galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukrywanie się
Autor Wiadomość
Wisnia978
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lut, 2015   Ukrywanie się

Mam 2 pytania odnośnie ukrywania się.
Po pierwsze czy ukrywanie się jednorazowe, tzn po odkryciu karty z "ukrywaniem się" robimy test i potem już się kartą nie przejmujemy, czy w każdej turze jeśli w strefie przeciwności są karty mające "ukrywanie się" np Czarny jeździec to za każdym razem musimy przeprowadzać taki test?
I druga sprawa. W instrukcji jest to napisane mało precyzyjnie. Otóż cytuję: "Po wykonaniu testu ukrywania się postacie przestają być do niego przydzielone". Czy to oznacza że mogę nimi wykonywać kolejne akcje typu obrona, atak? Czy są już wyczerpane do końca pełnej rundy?

Kolejne pytanie.
Na stosie moich kart odrzuconych znajduje się "Pan Underhill" Jest to dodatek. Na ręce mam Ereborskiego kowala którego zagrywam. Na nim napisane jest "Kiedy zagrasz ereborskiego kowala cofnij najbliższy wierzchu dodatek ze stosu kart odrzuconych dowolnego gracza na jego rękę". Czy to oznacza że mogę "pana underhilla" cofnąć na rękę i potem za darmo bo ma koszt 0 ponownie dać tę kartę Frodowi?

Z góry dzięki
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

Test wykonuje się jednokrotnie podczas odkrycia kart. Jeśli leżą na stole to już nie musimy się ukrywać.

Z tym, że przestają być przydzielone jest podobnie jak z wyprawą. Gdy kończy się faza wprawy postacie przestają być uznawane za "przydzielone do wyprawy", więc jeśli jakikolwiek efekt się do tego odnosi, to w takiej fazie walki nikt już nie jest przydzielony do wyprawy. Tu jest analogicznie. Wszelkie efekty, które odwoływałyby się do "postaci ukrywającej się" po zakończeniu testu ukrywania nie będą miały się już do kogo odnosić.

Nie widzę żadnych przeszkód z Panem Underhillem i Ereborskim Kowalem. Przypominam tylko, że Pan Underhill w wyniku swojej akcji ląduje w strefie zwycięstwa, nie na stosie kart odrzuconych. Natomiast jeśli jakikolwiek inny efekt wrzucił go właśnie na stos kart odrzuconych to nie ma problemu.
 
     
Wisnia978
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

Dzięki ale co do przydzielenia do testu to nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi :) Napisz proszę, czy po teście ukrywania się postacie do niego przydzielone pozostają wyczerpane do końca rundy?
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

Postacie wyczerpane z jakiegokolwiek powodu pozostają wyczerpane do końca rundy lub do czasu przygotowania efektem kart.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14