeś odnajdujesz ścieżkę; przemieszczasz się o jedno pole. Pytanie czy nagroda może stać się karą ? Pozostanie na tym polu było warunkiem koniecznym wygranej. Wolałbym oblać test stracić zdrowie i złamać nogę. Czy mogę zamienić treść tej karty na możesz się przemieścić o 1 pole ??
Nikt ci nie zabroni, ale zgodnie z zasadami nie można sobie zmieniać treści kart ;) Nie można również dobrowolnie wybierać porażki w teście.
 
     
mirah
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   Królicza łapka

Mam pytanie o przedmiot "Królicza łapka: DROBIAZG | Raz na rundę, podczas rozpatrywania testu możesz przerzucić 1 kość."
Czy można przerzucić 1 kość również podczas spotkania walki?
 
     
c08mk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   Re: Królicza łapka

mirah napisał/a:
Mam pytanie o przedmiot "Królicza łapka: DROBIAZG | Raz na rundę, podczas rozpatrywania testu możesz przerzucić 1 kość."
Czy można przerzucić 1 kość również podczas spotkania walki?

"Podczas wykonywania testu" oznacza rzut pulą kości oparty na cesze badacza. Przykładowo Siła + bonus z Broni.
Stąd wniosek, iż możesz użyć tego przedmiotu w spotkaniu walki, podczas dowolnego z testów.
Nie możesz natomiast gdy element prosi o wykonanie zwykłego rzutu, np. "rzuć kostką, wynik 1 i 2 oznacza postęp zagłady".
 
     
Zoth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

Witam Wszystkich

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem swojego egzemplarza Eldritch Horror i jestem już po kilku rozgrywkach. Stąd mam do Was pytanie, bo nie wiem czy nie robię czegoś źle. Czy zdarzyło Wam się podczas rozgrywki, iż nie było jak zdobyć kolejnych wskazówek? W czasie ostatniej partii skończyły nam się karty spotkań dla Londynu, a kart Spotkań Badawczych z talii Przedwiecznego zostały ostatnie dwie. Muszę przyznać, iż graliśmy bardzo oszczędnie jeśli chodzi o spotkania w Londynie bo skończyły by się dużo wcześniej. Gramy we dwie osoby, więc zastanawiam się czy w przypadku większej liczby graczy taka sytuacja nie będzie się pojawiać bardzo często? A może coś źle doczytałem w zasadach i sytuacja taka nie ma prawa mieć miejsca? Ew jak Wy radzicie sobie w chwili gdy wskazówek potrzeba bardzo dużo, a nie ma skąd ich brać?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

Hej!

Jedyną talią, której nie tasuje się po wyczerpaniu, jest talia Mitów. Każdą inną talię po wyczerpaniu się przetasowuje, więc nigdy nie zabraknie żadnych Spotkań.

Niektórzy badacze posiadają zdolności generujące wskazówki.

Ogólnie trzeba oszczędnie rozporządzać wskazówkami i nie zużywać ich na przerzucanie kostek, o ile nie jest to wyjątkowo ważny test, bo wskazówki są często niezbędne do rozwiązywania tajemnic.

Jeśli posiadasz tylko podstawkę, polecam od razu wprowadzić dodatkową mechanikę, która pojawia się w dodatkach, a mianowicie akcję Skupienia. Zamiast żetonów skupienia możecie użyć choćby monet.
Cytat:
AKCJA SKUPIENIA
W tym rozszerzeniu pojawia się nowy rodzaj akcji. Badacz może
wykonać ją na dowolnym polu, by otrzymać 1 żeton Skupienia.

^^ Podczas testu badacz może poświęcić żeton Skupienia, aby
przerzucić jedną kość. Nie ma limitu żetonów Skupienia,
które gracz może poświęcić, aby przerzucać kości.

^^ Badacz może posiadać najwyżej dwa żetony Skupienia.
 
     
Zoth
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lis, 2016   

Wielkie dzięki za odpowiedź. Przeczytałem iż po rozpatrzeniu Spotkania kartę należy odrzucić, lecz tego iż po wyczerpaniu talii należy ją przetasować już nie. Mój błąd bądź nieuwaga. Jeszcze raz dziękuję :)
 
     
kopyto
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lis, 2016   

Witam wszystkich,
to moja pierwsza gra z serii Arkham i mam następujące pytania:
W almanachu napisano następującą zasadę:
Każdy badacz musi odbyć spotkanie na swoim polu. Badacz musi spotkać wszystkie Potwory na swoim polu. Spotkanie z każdym Potworem rozpatruje się osobno.
Jeśli na polu nie ma Potworów, badacz wybiera jedno ze spotkań:
^^ Spotkanie z Obszaru: Badacz rozpatruje kartę spotkania z ilustracją
pasującą do pola, na którym stoi, albo kartę z talii Spotkań
Ogólnych.
^^ Spotkanie z Żetonu: Badacz rozpatruje kartę spotkania pasującą
do żetonu znajdującego się na jego polu.
I mam pytanie odnośnie zamykania bram. Sytuacja jest taka:
A. Otwarta brama i i potwór przy bramie.
Czy poniższa kolejność jest prawidłowa ?
1. Następuję Następuje faza Spotkań z potworem, zabijam go
2. Następuje faza mitów
3. Następuje faza Akcji
4. Następuje faza Spotkań i dopiero teraz mogę próbować zamknąć bramę.
B. Żeton plugastwa na torze omenu podczas gry z Azathoth.
1. Czy można się go jakoś pozbyć ??
2. Rozumiem że gdy podczas gry żeton Omenu przesunie się na żeton plugastwa należy przesunąć na torze zagłady o 1 żeton Zagłady
C. Czy karty zaklęć, zasobów oraz artefaktów są to karty jednorazowego użytku i po wykorzystaniu wracają do puli kart>
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lis, 2016   

