galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie dodatki zakupić najpierw.
Autor Wiadomość
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Lut, 2015   Jakie dodatki zakupić najpierw.

Założyłem ten temat gdyż nie znalazłem podobnego na forum, a nie dokońca wiem jakie dodatki (na początek większe) kupić ponieważ ciągle czytam, że dany zestaw (np. Spadkobiercy Numenoru) są za trudne mając samą podstawkę i trzeba kupić najpierw kilka mniejszych i większych zestawów (np. Khazad-dum, saga Hobbit), a ja nie mam takich funduszy aby kupić tyle dodatków. Najbardziej interesują mnie dodatki: Spadkobiercy Numenoru, Atak na Osgiliath, Głos Isengardu, Zdrada Sarumana, (może być ostatecznie Khazad-dum ale z chęcią wysłuchałbym waszej opinii o tym dodatku i wtedy zakupiłbym przy tym Kamienne Podstawy Ziemi oraz Powrót do Mrocznej Puszczy), Mrok nad Osgiliath. Zamierzam kupić tylko kilka dodatków (max. do 5 licząc mniejsze i większe) i nie wiem które wybrać (nie koniecznie z tej listy) aby rozgywka była trudna, ale do przejścia. Ogólnie interesują mnie dodatki ze scenariuszami większych bitew, uruk-hai, oraz do tworzenia fajnych tali gracza. Proszę o radę. :smile:
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Narzuciłeś sobie dość wysokie wymagania. Dobre wskazówki znajdziesz na http://www.blog.xjoy.pl/w...nik-kupujacego/ (angielska wersja jest rozszerzona o najnowsze dodatki). Zdaje mi się, że masz już dość dokładnie określone wymagania, ale żeby stwierdzić, czy rozgrywka będzie zbyt trudna z ograniczoną ilością kart, będziesz chyba musiał sam spróbować :mrgreen:
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Na początek wybrałbym Czarnych Jeźdźców - jest tam talia dedykowana pod hobbitów, rewelacyjnie współgra z samą tylko podstawką :)
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Czarni Jeźdźcy opisują wydarzenia z książki Władca Pierścieni prawda? A kupując ten zestaw już mógłbym brać się za kupno dodatków Głos Isengardu (oraz Zdrada Sarumana) czy musiałbym kupić wcześniej Droga Mrocznieje (gdyż opisuje to co wydarzyło się po Czarnych Jeźdżcach, a Głos Isengardu opisuje wydarzenia po Droga Mrocznieje). Zależy mi również na kupnie zestawu który pozwoliłby mi grać w Spadkobierców Numenoru. :smile:

Ps. Nie wiecie może czy będzie kontynuowana saga dotycząca książki Władcy?, chodzi mi tu o Powrót Króla bo gdyby była to z chęcią wziął bym się za zakup właśnie tych dodatków. :smile:

A jeszcze jedno: mając karty bohaterów np. takich jak Gandalf (16 punktów zagrożenia) i Wes (13 punktów zagrożenia), oraz wielu innych (enty, krasnoludy, elfy, itd.) dodatek Spadkobiercy Numenoru (oraz inne które bardzo ciężko wygrać z samą podstawką) będzie już do przejścia? :wink:

Jakie jest wasze zdanie o dodatku Zaginione Królestwo (czy jest zbyt trudne z samą podstawką).

Karta Gandalfa:
https://www.google.pl/url...425026418671110
 
     
Chrostek84
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Głos Isengardu nie należy do serii Saga i nie jest na podstawie książki. Wydarzenia po Droga mrocznieje opisuje Zdrada Sarumana. Głos Isengardu fabularnie to czasy między Hobbitem a Władcą Pierścieni.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Czyli do Zdrady Sarumana nie jest potrzebny Głos Isengardu.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Cytat:
Czarni Jeźdźcy opisują wydarzenia z książki Władca Pierścieni prawda? A kupując ten zestaw już mógłbym brać się za kupno dodatków Głos Isengardu (oraz Zdrada Sarumana) czy musiałbym kupić wcześniej Droga Mrocznieje (gdyż opisuje to co wydarzyło się po Czarnych Jeźdżcach, a Głos Isengardu opisuje wydarzenia po Droga Mrocznieje).

Generalnie nie ma żadnego 'przymusu', choć rozszerzenia typu 'Saga' tworzą spójną całość (Czarni Jeźdźcy -> Droga Mrocznieje -> Zdrada Sarumana -> ???).
Cytat:
Zależy mi również na kupnie zestawu który pozwoliłby mi grać w Spadkobierców Numenoru.

Zadajesz trudne pytania :wink: . Oczywiście gra będzie możliwa, nie wiem jednak, czy z taką pulą kart przygoda będzie w miarę łatwa, czy też nie.
Cytat:
Ps. Nie wiecie może czy będzie kontynuowana saga dotycząca książki Władcy?, chodzi mi tu o Powrót Króla bo gdyby była to z chęcią wziął bym się za zakup właśnie tych dodatków. :smile:

Na pewno będzie po angielsku, szanse są dość duże, że te rozszerzenia wyjdą również po polsku.

