galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie o zasady
Autor Wiadomość
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

RavenWro napisał/a:
1.) Pytanie o efekt rozrachunku jednej z kart stanów "porozumienie" (tajemnicze ruiny).

Karta każe odrzucić "połowę" wyposażenia.
Mam 2 wskazówki, 3 zasoby, 1 bilet. Czy mogę stracić dowolne 2 z tych 6 czy jakoś grupami ?
A może wyposażenie=zasoby lub jeszcze coś innego ?

2.) Aktywna jest pogłoska "nie można zamykać bram". Czy należy to traktować jako efekt nadrzędny ? Co jeśli efekt karty jakiegoś spotkania pozwala mi zamknąć bramę ?

Hipotetycznie wciąż mogę badać inne światy jeśli chcę ale bramy nie zamknę choćby nie wiem co tak ? (wiem że taka decyzja nie ma zbyt wiele sensu)

Ad. 1
Połowa z sześciu to trzy a nie dwa (połowa z pięciu również, bo zaokrąglamy w górę) ;)
Almanach str. 11 napisał/a:
Wyposażenie
> Wyposażenie badacza to posiadane przez niego żetony Wskazówek,
żetony biletów, karty Zasobów, karty Artefaktów oraz karty Zaklęć.


Ad. 2
Almanach str. 11 napisał/a:
Złote Zasady
Almanach jest ostatecznym źródłem informacji odnośnie
zasad. Jeśli jakiś zapis w tym dokumencie stoi w sprzeczności
z zapisem z Instrukcji, Almanach jest ważniejszy.

Efekty na elementach gry (takich jak karty) czasem
łamią reguły podane w Instrukcji lub Almanachu.
W takim przypadku efekt elementu jest ważniejszy.

Jeśli jakiś efekt zawiera zwrot „nie można”, to efekt
ten jest ostateczny.
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Cze, 2016   

Hej.
Mam pytanie co do mozliwosci cofania zetonu zaglady. Co prawda mam tylko dwie rozgrywki za soba w tym tytule ale kiedy cofa sie zeton zaglady? Sa to jakies sytuacje zwiazane np. z opisem na kartach spotkan czy jak?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Cze, 2016   

Tak, zdarzają się. Takie dobre nagrody dostaje się zwykle za trudniejsze wyzwania np. Spotkania Ekspedycyjne.
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

sirafin napisał/a:
Tak, zdarzają się. Takie dobre nagrody dostaje się zwykle za trudniejsze wyzwania np. Spotkania Ekspedycyjne.


Dzięki, trochę ubogo ;) . Przydałaby się taka opcja w nagrodę za zamykanie bram bo mam wrażenie, że żeton zagłady nie idzie tylko pędzi ; ). Czyli warto sięgać po te spotkania ekspedycyjne.

Natomiast mam jeszcze pytanie do sumowania danych cech przy walce. Ogólnie wybieramy największą cechę nawet jak mamy kilka przedmiotów (np. siła +4 i siła +3, weźmiemy tylko +4 z tych przedmiotów), a co jeśli mamy jeszcze opcję z zaklęciem? Mieliśmy takie zaklęcie które dawało po wykonaniu testu na początku walki nawet +5, do tego jakaś dwururka (przedmiot) + 4 i cecha własna + 4. Czy w tym wypadku będzie to rzut 14 kośćmi, czyli wartości z przedmiotów mogą być dodawane do zaklęć?
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

tutaj jest odpowiedz z trzeciej strony, ktora sirafin podeslal na moje pytanie, dokladnie takie samo jak twoje:
sirafin napisał/a:
Nie możesz. Jedna premia do umiejętności i koniec, przestańcie kombinować z rodzajami kart, bo was Cthulhu macką pacnie :D

Jeśli chcemy sobie test ułatwić bardziej, musimy szukać innych premii, niż premie do umiejętności, a więc dodatkowych kostek, przerzutów, dodawania 1 wyniku rzutu itp.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

Nie mogą. Tylko jedna premia do umiejętności, nie ważne z jakiej karty. Jeśli efekt ma symbol umiejętności to się nie zsumuje.

