galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyszłość Włądcy Pierścieni LCG 6 miesięcy później...
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   Przyszłość Włądcy Pierścieni LCG 6 miesięcy później...

Aktualnie sytuacja wygląda tak. Wkrótce ukaże się 6 dodatków cyklu The Ring-maker Cycle w systemie DNZ. Tzn w wkrótce ogłosimy zapisy. Czekamy w chwili obecnej na decyzję w jakim terminie zostaną nam wyprodukowane. I to jest sprawa pewna.

Przyszłość należy podzielić na 2 części.
1 część:
- Duże dodatki normalne
- Małe dodatki

Największym problemem są duże dodatki, które mogą zostać wydane tylko normalnym systemem a ich sprzedaż jest naprawdę niewielka. Wystarczy powiedzieć, że ostatatni czyli Głos I. sprzedał się w ilości połowy dodatku SAGA (a ta ilośc też nie jest zbyt duża). Chodzi o skalę. Dlatego kolejny dodatek jest….

Małe dodatki są możliwe w systemie DNZ. Ale czy będą one miały sens gdyby duży dodatek się nie ukazał?

2 część:
- Dodatki typu SAGA. Te dodatki maja największe szanse gdyż są samodzielne i nie wychodzą zbyt często przez co gracze mogą sobie na nie łatwiej pozwolić. I patrząc na sprzedaż traktujemy je oddzielnie od dodatków z pierwszej części. Liczymy tylko jak sprzedają się wcześniejsze dodatki typu SAGA.

Myślę, że kontynuowanie całości będzie bardo trudne. Ale mała szansa na kontynuowane cyklu SAGA jest.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Witajcie,

Panie i Panowie osobiście błagam Was o zachowanie merytorycznego poziomu dyskusji (czyli jak zawsze) oraz nie rzucanie się z kłami i rozszarpywanie szat.
Doskonale wiemy jak wygląda nasza sytuacja, która od Pyrkonu uległa wywróceniu o 180 stopni. Turnieje nie mają przyszłości, Cread udowodnił, że przyszłością popularyzacji Władcy LCG w Polsce są eventy tematyczne, owszem na kitach amerykańsko języcznych, ale zawsze.

Wylaliśmy już (ja na pewno) wiadro, baa całą cysternę pomyj na Graczy i scenę, gdyż nie o taką Polskę walczyliśmy. Ponarzekałem sobie w felietonach i o klątwie było. Teraz serce mi pęka, że Ring Maker wyjdzie w blisterze bez kartonika, ale WYJDZIE i to jest fantastyczna wiadomość.
Dlatego Panowie Galaktyczni ukłony w Waszą stronę.

Ostatnio sporo się dzieje - fanowskie tłumaczenie potężnego rozszerzenie (ok. 460 kart) z okresu I Ery idzie pełną parą. Karty się mnożą, zobaczymy jaki będzie tego finał.

Cread obiecał relację z eventu warszawskiego o Czarnych Jeźdźcach, mimo, że ludzie średni dopisali. Klątwa gdzieś się czai w tle, ale jedyne czego we własnym imieniu pragnę zagwarantować - kupię każde duże rozszerzenie po polsku z marką WP LCG! Tylko dzięki temu jest nadzieja na 6 odcinkową Sagę w ładnych kartonikach.

Pytanie za 100 EXP. dlaczego "Głos Isengardu" miał taką słabą sprzedaż i zainteresowanie? Przecież to jeden z bardziej klimatycznych i wymagających epizodów?

Kończąc już, gdyż emocje wezmą zaraz górę. Powiedzcie kochani Gracze, jak i ile razy mamy Wami wstrząsać i wywoływać podobne zrywy, ażeby mieć pewność, że dalsze rozszerzenia będą wychodziły jako pewnik, a nie "może, może"? Zbyt dużo wymagamy? Rozumiem kwestie finansowe, pieniądze nie rosną na drzewach, ale skoro coś się kocha - a Lekt kocha tę dziwną grę - to trudno, nie ma nowej koszuli tylko kolejny Zestaw Przygodowy.

Nerdzi i Gracze ja Wam nie odpuszczę! :)
Trzymajcie się ciepło i pora znów zrobić zadymę jak przy akcji z 50 Nazgulami!

Wasz oddany i wierny sprawie
1/2 gandalfowy Lekt
 
     
2NoRmall
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Yupi mam nadzieje ze sprzedaz wzrośnie bo jezeli jeden duzy dodatek do cyklu sprzeda sie dobrze mamY gwarantowany nowy cykl w formie DNZ

GALAKTA duzy + za cala postawe widac ze chcecie nam pomoc

Jezeli ktos kolekcjonuje WP i jest do tylu to mam do was apel zróbcie krok dalej kupcie Głos Isengardu PL tym sposobem nam wszystkim mozecie pomoc

Nie chce byc tez nachalny ale ciekawe jezeli cykl The Ring-maker sprzeda sie bardzo dobrze w formie dnz to moze on sam zarobi na nowy duzy dodatek The Lord of the Rings: The Lost Realm Expansion

Nie wiem czy taka sugestia moze byc brana pod uwage
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   Re: Przyszłość Włądcy Pierścieni LCG 6 miesięcy później...

