galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TIE Advanced, podejście 2 + Imperial Raider
Autor Wiadomość
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   TIE Advanced, podejście 2 + Imperial Raider

A więc zgodnie z przewidywaniami, Imperium dostanie swój duży statek wraz z zestawem naprawczym do TIE Advanca. Póki co stosunkowo niewiele jeszcze wiadomo, ale zarówno tytuł TIE/x1 jak i ADV. Targeting Computer zapowiadają się całkiem ciekawie. Jak dla mnie nowy system nieźle się wpasowywuje w umiejki obu, starych pilotów imiennych TIE Advanca.

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=5274

Jak na razie jeden minus, to jednak cena, 10$ więcej niż Tantive :evil: - (ale to zawsze jest minusem, a i tak już wiem że to kupie)

ps. nie wiem czy dobrze widzę ale chyba na jednej z kart ulepszeń jest sam Imperator Palapatine :twisted: - ciekawe co będzie on miał za umiejętność.
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

4x Tempest + Adv target comp + Stealth :smile:
Nie wiem czy się ludzie zdążą nacieszyć graniem Decimatorem.
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Trochę to niefajne. Rebel Transport też zawierał karty do innych statków w sporej ilości tyle że dało się go dostać poniżej dwustu złotych. Tu cena będzie na pewno powyżej trzystu. Ogólnie to nie podoba mi się to że karty i to te naprawdę dobre do gry na 100pkt, są dostępne jedynie w tak drogich pakietach. No ale rozumiem - prawa handlu i inne takie :cry:
 
     
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Cena imho adekwatna - Rider jest odpowiednikiem korwety rebelianckiej - i takiej będzie wielkości. Za dodatkowe 10$ dostajemy mały statek z upgrejdami.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Tansporter to mogłeś nawet za 160 wyrwać ;)

A Tantive to za ok. 250 zł - więc ten pewnie będzie za ok. 270-280 zł. Jest to dobra cena patrząc na to, że dostajemy dodatkowy statek jeśli chcemy mieć tak duży model do grania.

Najgorsze jest to, że znowu tutaj wpakują karty które każdy szanujący się gracz "turniejowy" będzie musiał mieć w kolekcji, nawet jak nie gra Epika:/ Np. posiadam sam wszystko wraz z dużymi statkami, ale realnie nigdy nie grałem Epika z nimi. Liczę chociaż, że dadzą po 3-4 szt. tych nowych ulepszeń dla Tie/A , bez tego będzie porażka (na 100% nie kupie 2 szt. ogromnego statku, jak będzie mnie do tego gra zmuszać to się na pewno troszkę do niej zniechęcę):/

Samo ulepszenie Tie/A jest cholernie mocne;P Teraz każdy Tie/A będzie kosztował 1 więcej, i będzie miał 1 powera ataki więcej który jest auto-krytykiem i co ważne AUTO HITEM ;)
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Wolałbym "Asy Advanców" nawet za 120zł :P a Raidera osobno. Fajnie byłoby gdyby model Epic (czy jak to się tam nazywa) był wdrażany jako alternatywa (nie chcę tu użyć słowa dodatek), która z gry podstawowej robi coś większego. A tak to jest trochę żerowanie na klientach, fanach i całej meta grze no bo przeca każdy grający na turniejach będzie chciał lub musiał to mieć.
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Mareczq napisał/a:
Liczę chociaż, że dadzą po 3-4 szt. tych nowych ulepszeń dla Tie/A , bez tego będzie porażka (na 100% nie kupie 2 szt. ogromnego statku, jak będzie mnie do tego gra zmuszać to się na pewno troszkę do niej zniechęcę):/

Dają dokładnie 4 sztuki co widać na zdjęciach.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Cytat:
Wolałbym "Asy Advanców" nawet za 120zł :P a Raidera osobno. Fajnie byłoby gdyby model Epic (czy jak to się tam nazywa) był wdrażany jako alternatywa (nie chcę tu użyć słowa dodatek), która z gry podstawowej robi coś większego. A tak to jest trochę żerowanie na klientach, fanach i całej meta grze no bo przeca każdy grający na turniejach będzie chciał lub musiał to mieć.

No też bym wolał (ale bez przesady za 90 zł ;P). Drugiej części nie rozumiem - przecież to bardzo urozmaica grę "domową" , wręcz mocno ją zmienia według mnie (jeszcze co prawda nie grałem Epika, ale mam zamiar zagrać kampanię i już widzę na papierze, że będzie całkiem ciekawie ;P) .
Trzecia część masz rację to jest żerowanie, ale na tym polega biznes ;) Też bym wolał aby jednak wyszli w stronę graczy i zrobili coś, aby gra "potaniała" dla nowych graczy, ale raczej tego nie zrobią ;)

Cytat:
Dają dokładnie 4 sztuki co widać na zdjęciach.

