galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zliczanie kosztów Kart -
Autor Wiadomość
FidoDiDo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   Zliczanie kosztów Kart -

Witam wszystkich graczy,

Jestem szczęśliwym posiadaczem W:I od kilku dni i po przeczytaniu instrukcji dołączonej do zestawu podstawowego pojawiły mi się pytania:

1) Wiem, że zliczanie kosztów kart dotyczą wszystkich modeli - jednostki, wsparcia, taktyki. Wiem również, że do kosztów kart jednostek trzeba zawsze brać pod uwagę punkty lojalności danej rasy.
Pytanie - Czy dobrze rozumiem, że algorytm liczenia kosztów kart jednostek wygląda tak:
a) Sumujemy wszystkich punktów lojalności na kartach wyłożonych (tej samej rasy) + 1 punkt lojalności na karcie stolicy + punkty lojalności kart wsparcia na jednostkach
b) Sumę wyliczoną z punkt a) odejmujemy od wartości punktów lojalności na karcie którą chcemy zagrać z ręki (dotyczy karty jednostki lub taktyki)
c) Wyniki odejmowania dodajemy do wartości kosztów karty umieszczoną w lewym górnym rogu
d) Wynik dodawania z punktu c) stanowi ostateczny koszt karty (jednostki lub taktyki)

Jeśli taki algorytm jest poprawny to jak liczona jest pierwsza karta jednostki lub taktyki w przypadku kiedy nie mamy na stole punktów lojalności (oprócz punktu w sotlicy)?

BTW - zauważyłem, że podczas jednej z rozgrywek pojawił się problem z zakupem jakiejkolwiek karty ponieważ dość duża ilość kart z punktami lojalności była na stole a zasobów miałem dość standardowo (około 4-5). Jaki polecalibyście sposób na wyjście z takiej sytuacji?

Pozdrawiam,
 
     
choczkins
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

FidDiDo nie do końca jest tak jak piszesz. Wystawiając jednostkę, wsparcie lub zagrywając taktykę pod uwagę bierzesz jej koszt i lojalność. Jeżeli posiadacz na stole karty z symbolami lojalności równe bądź większe od wystawianej karty to płacisz jedynie wydrukowany koszt zagrywanej karty ( bierzesz pod uwagę wsparcia i jednostki na stole bez taktyk). Np. na stole są: jednostka z 1 symbolem lojalności i wsparcie z 1 symbolem lojalnści to w sumie posiadacz 3 symbole (karty plus stolica), wystawiasz jednostkę o koszcie 2 i 1 symbol lojalności to płacisz 2 surowce za wystawienie ( posiadanie większej ilości symboli lojalności nie spowoduje obniżenia podstawowego kosztu karty wystawianej. Wystawiając jednostkę o koszcie 2 i 4 symbole lojalności musisz zapłacić 3 surowce (2 za podstawowy koszt i jeden za brakującą lojalkę). Mam nadzieję że jasno wyjaśiłem.

Co do wystawiania kart o dużym koszcie to często musisz przeczekać 1 turę aby zebrać więcej surowców i w następnej będziesz w stanie opłacić większy koszt. Generalnie proponuje przejrzeć tematy o budowaniu talii, podstawa to tanie jednostki, wsparcia które pozwolą na zdobycie większej ilości surowców co turę.
Pozdrawiam
 
     
FidoDiDo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

Dzięki teraz wszystko stało się jasne. Czy algorytm wykorzystywania taktyk (i związanych z nimi punktami lojalnościami) jest identyczny jak jednostek?

I jeszcze jedno rozumiem, że ilość punktów na stole lojalnościowych sumuje się nawet z jednostek oraz przypisanych przy nich kart wsparcia? Np - Mroczny Zelota 3 wartości surowca oraz 1 lojalki + Chmura Much 0 wartości surowca + 1 lojalki = 3 wartości surowca i 2 lojalki?

Pozdrawiam,
 
     
choczkins
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Gru, 2014   

1. Taktyki zagrywasz dokładnie tak samo jak inne karty.


2. Tak karty dodatków (wsparcia) też dają lojalki. Czyli mając na stole Zelotę z dołączonymi muchami masz 2 dodatkowe symbole lojalności. Jeżeli zagrywasz na stół te karty to aby je wystawić musisz zapłacić jedynie ich podstawowy koszt (zelota 3 i muchy 0) bo stolica daje już 1 symbol lojalności w związku z czym nie musisz nic dopłacać.

Jeszcze kwestii wyjaśnienia, każda karta na stole daje 1 lojalkę (jednostki, wsparcia, misje), niezależnie od "kosztu lojalności" jaki trzeba ewentualnie zapłacić przy wystawianiu lub zagrywaniu karty.
Czytając swojego posta doszedłem do wniosku że chyba nie do końca jasno napisałem :lol:
 
     
FidoDiDo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

choczkins - Dzięki za wyjaśnienie.

Pozdrawiam,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14