galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pytań kilka
Autor Wiadomość
mattcauthon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Paź, 2014   pytań kilka

1. gdy przedwieczny daje potworom +1 do zycia przez cala gre to po zabiciu takiego potwora ile dostaje sie do trofeum ?
2. Gdy wchodzisz do np budynku naukowego i chcesz wymienic bramy na wskazowki to ile na raz moge isc wymienic ? 1 czy dowolna ilosc?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Paź, 2014   

Ad 1) Trofea są warte +1.
Ad 2) 1 na turę (odbywasz spotkanie raz).
 
     
mattcauthon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Lis, 2014   

3. jezeli na karcie spotkan bedzie napisane " cos/ktos przywoluje 1 lub kilka potworow na dane pole" to te potwory zostaja czy znikaja jezeli nikogo nie ma na tym obszarze ?
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Lis, 2014   

mattcauthon napisał/a:
3. jezeli na karcie spotkan bedzie napisane " cos/ktos przywoluje 1 lub kilka potworow na dane pole" to te potwory zostaja czy znikaja jezeli nikogo nie ma na tym obszarze ?

Jeżeli odbywasz spotkanie (faza spotkań w arkham/innych światach) to każdy potwór, który Cię pokona lub którego unikniesz wraca do puli - pokonany staje się twoim trofeum.
 
     
mattcauthon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Lis, 2014   

Oj przepraszam pomyłka, chodziło mi o karte mitów.
Jeżeli tam jest napisane, że pojawiają się 2 potwory na danej ulicy to zostają na stałe ?
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Lis, 2014   

mattcauthon napisał/a:
Oj przepraszam pomyłka, chodziło mi o karte mitów.
Jeżeli tam jest napisane, że pojawiają się 2 potwory na danej ulicy to zostają na stałe ?

Tak, potwory pojawiające się w skutek Karty Mitów - zostają na planszy (chyba, że przekraczają limit potworów - wtedy lądują na Peryferiach).
 
     
goki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Lis, 2014   

mattcauthon napisał/a:
3. jezeli na karcie spotkan bedzie napisane " cos/ktos przywoluje 1 lub kilka potworow na dane pole" to te potwory zostaja czy znikaja jezeli nikogo nie ma na tym obszarze ?


doprecyzowales ze chodzi o karte mitow, ale jedna uwaga co do kart spotkan:
jezeli spotkanie mowi 'pojawia sie potwor' to jesli nie zostanie pokonany to znika na koniec spotkania
jezeli spotkanie mowi 'pojawia sie potwor i brama' to jesli potwor nie zostanie pokonany to zostaje w grze
 
     
mattcauthon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lis, 2014   

a co jesli karta spotkan wysyla mnie na inna lokacje i kaze ciagnac tam 2 karty spotkan a na tej lokacji jest brama ?
i jak dziala zaklecie ktora powoduje ze automatycznie zdaje test unikow... jak je rzuce i nie uzyskam sukcesow to moge nadal probowac w normalny sposob uniknac potwora ?
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lis, 2014   

mattcauthon napisał/a:
a co jesli karta spotkan wysyla mnie na inna lokacje i kaze ciagnac tam 2 karty spotkan a na tej lokacji jest brama ?

Jeśli mnie pamięć nie myli to są dwie takie karty - jedna kieruje cię do Czarnej Jaskini druga do Lasu i w obu przypadkach sam decydujesz czy chcesz się tam przenieść.
mattcauthon napisał/a:
i jak dziala zaklecie ktora powoduje ze automatycznie zdaje test unikow... jak je rzuce i nie uzyskam sukcesow to moge nadal probowac w normalny sposob uniknac potwora ?


cytując oficjalny FAQ:
boardgames napisał/a:
Q: If you fail to cast Mists of Releh, can you still make the Evade check normally?

A: Yes.
 
     
mattcauthon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lis, 2014   

espanoles napisał/a:
mattcauthon napisał/a:
a co jesli karta spotkan wysyla mnie na inna lokacje i kaze ciagnac tam 2 karty spotkan a na tej lokacji jest brama ?

Jeśli mnie pamięć nie myli to są dwie takie karty - jedna kieruje cię do Czarnej Jaskini druga do Lasu i w obu przypadkach sam decydujesz czy chcesz się tam przenieść.
mattcauthon napisał/a:
i jak dziala zaklecie ktora powoduje ze automatycznie zdaje test unikow... jak je rzuce i nie uzyskam sukcesow to moge nadal probowac w normalny sposob uniknac potwora ?


cytując oficjalny FAQ:
boardgames napisał/a:
Q: If you fail to cast Mists of Releh, can you still make the Evade check normally?

A: Yes.


Rozumiem, że mogę się tam przenieść czy chce czy nie, ale jak mam postąpić gdy na lokacji jest brama? Biore te dwie karty spotkań czy wchodzę do bramy , a może brama mnie zasysa ?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lis, 2014   

Wykonujesz tam normalną Fazę Spotkań w Arkham, a więc jeśli jest tam brama, to przez nią przechodzisz.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lis, 2014   

mattcauthon napisał/a:

Rozumiem, że mogę się tam przenieść czy chce czy nie, ale jak mam postąpić gdy na lokacji jest brama? Biore te dwie karty spotkań czy wchodzę do bramy , a może brama mnie zasysa ?

Jeśli decydujesz się tam przenieść - a nie ma tam bramy - przesuwasz się na wskazany obszar (jeśli znajduje się tam wskazówka - nie zabierasz jej); jeśli jest brama - przesuwasz się na wskazany przez bramę obszar Innego Świata i w fazie spotkań w Innych Światach odbywasz spotkanie.
 
     
mattcauthon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lis, 2014   

A z jakiego powodu nie zabieram wskazówki ?
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lis, 2014   

mattcauthon napisał/a:
A z jakiego powodu nie zabieram wskazówki ?

wskazówki zbieramy tylko
boardgamegeek napisał/a:

A: Investigators pick up Clue tokens in only two cases:

1. During the Movement Phase, if an investigator ends his movement in an Arkham location or street area containing Clue tokens, he picks them up after evading or combating any monsters in the same location or area. Investigators cannot pick up Clue tokens from a location or street area and then continue moving.

2. During the Mythos Phase, when a Clue token is placed in the same location as one or more investigators, one of them may immediately pick it up. If they cannot agree who gets the Clue token, the first player decides.

Note that investigators do not pick up any Clue tokens when they are sent to a location with a Clue token during the Upkeep Phase, the Arkham Encounters Phase, or the Other World Encounters Phase.


Wskazówki zbierasz wyłącznie albo na koniec fazy ruchu albo w fazie mitów (kiedy ma pojawić się w miejscu gdzie jest badacz)
 
     
mattcauthon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Lis, 2014   

Dzięki za odpowiedź
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13