galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TIE Advanced, podejście 2 + Imperial Raider
Autor Wiadomość
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

Moim zdaniem powinni trzymać standarda i epica osobno i nie sprzedawać kart do tych formatów w jednym dodatku, dlatego też chętniej ujrzałbym Asy Imperium II. Kiedy wychodziły poprzednie Asy miałem multum statków z tych dodatków i je bez kłopotu posprzedawałem, żeby zrobić miejsce dla ich substytutów. Ze sprzedażą niepotrzebnego Advanceda też nie miałem problemu, mimo że to tak mało ceniony statek.
Ja od samego początku odbieram karty w X-Wingu jako brudny chwyt marketingowy. Do niczego nie są one potrzebne - inne bitewniaki świetnie radzą sobie ze spisami ulepszeń w armybookach i codexach. Także ciężko mi przyklaskiwać FFG, za to, że zachowują się "fair" wobec graczy, bo dali HLC do YT-2400 albo 4 tytuły dla Advanced w zestawie za 350zł.
Ostatnio zmieniony przez Barbus Czw 01 Sty, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

Elrond napisał/a:
Mam pytanie odnośnie trybu epickiego. Jakie są konkretne różnice między trybem standardowym? Czy chodzi tylko o liczbę punktu zamiast 100, 300 oraz rozmiar planszy z 90x90 na 90x180 i limit dużych statków 5 punktów?

Chodzi mi oczywiście o gry domowe, nie turnieje.


Niektóre karty i umiejętności są nieznacznie zmienione/zabronione. Wzmianki o tym znajdziesz w zasadach turniejowych, ale warto używać ich w domu. Chodzi np. o to, żeby nie wrzucać gunnera i nawigatora na duże statki.
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

Z tego co zauważyłem, to te zasady epickie turniejowe są tylko w języku angielskim. Dziwne, że Galakta nie wydała spolszczenia skoro wypuściła Tantive'a i Transporter (PL).
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

A i inne są też zasady wystawiania skałek, a te są obowiązkiem, jeszcze większym niż w standardzie.
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

Dzięki za info.
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

aryss napisał/a:
Oldster napisał/a:

Niestety nie wynika z niego wiele dobrego. Większość społeczności (chyba) amerykańskiej ma na nosie różowe okulary jeśli chodzi o model wydawniczy i włożenie kart "naprawiających" Tie Adv w pudełko za 99 dolców nie jest dla nich niczym niezwykłym nawet mimo tego że samo FFG już wcześniej "naprawiało" statki wydając takie czy inne Asy.

Tylko wiesz, jakby nie patrzeć Asy w przypadku Tie-Advanced sprawdzilyby się dużo gorzej. Idąc tropem Asów Rebelii oraz Asów Imperialnych dostalibysmy tak naprawde po dwie karty modyfikacji oraz nowych pilotów. A trzeba pamiętać że gros ludzi grających od 1/2 fali posiada po kilka Tie-Adv i napewno wówczas byłoby oburzonych że musi kupować 2 pudełka Asów ( czyli znów dodatkowe 2 statki jeśli bylyby pakowane Adv+ np Bomber) by sobie je móc wystawiać w nowym stylu. Niestety bez zrobienia pakietu samych kart nie ma możliwości dostosowania fixa tak by wszyscy byli zadowoleni. A pakietow takich raczejniestety nie zobaczymy nawet w postaci losowych "boosterow" :( Mimo wszystko pozytywizm ludzi wynikac moze z tego że jak dotąd nieunikatowe ulepszenia do dogfightów w epickim statku będa w 4 sztukach.

Cytat:

Ehh, a pamiętam jak FFG zapowiedziało wydanie figurek do Arkham Horror i krytyczną reakcję fanów, po której model wydawniczy został zmieniony. Można? Można, ale jakoś nikt tego nie widzi.

Ale spójrz na to jak FFG szło mimo wszystko na ręke graczom w okresie po 3 fali. Jak dobrze pamiętamy rok temy wszyscy sie wkurzaliśmy że topowe ulepszenia dla B-Winga ( Sensory i/lub HLC ) są tylko i wyłącznie w dużych imperialnych. Z kolei gracze Imperium narzekali na to że Specjalista Zwiadu tylko w HWK i nie można go tanim kosztem wsadzić do rozpisek 2xFS. Patrząc na następne fale już widzimy że Rebelia dostała brakujące systemy ( oraz hlc w outriderze) a imperiale otrzymali specjaliste w phantomie.
Co jeszcze mnie cieszy to to że chociażby już w zapowiedzianych scumach widzimy:
Hull Upgrade w Viperze ( wczesniej wylacznie w Asach ) oraz Urzadzenia Maskujace w Scyku ( wczesniej tylko w Slave). Wiec mimo wszystko FFG ma resztki przyzwoitosci w parciu na kase i umozliwiac zaczyna zdobycie niektorych bardzo pozytecznych ulepszen w dodatkowy sposob. Nie chce zapeszac ale przypuszczam ze podobnie bedzie z VI czy tez EU i zobaczymy je albo w Scumach albo odpowiednio Rebelii/Imperium.


