galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poplecznicy, pytanie.
Autor Wiadomość
Sanex
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Lut, 2015   Poplecznicy, pytanie.

Witam. Zafascynowany wydaniem MiM, (jakością) postanowiłem kupić kolejny produkt wydany przez Galaktę, DESCENT. Pomijając fakt, że kilka figurek było uszkodzonych (napisałem reklamację) :neutral: mam pytanie odnośnie popleczników.

W grze dostępne są tylko żetony tych pseudo bohaterów. Ale na allegro i w sklepach są dostępne figurki popleczników, wraz z kartami, instrukcją i jakimiś żetonami.

1. W różnych misjach, są potrzebni różni poplecznicy... Czy to znaczy, że jak chcę mieć figurki tych złych lordów, to potrzebuję kupić aż 6 zestawów za 35zł? Wyczytałem gdzieś, że instrukcja dołączona do popleczników (ANG) pozwala na wybór złego bohatera do obojętnie jakiej misji.
1a. Czy to oznacza, że wystarczy kupić jeden zestaw i cały czas nim grać? A co z misjami (kampania) gdzie podczas przygód występują dwa lub trzy żetony popleczników? W takim razie potrzebuję 3 zestawów?

2. W ANG zestawach popleczników są żetony, karty i figurka. W podstawce DESCENT znajdują się karty popleczników, natomiast jest ich znacznie mniej i nie ma żetonów.
Można wiedzieć co to za żetony i karty są w tych pudełkach za 35zł?

3. Jak chciałbym karty popleczników w języku PL to muszę kupić ANG zestaw za 35zł + tłumaczenie kart GALAKTY za 12zł, tak?

4. Jeżeli zestaw poplecznika nie zmienia mechaniki gry, to może znacie jakieś tańsze alternatywy samych figurek na planszę?


Z góry dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie i odpowiedź na te laickie pytania.
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Lut, 2015   Re: Poplecznicy, pytanie.

Sanex napisał/a:
1. W różnych misjach, są potrzebni różni poplecznicy... Czy to znaczy, że jak chcę mieć figurki tych złych lordów, to potrzebuję kupić aż 6 zestawów za 35zł?


Ogólnie wydano 17 zestawów popleczników w cenie 35 zł lub 50 zł, ponieważ każdy duży dodatek posiada poplecznika tylko w postaci żetonu. W dwóch zestawach z poplecznikiem masz dodatkowego grywalnego bochatera, a w tych droższych dużą figurkę. Każdy zestaw zawiera figurkę, dodatkowe żetony oraz nowy typ kart dla MN.

Sanex napisał/a:
Wyczytałem gdzieś, że instrukcja dołączona do popleczników (ANG) pozwala na wybór złego bohatera do obojętnie jakiej misji.
1a. Czy to oznacza, że wystarczy kupić jeden zestaw i cały czas nim grać? A co z misjami (kampania) gdzie podczas przygód występują dwa lub trzy żetony popleczników? W takim razie potrzebuję 3 zestawów?


Descent: Wędrówki w mroku - w "Do pobrania" masz polskie instrukcjie do tej gry :) .

Tak - 1 żeton poplecznika = 1 zestaw, każdy zestaw jest inny.

Sanex napisał/a:
2. W ANG zestawach popleczników są żetony, karty i figurka. W podstawce DESCENT znajdują się karty popleczników, natomiast jest ich znacznie mniej i nie ma żetonów.
Można wiedzieć co to za żetony i karty są w tych pudełkach za 35zł?


Żetonami płaci się za te nowe karty, które miedzy innymi pozwalają MW wystawić poplecznika zamiast potworów. Dodatkowo dają MW nowe możliwości nękania bochaterów :) . Ale to dokładnie wyjaśni Ci instrukcja.

Sanex napisał/a:
3. Jak chciałbym karty popleczników w języku PL to muszę kupić ANG zestaw za 35zł + tłumaczenie kart GALAKTY za 12zł, tak?


Tak, jednak ja stosuje tańszy zestaw. Od Galakty kupuje karty, gram żetonem poplecznika. Jedynie żetony mam orginalne, bo skusiłem się na jeden zestaw w wersji ANG.

Sanex napisał/a:
4. Jeżeli zestaw poplecznika nie zmienia mechaniki gry, to może znacie jakieś tańsze alternatywy samych figurek na planszę?


Możesz wykorzystać postacie z MiM :) .

Jeżeli jesteś na początku kolekcjonowania gry to radziłbym skupić uwagę na dużych dodatkach które o wiele więcej wnoszą nowości.

W zależności od finansów ja trzymam się takiego schematu kupowania:
1. duże pudełkowe dodatki,
2. DNŻ, bo na to czasami trzeba poczekać,
3. zestawy z dodatkowymi potworami i bochaterami,
4. zestawy z poplecznikami.

FGG - tutaj możesz zobaczyć sobie wszystkie dodatki jakie wyszły w języku angielskim. A na stronie Galakty, to co już zostało przetłumaczone.
 
     
Sanex
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Lut, 2015   

Dzięki za odpowiedź. Podstawę mam w języku polskim, natomiast pisałem o instrukcji dodanej do figurek popleczników (o ile taka jest).

Szkoda, że FFG w tak perfidny sposób chce zedrzeć hajs od graczy, ale gdy cała gra jest figurkowa, szkoda, aby grać zwykłymi żetonami :| Stąd pomysł na kupno jednego poplecznika.

Odnośnie dodatku, jak pomaluję wszystkie figurki + ogram podstawę to pewnie zakupię jeden czy dwa:P
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Lut, 2015   

Sanex nie bądź leń :P . Jak sobie rzucisz tam okiem to zobaczysz, że jest tam również instrukcja do popleczników oraz FAQ w języku polskim.
 
     
Sanex
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Lut, 2015   

Wstyd, dopiero teraz widzę, że tam są pliki do poprania...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13