galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drobna pomoc w wyborze dodatku
Autor Wiadomość
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lis, 2014   

na stronie nie napisali że brak towaru.
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lis, 2014   

Wersja PL po normalnej cenie jest chyba tylko w Centrum Gier Pegaz . I pewnie niedługo. :smile:
 
     
Jolly_Roger
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Gru, 2014   

Po pierwsze witam wszystkich. Przeczytałem na tym forum "Jak zacząć" i ten wątek - były bardzo pomocne, ale mam jeszcze pytania.
Wpadło mi w oko, że ilościowo trzeba kupować raczej 2:1 jeśli chodzi o stosunek sił Imperium:Rebelia, żeby był większy wybór i równowaga. Potwierdzacie to?
Drugie pytanie może wydawać się trochę głupie, ale skąd wiadomo jakie ograniczenia punktowe stosować do wyboru statków i upgradeów? Wiem, że standardowo (turniejowo) jest 100 pkt., w podstawce sugerują 31 pkt na te trzy statki. A co w momencie kiedy dokupię powiedzmy E-Winga i Tie-Defendera? Wtedy dogadujemy się co do górnej granicy punktowej np. 60 pkt czy jak to się robi? Zaznaczam, że będę grał jedynie "domowo".
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Gru, 2014   

Teraz troszkę już się zmieniło w sprawie równowagi sił. Już nie mam wrażenia, że jest tak, że Imeprium jest dużo tańsze. Realnie obie strony mają statki do Swarmów (Tie/F i Z-95) i tak samo obie strony maja bardzo drogie statki (YT-1300 i VT-49). Tak samo środek sił jest porównywalny (B-wing/E-WIng vs. Tie-d/Phantom). Więc tutaj bym tak na to nie patrzył. Po prostu przed kupnem statku albo dobrze o nim poczytaj, pooglądaj jak się gra i wtedy zdecyduj czy chciał byś nim latać w warunkach domowych ;)

Co do ilości punktów to ogólnie gra jest balansowana pod grę turniejową, która teraz jest głównie na 100 punktów. Jednak jest to na tyle uniwersalny system, że tak naprawdę nie ma problemu aby grać dowolnymi statkami na 50-150-300-1000 punktów;) To czy akurat z statkami X-Y-Z lepiej się gra na 50/100 czy 200 punktów to ciężko jest ocenić. Na pewno bym nie grał na 100% tego co masz. Czyli jak np. możesz w statkach wystawić 100 punktów na siłę ładując wszystko co się da, to jednak bym grał na 60-80 punktów. Dopiero jak będziesz miał odpowiedni wybór zaczął bym grać na 100 punktów. Tworzenie eskadr to dosyć ważny element tej gry i nie warto się go pozbywać ;)
 
     
Jolly_Roger
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Gru, 2014   

Dzięki za info :)
 
     
Kosmiczny pirat
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Gru, 2014   

Mam do Was prośbą w zakresie propozycji budowania zrównoważonych eskadr. Jestem przed pierwszymi zakupami i nim trafiłem na ten wątek, to napisałem prośbę w tym temacie: http://www.forum.galakta....=4562&start=105

Jeśli do podstawki dorzucę Tie Defendera i E-winga, to jakie dwa kolejne statki powinny zasilić nasze floty. Zależy nam przede wszystkim na różnorodności aby było jak najmniej takich samych statków, a jednocześnie aby można było wystawić zbliżone wartości punktowe, co pozwoli na to aby wszystko zależało od umiejętności operujących nimi pilotów ;)
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

Tak jak pisałem Ci w tamtym temacie ;)

Ja bym kupił dla Rebelii YT-2400 . Dla Imperium VT-49 ;) YT-2400 z opcją tytułu i ciężkiego działa naprawdę daje odczuć potęgę statku ;) VT-49 z Expose + Experimental Interface też robi niezłe jazdy (4 powera w zasięgu 2-3 i 5 powera w zasięgu 1 do tego z opcją krytyka porónywalna zabawka to YT-2400 z HLC@360)
 
     
Kosmiczny pirat
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

:)

Na razie pójdziemy w mniejsze stateczki ale bardziej rozpoznawalne dla naszej familii. Co do samego A-winga i B-winga, to do domowego grania aby nie powtarzać tych samych jednostek, lepiej zakupić sprzedawane na sztuki, jako pojedyncze stateczki, czy też zestaw Asy Rebelii?
 