O dzięki, nie zauważyłem tego!!! Bardzo dobrze ;)
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

W "drugiej części" bardziej chodziło mi o to że lepiej dla klienta byłoby wydawać karty do gry na 100pkt w dodatkach przeznaczonych właśnie do gry na 100pkt. Wydanie świetnych kart do tego trybu w paczce za 99$ to... sam nie wiem jak to nazwać (choć to w sumie oczywiste). Gdyby karty w dodatkach "Epic" były przeznaczone tylko do "Epic" prawdopodobnie byłoby ich więcej a sam tryb "Epic" byłby w tej chwili bardziej rozbudowany i różnorodny, a przez to atrakcyjniejszy.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Jak by wydali za 49$ zestaw wszystkich kart ulepszeń w 4 szt., nie wiem nawet czy by to się lepiej nie sprzedawało niż taki duży statek ;P
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

No szkoda, że karty do Advanced dali akurat w takim zestawie, ale z drugiej strony nie wydają mi się jakieś "must have". Gdyby nie to, że bardzo chcę wielki imperialny statek, to bez żadnych wyrzutów ominąłbym ten zestaw.
 
     
Caladan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

Świetny model. Z perspektywy czysto wizualnej. Jeszcze nie przeglądałem co on oferuje. Ale będzie się świetnie prezentował na półce.

Ale faktycznie cena :/. Pewnie i tak szybciej zainwestuję w starter Armady, bo wątpię aby te największe statki miały problemy z dostępnością.
 
     
ytsunkai
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

Szczerze mówiąc, nie widzę problemu z tymi kartami.

Owszem dają pewne możliwości przywrócenia Tie/Adv do życia. Ale czy aż tak dużo?

Pamiętajcie, że:
- bonus działa tylko jak się ma namierzanie i nie wydało się go na przerzut kości.
- o ile nie wykonało się akcji czysto defensywnej (unik) co jak wiemy jest bardzo częste
- jak namierzony statek jest w naszym polu rażenia - dość istotna kwestia manewrowania i braku np. ostrej 1 na dialu

Owszem na Lordzie V może mieć sens (niestety trzeba zapomnieć wtedy o doom shuttle'u :cry: )
Owszem wybieranie krytyków może być ok na Steel'u - ale ciągle trzeba je wbic (będzie łatwiej, ale dalej da się tego uniknąć).

Na zwykłym adv. odrobinę poprawi osiągi za 1 pkt (i konieczność wykonania konkretnych akcji - zapomnij o beczce, skupieniu i uniku).

Nie neguję, że się przyda, ale bez brewerii.


Wg mnie na przeciętnym statku (PS 2-4) i tak lepszym dodatkiem będa autothrustery do np. Interceptora.

A co do dużego ... to chyba będzie dość łatwo te karty wyhaczyć na allegro albo ćoś bo nikt nie będzie grał 4 zestawami ADV.

A cena jest za duży statek (zresztą interesujący) a nie za 4 zestawy kart.

Pozdr :)
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Gru, 2014   

ytsunkai napisał/a:
Owszem dają pewne możliwości przywrócenia Tie/Adv do życia. Ale czy aż tak dużo?

Ale wziąłeś pod uwagę, że ten target lock zostaje? Jest też Accuracy corrector. Moim zdaniem możliwości jest tak dużo, że hej. To jest rewolucja dla Imperium.

ytsunkai napisał/a:
- jak namierzony statek jest w naszym polu rażenia - dość istotna kwestia manewrowania i braku np. ostrej 1 na dialu

Tego argumentu nie kumam. Czyli X, Z, E wingi tak samo się nie nadają?

ytsunkai napisał/a:
Wg mnie na przeciętnym statku (PS 2-4) i tak lepszym dodatkiem będa autothrustery do np. Interceptora.

A wg mnie Autothrusters niewiele zmienią ale to w ogóle inna historia, co to ma wspólnego z TIE Advanced?

ytsunkai napisał/a:
nikt nie będzie grał 4 zestawami ADV.

Pożyjemy, zobaczymy. :smile:

ytsunkai napisał/a:
A cena jest za duży statek (zresztą interesujący) a nie za 4 zestawy kart.

Doskonale wiesz, że chodzi o zmuszanie do Epica.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Gru, 2014   

Z tym "hej" i "rewolucją" to lekka przesada ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13