galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Pierwsza Era" po polsku
Autor Wiadomość
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   "Pierwsza Era" po polsku

Po dłuższym okresie prac udało się w końcu złożyć rozszerzenie First Age po polsku. Dziękuję Corranowi za pomoc przy poszukiwaniu błędów. Jeśli jeszcze jakieś literówki się prześlizgnęły, dajcie znać :mrgreen:

Pierwsza Era: zestaw podstawowy - folder

Pierwsza Era: cykl Naprzeciw Przeznaczeniu. Próba na Bagnach - folder

Pierwsza Era: cykl Naprzeciw Przeznaczeniu. Wśród Banitów - folder

Pierwsza Era: cykl Naprzeciw Przeznaczeniu. Zdrada Mima - folder

Pierwsza Era: cykl Naprzeciw Przeznaczeniu. Upadek Nargothrondu - folder

P.S. Przy drukowaniu instrukcji radzę skorzystać z podglądu drukowania i wydrukować w lekkim pomniejszeniu - musiałem powiększyć rozmiar strony ponad standardowe A4, żeby stworzyć ten plik.
Ostatnio zmieniony przez AndO3131 Sro 11 Wrz, 2019, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Gru, 2014   

Rewelacyjna robota! Gratuluję zaparcia (do pracy :wink: ) i efektu! I dzięki!
 
     
tommifon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Gru, 2014   

Wielkie dzięki i gratulacje!
 
     
haress
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Super sprawa, gratulacje za rewelacyjnie wykonaną pracę.
Mam tylko pytanko, ma ktoś pomysł gdzie to wydrukować ?? Bo nie za bardzo mam dostęp do kolorowej drukarki i odpowiedniego papieru. Dodatkowo może być problem z trafieniem przedniej awersu i rewersu. Drukarki niestety przesuwają odrobinę i potem okazuje się, że nie jest dobrze spasowana strona. Nie mówiąc już o obcięciu narożników.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Ja drukowałem na drukarce laserowej dwustronnie w punkcie ksero - papier 250 g/m2, koszt 162 zł; jakość kart dobra, jest przesunięcie 1mm między rewersem i awersem - do przełknięcia. Proponuję wypróbować drukowanie 2 stron - będzie porównanie.

Kiedyś drukowałem karty do Magii i Miecza i sklejałem klejem introligatorskim - efekt też zadowalający, ale sporo więcej roboty. Jeśli ktoś ma ochotę posklejać, niech napisze - mogę przygotować wersję bez 'marginesu' wokół kart.

Do obcięcia narożników planuję kupić zaokrąglacz narożników promień 3mm.
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Jestem pod wrażeniem - gratulacje i wielkie dzięki. Będzie wykorzystane.
AndO3131 napisał/a:
Ja drukowałem na drukarce laserowej dwustronnie w punkcie ksero - papier 250 g/m2.

A jak ze sztywnością kart?
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Karty na tym papierze nie są zbyt sztywne. Można drukować dwustronnie na papierze 300 g/m2.
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Gru, 2014   

Mam kumpla siedzącego w drukowaniu, zadzwonię dziś do niego i wypytam o szczegóły i ceny, i dam znać.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Gru, 2014   

Kilka gotowych kart Pierwszej Ery - niestety zdjęcia są takiej sobie jakości. W rzeczywistości karty nie odbiegają jakością od oryginalnych, z jednym wyjątkiem - koszulki po drukowaniu wychodzą jaśniejsze od oryginalnych.


Po jednym podejściu solo do scenariusza 'Wyspa Wilkołaków' tego rozszerzenia mogę stwierdzić, że jest on faktycznie trudny - jednym słowem trzeba się pochylić nad budową talii do tych scenariuszy :mrgreen: .
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Pojawił się dodatek do Pierwszej Ery - Próba na Bagnach. Jest to pierwszy zestaw przygodowy z cyklu Naprzeciw Przeznaczeniu (Doom Mastered), który pozwoli rozegrać tragiczną historię Turina Turambara (lub innego wybranego bohatera) w trybie kampanii. Wersja polska też jest gotowa URL=https://www.dropbox.c...-9CcjBHT9a?dl=0.
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Super! A już chciałem złożyć zamówienie na rozszerzenie, ale dobrze, że się wstrzymałem - pójdzie razem z dodatkiem! AndO - szacun za tłumaczenie i dzięki, ze wrzuciłeś :) .
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Ale super, akurat historia Turina Turambara jest moją ulubioną ze wszystkich jakie napisał Tolkien, a teraz istnieje jako pierwsze rozszerzenie do Pierwszej Ery! Panie i Panowie drukujemy i do stołów przecież przeznaczenie nie może czekać !!! :mrgreen:
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Twórca planuje zrobić 6-częściową opowieść zakończoną starciem z Glaurungiem, jednak to potrwa sporo czasu. Zdaje się, że w dalekich planach na kolejny cykl jest Tuor i upadek Gondolinu.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2015   

Udało się komuś to przejść solo? bo mi tak :mrgreen: , a przynajmniej dwa pierwsze scenariusze gdyż trzeciego jeszcze nie probowałem. Wydaje mi się, że głównym problemem pokonania Pierwszej Ery jest konieczność posiadania na ręce i na stole kilku ważnych kart gracza, które dopiero umożliwią dalszą grę i pokonanie tego scenariusza.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Cze, 2015   

Tak ! Nareszczie udało mi się przejść wszystkie trzy scenariusze tą samą kombinacją bohaterów a mianowicie:
Feanor
Ekthelion
Fingon
owszem startowe zagrożenie jest wysokie (34), ale uważam je za konieczne gdyż ta kombinacja bohaterów sprawdza się świetnie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13