     
Bananas
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

Jeżeli zależy Ci tylko na modelach to śmiało możesz kupić Asy. Jeżeli zależy Ci na kartach pilotów itd, to i tak dokupisz pojedyncze statki. Ja kupiłem Asy, i jedne i drugie, a teraz czekam na dodruk Interceptora i A-winga, bo piloci tam są inni :wink:
 
     
Kosmiczny pirat
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

Jasne, jasne ale chodziło mi raczej o zoptymalizowanie takiego zakupu. Z uwagi na to, że nie chcę mieć np. dwóch sztuk B-wingów itd., to chciałbym dokonywać zakupów packów, które wydają się najbardziej optymalne. Zdaję sobie przy tym sprawę, że przy takim nastawieniu zawsze będę stratny w dostępnych możliwościach ale zawsze coś za coś. Przeczytałem dwa artykuły na temat Asów Rebelii na portalu x-wing.pl i w tym konkretnym przypadku zdecyduję się własnie na A-winga i B-winga z tego dodatku. Szkoda, że nie powstały takie teksty na temat Asów Imperium. Niepokoi natomiast, że w tym pudle jest pilot Kir Kanos, który załapał się do trójki najgorszych pilotów wg tego artykułu: Tych panów nie obsługujemy . Co gorsza w tym zestawieniu jest również pilot Gniew Fela, który również siedzi za sterami Tie Interceptora ale z pojedynczego dodatku II fali.
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

Ogólnie sytuacja z Interceptorami wyglada tak. Najlepszy pilot ( Soontir ) jest w samodzielnym dodatku. Niestety ten pilot az sie prosi o karte na Granicy Ryzyka ktora dostaniesz albo w samodzielnym A-wingu albo w Asach Imperium. Dodatkowo Asy Imperium daja fajne opcje modyfikacji interceptorow ( dodatkowy kadlub/mozliwosc namierzania) ktore sie fajnie komponuja z Soontirem. Moja rada: kup Asy Imperium a samego Soontira postaraj sie od kogos odkupic ( osoby co maja 2x dodatek interceptor i moga karte oraz kartonik Fela odsprzedac )
 
     
Kosmiczny pirat
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

I to jest myśl! Przed chwilą puściłem już ogłoszenie na grupie FB. Że też wcześniej o tym nie pomyślałem. W taki sposób jeszcze bardziej mogę zoptymalizować swoje zakupy, a jednocześnie zebrać rzeszę pilotów do obsługi maszyn. Dzięki za podsunięcie pomysłu.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

Z odprzedaniem kartonika może być problem, bo tam po 2-stronie jednak masz zwykłego pilota - ktoś to odsprzedając realnie nie będzie mógł użyć wszystkich swoich posiadanych statków na raz jak by miał taką ochotę (a kupując dwa zestawy Interceptorów zakładam, że chociaż myślał o tym). Oczywiście zrobić proxy tego to nie problem dla domowych warunków, ale tak samo nie problem zrobić proxy pilotów ;)

Ogólnie jak kolega nie chciał kupować 2 tych samych statków, i lata dla zabawy w warunkach domowych to ja bym raczej Interoceptory po prostu odpuścił. To już lepiej kupić Phantoma, gdzie ma się sporo potrzebnych kart od razu w zestawie, a kolega i tak chce kupić Falcona/Slave-a jak wyjdzie dodruk, więc kartę "szósty zmysł" będzie miał.

Do Interceptor-ów wrócił bym jak już będzie się nudzić to co jest, ale wtedy pewnie będzie dużo innych nowych statków do wyboru ;)
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

Mareczq napisał/a:
Z odprzedaniem kartonika może być problem, bo tam po 2-stronie jednak masz zwykłego pilota - ktoś to odsprzedając realnie nie będzie mógł użyć wszystkich swoich posiadanych statków na raz jak by miał taką ochotę (a kupując dwa zestawy Interceptorów zakładam, że chociaż myślał o tym).

Znam conajmniej kilka osób co sprzedało albo kupiło Soontira ( sam miałem oferty sprzedaży ale jednak zdecydowałem się pare miesięcy temu na zakup wraz z statkiem) wiec to akurat nie jest az tak duzy problem ;P
 
     
Prycek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

A po co wydawać pieniądze na kartę Soontira jeśli chce się grać w warunkach domowych tylko? Wystarczy znaleźć w necie jakiś dobry skan tej karty i sobie wydrukować samemu w bardzo zbliżonym rozmiarze do oryginalnego. Tak można zaoszczędzić trochę pieniędzy jeśli zależy nam na samych kartach bez statków. Tak naprawdę to modele statków są tylko wizualnym urozmaiceniem rozgrywki a cała mechanika to zasady, karty i manewry.
Wydruk strony A4 w kolorze na laserze to koszt ok. 3zł :) na A4 zmieści się 9 kart pilotów.

Proszę bardzo:
http://www.x-wing.pl/wp-c...Soontir-Fel.jpg

Dochodzi jeszcze kartonik na podstawkę ale też myślę, że można go znaleźć w necie w grafikach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14