Jedyne rzeczy które się łączą to jakieś premie dodatkowe, np. dodatkowe kości, przerzuty, zmiany wyników itp.

Walka z Przedwiecznymi to wyzwanie, nie zawsze uda się wygrać :)

EDIT
Morsereg, podły ninja! :D
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

Cały czas kłody pod nogi, dzięki ;) . Ps. wczoraj sobie zapodałem to hehe: https://www.youtube.com/watch?v=F64AghDCyv4 . Może wykonanie mogłoby być lepsze ale w sumie nawiązań tutaj pełno do wczucia się w pewien rodzaj klimatu (a i podobne odniesienia do kultu mamy i w grze).
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

sirafin napisał/a:
EDIT
Morsereg, podły ninja! :D

i to uprzedzilem cie twoja wlasna wypowiedzia ;)

Cytat:
Cały czas kłody pod nogi, dzięki ;)

tez tak sadzilem, ale jak sie glebiej nad tym zastanowic to ma sens ;)
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

Słuchajcie, a jest jeszcze na kartach potworów taki symbol rozmnożenia (zielona macka). Coś jak ten efekt "Rozrachunków" (czerwony lub czarny). Czy dobrze rozumiem, że nie dotyczy on "zwykłego" napływy potworów, a tylko jakiś zadań z kart? Czyli będzie napisane, że należy rozpatrzyć ten właśnie efekt z zielona macką?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

Zupełnie nie to, zerknij na 11 stronę instrukcji albo na 7 stronę Almanachu.
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

sirafin napisał/a:
Zupełnie nie to, zerknij na 11 stronę instrukcji albo na 7 stronę Almanachu.


Ok, czyli po prostu jak jest sytuacja taka, że mamy etap "napływu potworów" np. z karty Mitów, a wylosujemy takiego z tym znaczkiem to należy rozpatrzyć opis co w tej sytuacji dany potwór oznacza/ma zrobić - czyli rozpatrzyć i wykonać opis? Bo jakoś słowo Rozmnażanie bardziej kojarzy mi się, że powinno ich być więcej ; >.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

Rozmnożenie (spawn) w Eldritch Horror to specjalne określenie, oznaczające wystawienie czegoś na planszę :D A więc tak, jak coś wystawiasz na planszę (potwora, wskazówkę), to oczywiście jest tego więcej. Innymi słowy, zielona macka oznacza, że potwór ma na rewersie jakieś polecenie, które odpala się od razu, kiedy ten potwór jest wykładany na planszę. To nie jest powiązane z żadną fazą, nie ważne czy potwór został rozmnożony (wystawiony) przez napływ potworów, przez otwarcie bramy, czy przez cokolwiek innego.
 
     
jaqb
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lip, 2016   

Pytanie o kartę Zaklęcie/Urok "Znamiona Izydy": otrzymujesz +1 do wszystkich umiejętności.
Co jeżeli tracę kartę (przyczyna nieważna) czy muszę zdjąć -1 ze wszystkich umiejętności, czy tracę urok i w rezultacie przerzut kości, który dzięki tej karcie jest możliwy?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lip, 2016   

"Otrzymujesz +1 do wszystkich umiejętności" to nie to samo co "ulepszasz wszystkie umiejętności". Ta karta nie daje żetonów umiejętności tylko premię +1 do każdej umiejętności. Innymi słowy:
Cytat:
Otrzymujesz +1 , +1 , +1 , +1 , +1 .
Przypominam, że premie do umiejętności nie sumują się ze sobą, a więc korzystając z karty +3 , premia do siły ze Znamion Izydy nie jest już dodawana.
 
     
RavenWro
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2016   

Z ostatniej chwili. Zwykłe spotkanie chyba nr 4 z podstawki (dzicz) brzmiało mniej więcej tak: testujesz spostrzegawczość. Jeśli zdałeś odnajdujesz ścieżkę; przemieszczasz się o jedno pole. Pytanie czy nagroda może stać się karą ? Pozostanie na tym polu było warunkiem koniecznym wygranej. Wolałbym oblać test stracić zdrowie i złamać nogę. Czy mogę zamienić treść tej karty na możesz się przemieścić o 1 pole ??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 13