D.W. napisał/a:
Aktualnie sytuacja wygląda tak. Wkrótce ukaże się 6 dodatków cyklu The Ring-maker Cycle w systemie DNZ. Tzn w wkrótce ogłosimy zapisy. Czekamy w chwili obecnej na decyzję w jakim terminie zostaną nam wyprodukowane. I to jest sprawa pewna.

Super! Dzięki wielkie!
D.W. napisał/a:
Największym problemem są duże dodatki, które mogą zostać wydane tylko normalnym systemem a ich sprzedaż jest naprawdę niewielka. Wystarczy powiedzieć, że ostatatni czyli Głos I. sprzedał się w ilości połowy dodatku SAGA (a ta ilośc też nie jest zbyt duża). Chodzi o skalę. Dlatego kolejny dodatek jest….

Nie jest to pocieszające, ale znamy realia. Mam nadzieję, że jednak coś uda się zorbić (czytaj - gracze zmobilizują się tak, jak to miało miejsce w przypadku Sagi).
D.W. napisał/a:
Małe dodatki są możliwe w systemie DNZ. Ale czy będą one miały sens gdyby duży dodatek się nie ukazał?

Według mnie jak najbardziej tak! Lepiej przetłumaczyć sobie karty z dużego zestawu, niż z całego cyklu!
D.W. napisał/a:
2 część:
- Dodatki typu SAGA. Te dodatki maja największe szanse gdyż są samodzielne i nie wychodzą zbyt często przez co gracze mogą sobie na nie łatwiej pozwolić. I patrząc na sprzedaż traktujemy je oddzielnie od dodatków z pierwszej części. Liczymy tylko jak sprzedają się wcześniejsze dodatki typu SAGA.

Myślę, że kontynuowanie całości będzie bardo trudne. Ale mała szansa na kontynuowane cyklu SAGA jest.

Cóż, w najgorszym razie SAGA PL również będzie pewnym pocieszeniem.

Podsumowując, ze swojej strony (i pewnie parę osób się jeszcze dołączy) dziękuję za kontynuowanie linii wydawniczej, pomimo jej małej dochodowości. Mam nadzieję, że uda się ją pociągnąć jak najdłużej, tym bardziej, że cały czas pojawiają się nowi gracze.
 
     
sqb1978
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Każde dobre słowa o WP napawają mnie optymizmem. Miło słyszeć, że jest szansa na ciąg dalszy.

Od siebie dodam, że całym sercem i portfelem wspieram tę grę. Zacząłem zupełnie niedawno, ale dzielnie dokupuję kolejne zestawy i liczę, że uda się wydać jak najwięcej.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie uda się to bez odpowiedniej promocji. Może jakiś ranking dla najlepszych gier solo? :) W tej konkurencji WP:LCG jest w ścisłej czołówce.
Przy promocji Czarnych Jeźdźców dołączyłem się do całej akcji i cieszę się, że się udało. Chociaż nie ukrywam, że liczyłem na wynik co najmniej 2 x lepszy.
Reasumując powodzenia i na pewno macie moje wsparcie dla każdej inicjatywy.
 
     
tommifon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Galakta swoim profesjonalnym podejściem, po raz kolejny udowodniła, jak bardzo mylą się wszyscy malkontenci. Z mojej strony pragnę przede wszystkim podziękować wydawnictwu, że mimo kwestii finansowych walczy o nasze hobby!

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że Zdrada Sarumana, nawet jeszcze nie jest w kalendarzu FFG. Realnie można się tego dodatku spodziewać najwcześniej wiosną/latem 2015. To jest naprawdę duża przerwa. Gdyby wydawnictwo zdecydowało się wydać duży dodatek Angmar, nawet po wyższej cenie, to podtrzymałoby to zainteresowanie graczy. Rozumiem wydawnictwo, na pewno niebywale frustrujące jest długie utrzymywanie zapasów w magazynach. Ale towar na pewno powoli, ale schodzi. Ludzie dalej są zafascynowani Śródziemiem, a w miejsce starych graczy wchodzą nowi. W grudniu ma też premierę najnowszy Hobbit, co również wspiera promocję tego tytułu.

Wiem, że ciężko to uznać za miarodajny wskaźnik, ale ceny używanych zestawów WP są na wyższych poziomach niż SW czy Netrunnera. Gry zazwyczaj szybko znajdują swoich nowych właścicieli, którzy dokupują brakujące rozszerzenia w sklepach. Sama gra cały czas się rozwija i dostarcza coraz ciekawszych wyzwań.

