galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakość dodatków PoD
Autor Wiadomość
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

psborsuk napisał/a:
No to niestety się mylisz. Z ostatnim GNK był dostępny Aragorn z alternatywnym rysunkiem. Cread może coś o tyn powiedzieć :wink:
Hmm... a co powiecie na promkę Aragorna ze strefy... Ducha? ;) (taki mały niewinny spolier na nadchodzący event "Obrońcy Gondoru!"). Wciąż walczymy :)
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

Lekt napisał/a:
psborsuk napisał/a:
No to niestety się mylisz. Z ostatnim GNK był dostępny Aragorn z alternatywnym rysunkiem. Cread może coś o tyn powiedzieć :wink:
Hmm... a co powiecie na promkę Aragorna ze strefy... Ducha? ;) (taki mały niewinny spolier na nadchodzący event "Obrońcy Gondoru!"). Wciąż walczymy :)

Jestem ZA! I po cichu liczę na Pyrkon :wink: :mrgreen:
 
     
Jahmel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Lut, 2015   

Podobno jedna z kart ma złe tłumaczenie jestem ciekaw czy ewentualnie przy następnej turze druku błąd zostanie naprawiony i czy w ogólne będzie można zamówić poprzednie zestawy.
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Lut, 2015   

W każdej turze DnŻ możesz zamawiać wszystko, co dotąd zostało wydane :wink:
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lut, 2015   

No szkoda tego babola przy Przewodniczce z Naith. Na pierwszy rzut oka pomyślałem, że jest pewnie podobny zabieg jak przy sławetnej księdze z Mazarbul (jeśli nic nie przekręcam w nazwie :D ), ale tu jest jeszcze gorzej, bo to nie wyczerpywanie tyczyć się powinno jedynie fazy wyprawy, a tu nie ma o tym ani słowa :( .

By bardziej rozjaśnić osobom, które kart nie widziały, tekst z obu wersji:
Cytat:
Odpowiedź: Kiedy Przewodniczka z Naith wchodzi do gry, wybierz bohatera. Podczas tej rundy ten bohater nie może zostać wyczerpany.

Cytat:
Response: After Naith Guide enters play, choose a hero. That hero does not exhaust to quest this round.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lut, 2015   

Być może w następnym dodruku zostanie to poprawione. Jeśli nie, to dodam tę kartę do innych poprawek https://www.dropbox.com/s...yKYCmWfBha?dl=0.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lut, 2015   

Wow, jaki ładny PDF :) Chyba przeoczyłem go wcześniej jeśli już gdzieś się pojawił, w sumie przydałoby się w taki czy inny sposób te wszystkie erraty, czy poprawki w tłumaczeniu na karty nanieść, bo ciężko to wszystko zapamiętać już.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lut, 2015   

Jeszcze wracając do tematu. Wczoraj odebrałem najnowsze dodatki w trybie DNŻ (trzy próby i Dunlandzka pułapka) i faktycznie jest dużo lepiej niż we wczesnych Drukach na żądanie (mam dla porównania np. wersję angielską Mroku nad Osgiliath z jednej z pierwszych "transz").

I tak:
- Karty z DNZ są teraz prawie idealnie takiej samej grubości jak ze zwykłego druku
- Paleta kolorów zdaje się być bardzo zbliżona*
- Karty są nieco ciemniejsze od zwykłych *
- rozdzielczość wydaje się nieco słabsza. Grafika nie jest aż tak "ostra".

* dawne karty miały całkiem inny odcień i na pierwszy rzut oka dało się odróżnić karty DNŻ.

Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony. W normalnej grze różnice w kartach są praktycznie niezauważalne (trzeba położyć karty tuż obok siebie i wtedy da się powiedzieć że są inne).

Także z satysfakcją raportuje że nie idę w w mieszanie wersji językowych ale kontynuuję zabawę PL.
 
     
Muad'Dib
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lut, 2015   

Ja od początku wszedłem w wersję angielską i tylko na temat tych kart mogę się wypowiadać (tak, przeze mnie nie ma wersji pl ;) ). Dziś odebrałem Old Forest oraz Nightmare Decki do Heirs of Numenor i zdecydowanie jakość kart jest inna niż na początku, miło popatrzeć na te karty ;)
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

Mi się jednak wydaje, że w DnŻ karty są jakieś cieńsze... I jakoś to mi się nie podoba.
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Właśnie odebrałem dwa nowe dodatki z DNŻ - ich jakość mechaniczną (gruość kart, przycięcie, papier itd) oraz wizualną (grafiki, kolory itd) oceniam na prawdę wysoko.
Wszystkich którzy się zastanawiają - uspokajam... Spokojnie można "wchodzic w ten temat" :smile: Pozostaje czekanie na kolejne prawdopodobnie dwu-zestawowe packi.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

No właśnie nie zgodzę się z tym. Właśnie w tym momencie mam przed sobą karty z "Droga Mrocznieje" i DnŻ.
Różnica jest zauważalna.
Zwróćcie uwagę na jakość druku, zwłaszcza tam gdzie są małe litery (np. imię i nazwisko ilustratora).
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

balint napisał/a:

Różnica jest zauważalna.
Zwróćcie uwagę na jakość druku, zwłaszcza tam gdzie są małe litery (np. imię i nazwisko ilustratora).

A Ty tego używasz do gry, czy do ona... oglądania w klaserze i prób jakości wydruku? :razz:
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Skoro wątek dotyczy jakości dodatków, to wypowiedziałem się odnośnie tej jakości.
Prawda?
I tak, oglądam karty w klaserze.
I tak, zwracam uwagę na jakość druku.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   

Bailant ma racje, jakoś druku jest słabsza i to widać. Szczególnie mocno rzuca się to w oczy jak patrzy się na karty z różnych druków równocześnie.

Szczęśliwie w porównaniu do starego druku na żądanie w graniu to wg mnie nie będzie zauważalne dlatego zgadzam się również z Wacho - można wchodzić w temat.

Natomiast jeżeli FFG nadal będzie szło do przodu z technologią DNŻ to wkrótce może się okazać że różnice będą naprawdę trudno zauważalne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13