Inna kwestia jest kwestia kosztów, nie ma co ukrywać iż mimo bycia relatywnie bardzo tanim bitewniakiem X to jednak patrzac na to ile placa w USA jak to podal juz Jolly_Roger dla nas wychodzi to duzo "drozej". Chce po raz kolejny jednak zauwazyc ze tak naprawde wszystko mozna rozwiazac za pomoca lekkiego proxowania w grach towarzyskich i pozyczania sie statkow/kart w grach turniejowych.

Cytat:
Scena turniejowa X-winga stale im się rozrasta i za jakiś czas będą musieli coś zmienić aby aby jak to już kiedyś określili "gra nie załamała się pod własnym ciężarem".

A tu troszke pozytywów i noworocznej dygresji z mojej strony, jestem cholernie zaskoczony z tego jak scena tej gry rosnie. Pamietam jak rok temu spokojnie bylem w stanie do kawy po pracy przeczytac chociaz pobieznie nowe posty/dzialy na amerykanskim forum ffg. Teraz to jest niemozlwie bo tyle tego sie pojawia ze musialbym siedziec dobrych pare godzin dziennie by wszystko ogarniac, rowniez w lokalnym srodowisku widze coraz wiecej nowych twarzy ( oraz pare powracajacych ) ktore walcza z problemem brakujacych podstawek czy tez niektorych dodatkow.

Zgadzam się w zasadzie ze wszystkim co napisałeś. A co do ilości kart i figurek to ta gra ma głupi zwyczaj żerowania na tym że zawsze chciałoby się mieć tyle kart co figurek i vice versa. Ostatnio zauważyłem u siebie niepokojącą oznakę gdy wyciąłem w gąbce do pudełka o jeden otwór za dużo i zamiast od razu go zakleić zacząłem myśleć jaki statek kupić by go tam włożyć.
"Problem" polega na tym że to wszystko tak pięknie wygląda :smile: i chcąc ciągle więcej łatwo stracić umiar.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2015   

Heheh miałem podobnie, ostatecznie zostawiłem dziurę na "przyszłość" jak coś nowego wyjdzie i wyciąłem poprawną dziure niżej ;P

Jednak naprawdę na pewno dużo więcej osób chciało by kupić dodatkowego Tie/A + Tie/B jeśli by w zestawie były karty dodające im powera w grze turniejowej ;) Zdecydowanie więcej ludzi by było skłonnych wydać te 200 zł na takie 2 zestawy, niż 300 zł na jeden zestaw dużego statku ;P Zresztą dla większości rozpisek itp, i tak wystarczyły by 2 karty ulepszeń (swoją drogą na przykład do A-Wingów w pierwszych asach dali karty odchudzające, tutaj mogli by to samo zrobić).
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Trochę fajnych fotek Raidera: https://www.flickr.com/ph...in/photostream/

Przewijać w prawo i ominąć mordę ;)
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Aż się przestraszyłem...

A model spoko, wygląda dobrze ;P
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

W builderze pojawiły się już drobne szczegóły o Raiderze. Zarówno dziób, jak rufa kosztują po 50p. Będą działa jonowe na hardpointa: koszt energii dwa, siła 4, zasięg 2-4, trafiony statek dostaje kryta i jona. Koszt 6p.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

A to jak wygląda scena competitive w Epicu? Są jakieś najlepsze rozpiski które wygrywają stoły? Ogromne statki w ogóle są grywalne na poziomie turniejowym?
 
     
ytsunkai
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lut, 2015   

jaka scena competitive w epicu?

był jeden turniej we Wrocławiu (niestety nie było mnie) i wiem, że chłopaki pograli.

Jednak wydaje się, ze tak długo jak długo nie ma dużego statku Imp - rozgrywanie turniejów nie ma sensu.

Osobiście uważam, że ciężko będzie takie turnieje robić, ponieważ jedna bitwa na 300 pkt trwa ze 3 h, a to zdecydowanie zbyt długo (max 3 bitwy w turnieju 1no dniowym) przy obecnym systemie punktacji.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lut, 2015   

Ale z tego co wiem, to masz ograniczenie czasowe wtedy chyba na 2 h ? Więc po prostu nigdy gra się nie będzie kończyć całkowitym zniszczeniem (no prawie nigdy ;P) .

W Polsce może nie ma, ale może ktoś śledzi jak to za granicą wygląda ;) Muszę się temu przyjrzeć w końcu mam te duże statki można by nimi zagrać ;P
 
     
ytsunkai
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lut, 2015   

nigdzie na stronie FFG nie widziałem dyskusji o turniejach epica.
Nie to, żebym specjalnie szukał.

Na chwilę obecną 8 b-wingow z HLC + jakieś śmieci (bez dużych) niszczy grę.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Trochę boję się teraz comba z Vaderem załogantem. Taki Raider będzie mógł wykonać 3, a nawet 4 ataki w turze i za każdym razem użyć Vadera. W następnej turze i tak może odzyskać osłony z regeneracji.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13