Znam też graczy, którzy kolekcjonują wyłącznie duże rozszerzenia i jestem pewien, że kupiliby to rozszerzenie w ciągu kilku tygodni. Zobaczyć pełne zakłopotania miny graczy angielskich wersji, którzy głosili herezje, że polski WH Podbój podzieli los WP, też jest sporo warte :mrgreen:

Po prostu wydaje mi się, że duży dodatek z serii Angmar byłby ostatecznym zwieńczeniem lub też nowym otwarciem dla sceny WP w Polsce. Ja będę wspierał polską wersję tak długo, jak tylko będą wydawane nowe dodatki.
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Ja również chciałbym podziękować Galakcie za kontynuowanie tej serii mimo słabej sprzedaży, i zadeklarować ze będę nadal kupywał na bieżąco wszystko co wydadzą do LOTR LCG w wersji PL zarówno w normalnym trybie jak i w DnŻ odrazu jak trafi do sprzedaży (nawet jeśli cykl Ring-maker miałby się okazać ostatnim jaki ukaże się w wersji PL, chociaż wciąż mam nadzieję ze reszta graczy zmobilizuje się na tyle by na tym cyklu się nie skończyło).

Wielkie dzięki i czekam z niecierpliwością na ukazanie się zapowiedzianego cyklu :)
 
     
Martinelli
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

również zacząłem niedawno przygodę z Władcą. Obecnie w zakupach jestem już przy cyklu Dwarrowdelf (kupuje wszystko po kolei + SAGI).
Zamierzam kupić wszystko po kolei co jest/będzie po polsku :)
 
     
2NoRmall
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

Martinelli napisał/a:
również zacząłem niedawno przygodę z Władcą. Obecnie w zakupach jestem już przy cyklu Dwarrowdelf (kupuje wszystko po kolei + SAGI).
Zamierzam kupić wszystko po kolei co jest/będzie po polsku :)


To kup Głos Isengardu a pozniej zbieraj po koleji tym sposobem oddasz swoj glos by WP zyl dalej
 
     
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

Ja kupuję dodatki w miarę możliwości finansowych. Kupiłem podstawkę władcy jakieś pół roku temu i mam już cały cykl mrocznej puszczy, czarnych jeźdźców i droga mrocznieje. Myślę że to dobry wynik, gdyż nie rosną mi banknoty na drzewach. Kolekcjonować na pewno będę i kupię wszystko co wyszło po polsku. Miałem kupić dodatek Khazad-Dum ale jak mam wesprzeć fanów to do grudnia zakupię Głos Isengardu.
Druków na żądanie nie lubię bo jest narzucone kiedy i ile tych dodatków trzeba kupić (tu przeważają fundusze).
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

Dzięki Galakto, bardzo dobre wiadomości przynosicie :) Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że zakupię wszystko co się po naszemu z Władcy ukaże. Niezależnie, czy byłyby to np. jedynie małe dodatki bez dużego pudełka, czy np. same duże (aczkolwiek nie ukrywam, że najlepiej jakby udało się wydawać wszystko, choć zdaję sobie bardzo dobrze sprawę z tego, że nie byłoby to takie łatwe). Przede mną co prawda jeszcze zakup Drogi, ale już w następnym tygodniu powinna być zamówiona ;) Z niecierpliwością oczekuję na kolejne dodatki i informacje o nich.
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

Ja - tak jak poprzednicy dziękuję Galakcie za "obywatelską postawę" i jestem pełen nadziei co do przyszłości WP LCG w wersji PL.

Osobiście uważam, że każde dodatki wydane w wersji PL (nawet tylko małe w DNŻ) mają sens i pomogą graczom zaawansowanym jak i początkującym na rozwijanie swojej pasji.

Co do najbliższego DNŻ - czy już wiadomo w jakiej formie będzie można kupić dodatki - pojedynczo czy "w pakach" ? Jaką cenę (orientacyjnie) przewidujecie?
 
     
Marcussz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

Również uważam to za bardzo dobra wiadomość.
Osobiście na chwilę obecna posiadam wszystkie dodatku cyklu "Puszczy" oraz cztery z cyklu "Dwarrowdelf" plus "Khazad", "Jeźdźców" i "Drogę", oraz DNŻ "Mrok".
Specjalnie szybko organizowałem środki na "Drogę", teraz pewnie po informacji Galakty kupił bym "Głos", nic straconego bedzie pod koniec miesiąca :-D
Mój plan to do końca roku mieć "Głos" i "Spadkobierców" plus dokończyć "Dwarrwdelf" i kupić sporo z "Przeciw Cieniowi".
Mam nadzieję że mimo wszystko uda się dalej wydać wszystko po polsku :-D
Mam tylko jedna prośbę do wydawnictwa w sprawie cyklu "Ring-Maker" dajcie znać wcześniej ze np. 5 listopada zaczynamy przedsprzedaż by spokojnie zebrać fundusze, jednak 6 części na raz tanie pewnie nie będzie.
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

Marcussz, przecież ostatnia informacja o nowej edycji DnŻ podana była 17 września, a w niej napisano, że realizacja nastąpi w grudniu. To daje 3 miesiące na zebranie funduszy :wink:
 
     
Zwieżak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

W sprawie "Głosu" niestety już pomóc nie mogę, leży na półce. Na pewno jednak - tak jak do tej pory - nabędę wszystko w języku polskim, co wyjdzie. Mam wciąż nadzieję, że uda się wydać także duże dodatki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13