Witamy w świecie macek ;)

Ad. A)
Nie, kolejność nie jest prawidłowa, zacytowałeś opis z "Szybkiego przypomnienia", który jest tylko skrótem. Zerknij na pełne wyjaśnienie hasła "Spotkania", na ósmej stronie Almanachu.

Jeśli po rozpatrzeniu walk z potworami udało ci się usunąć wszystkie, możesz odbyć dodatkowe spotkanie (i np. spróbować zamknąć bramę).


Ad. B)
1. Nie kojarzę żadnych efektów usuwających plugastwo z toru omenu.
2. Tak, za każdym razem gdy żeton omenu przesunie się na zielone pole, trzeba dodatkowo przesunąć żeton zagłady o 1 pole, za każdy żeton plugastwa. Tak więc jeśli mamy na planszy bramy z zielonym symbolem i kilka żetonów plugastwa na torze, to zagłada może bardzo mocno pojechać w ciągu jednej tury.


Ad. C)
Nie są. Jeśli na karcie nie pisze, że należy ją odrzucić, to możesz z niej korzystać wiele razy.
 
     
kopyto
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lis, 2016   

Dziękuję za szybką odpowiedź. Muszę uważniej czytać almanach
 
     
kopyto
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lis, 2016   

Dzisiaj zagrałem z żoną i mam pytanie odnośnie potwora Kultysta. Posiada on w prawym górnym rogu jaju z zieloną macką nakazuje obrócić żeton potwora gdzie jest nakaz sprawdzenia opisu na karcie Przedwiecznego.
" Po wykonaniu testu woli tracisz 1 Zdrowie i pokonujesz tego Potwora"
1. Wykonuje test woli jeżeli oblałem tracę 1 x wolę
2. Automatycznie tracę 1 x punkt zdrowia - wynika to z zapisu na karcie przedwiecznego
3. Odrzucam potwora
Pod znakami miast znajdują się różne opisy np Arkham " Otrzymujesz zaklęcia inkantacji" jak je zdobyć ?? Sprawdzałem z żoną podczas gry (z oddechem przedwiecznego na plecach ) Almanach oraz instrukcję i nie mogliśmy znaleźć odpowiedzi.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Cytat:
1. Wykonuje test woli jeżeli oblałem tracę 1 x wolę
2. Automatycznie tracę 1 x punkt zdrowia - wynika to z zapisu na karcie przedwiecznego
3. Odrzucam potwora
Dokładnie tak wygląda walka z kultystą Azathotha.

Nie ma to jednak nic wspólnego z symbolem rozmnożenia (zielone jajo), bo kultysta Azathotha nie ma żadnego efektu "Kiedy ten potwór jest rozmnażany". Oba symbole na żetonie kultysty są nadrukowane na wszelki wypadek, bo treść tego żetonu zależy od arkusza Przedwiecznego i gracze powinni się upewnić, czy nie podano tam efektu rozmnożenia lub efektu rozrachunku. Opisano to w Almanachu na str. 4 pod hasłem "Kultysta".


Opisy pod polami dużych miast są związane ze spotkaniami z obszaru, zerknij na 9 stronę Almanachu, ostatni podpunkt przy haśle "Spotkania z obszarów".
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

kopyto napisał/a:
Żeton plugastwa na torze omenu podczas gry z Azathoth.
1. Czy można się go jakoś pozbyć ??
Niektóre spotkania badawcze na to pozwalają. (Podobnie jak niektóre inne dorzucają dodatkowe żetony plugastwa.)
 
     
kopyto
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Dziękuję za odpowiedź. Gra jest rewelacyjna w mojej ocenie.
 
     
Adam_Zulus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Gru, 2016   Cofanie Zagłady - kamienne tablice

Istnieje taka karta, wydaje mi się, że jej nazwa to "kamienne tablice", której OTRZYMANIE cofa Zagładę o 1.
Zastanawiam się, czy jej przekazanie w ramach Akcji "Wymiana" jest tożsama z jej OTRZYMANIEM. Jeżeli tak, to czy jest to swoisty wichajster na Zagładę?
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Gru, 2016   Re: Cofanie Zagłady - kamienne tablice

Adam_Zulus napisał/a:
Zastanawiam się, czy jej przekazanie w ramach Akcji "Wymiana" jest tożsama z jej OTRZYMANIEM.
Nie, wymienianie się przedmiotami nie powoduje ich otrzymywania. Taka była oficjalna odpowiedź od Nikki Valens.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13