Zaginione Królestwo (Lost Realm) jeszcze nie wyszło.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Faktycznie, trochę się zagolopowałem Zaginione Królestwo jeszcze nie wyszło, ale wydaje mi się że będzie to bardzo trudna rozgrywka, która zapewne znowu będzie wymagała większej ilości kart :???:

Mam wielką nadzieje, że dodatki na podst. książki wyjdą po polsku zwłaszcza że jak pomyśle sobię o rozegraniu scenariusza największej bitwy trzeciej ery i o przejściu przez Mordor do Góry Przeznaczenia to aż mnie świerzbi aby w to zagrać. :grin:

Uważam jednak, że dodatek Spadkobiercy Numenoru z samą podstawką będą za trudne solo, ale z większą ilością graczy chyba już do się pokonać tą grę pomimo małej ilości kart.

Chyba faktycznie zdecyduje się na sagę Władcy + jakiś inny dodatek, ale jeszcze będe czekał i szukał najlepszej opcji co oznacza że temat nie jest jeszcze zamknięty. :wink:

A tak z innej beczki jak zobaczyłem karty z Pierwszej Ery (które właśnie mam w trakcie drukowania) to myslałem że dostane zawału, tak trudny zapowiada się ten dodatek. :o
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Cytat:
A tak z innej beczki jak zobaczyłem karty z Pierwszej Ery (które właśnie mam w trakcie drukowania) to myslałem że dostane zawału, tak trudny zapowiada się ten dodatek. :o

Taki miał być w zamyśle autora :twisted:

Pod koniec marca prawdopodobnie zobaczysz rozszerzenie do Pierwszej Ery
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Cytat:
Pod koniec marca prawdopodobnie zobaczysz rozszerzenie do Pierwszej Ery


Wielkie dzięki za info. o dodatkach do Pierwszej Ery :wink: licze na to, że wyjdą również po polsku gdyż z pewnością sięgne po te dodatki :grin: , zwłaszcza że nie trzeba mieć tam większej ilości kart tak jak w Spadkobiercach Numenoru (sory że się doczepiłem do tych Spadkobierców, ale ten dodatek zapowiada się dla mnie obiecująco :grin: ) choć i tak z dużą czy małą pulą kart dodatki do Pierszej Ery zapowiadają się bardzo trudne. :twisted:
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

A jakie jest wasze zdanie o dodatku Khazad-Dum i mniejszych dodatkach wpasowujących się do niego np. Cień i Płomień, Kamienne Podstawy Ziemi, Powrót do Mrocznej Puszczy.

Jeszcze wracając do tego co napisałem we wcześniejszym poście:
Cytat:
A jeszcze jedno: mając karty bohaterów np. takich jak Gandalf (16 punktów zagrożenia) i Wes (13 punktów zagrożenia), oraz wielu innych (enty, krasnoludy, elfy, itd.) dodatek Spadkobiercy Numenoru (oraz inne które bardzo ciężko wygrać z samą podstawką) będzie już do przejścia? :wink:
Chodzi mi tu o to czy będę z takimi typami kart (bohaterzy głównie nie będą z podstawki) mógł częściej wygrywać te rozgrywki a nie wygrywać je od czasu do czasu gdyż taka gra może zacząć być frustrująca, a co za tym idzie: dodatek ląduje w pudełku zamiast na stole - :???: - :sad: - :cry: czy może główną siłą do pokonania scenariuszy z tego dodatku nie są bohaterowie tylko talia gracza.
 
     
Jahmel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Zawojak widzę, że się podpaliłeś mocno, ale powoli. Pograj trochę w podstawkę pomieszaj sfery, próbuj, wymieniaj. Pytasz jakie jest zdanie o dodatku takim czy takim. Gracze maja swoje preferencje i Ty będziesz miał swoje, może przypaść Ci zupełnie inny zestaw kart, przypasować inna przygoda etc. Generalnie kolejne dodatki wprowadzają karty z mocnymi efektami dla wcześniejszych przygód, ale pamiętaj to jest karcianka o sporawej losowości więc świetnie złożona talia przy fatalnym dociągu może zakończyć rozgrywkę na samym początku. I tutaj pojawia się kwestia podejścia do gry czy po kilku porażkach z rzędu nie wyląduje na półce. Osobiście zbieram po kolei, ale każdy ma prawo jak uważa. Co nie zrobisz na pewno będziesz się dobrze bawił.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Wiem może i przesadziłem, ale po prostu jestem pozytywnie nakręcony tematyką Śródziemia, książkami Tolkiena et cetera. :mrgreen: . Pytam o dane dodatki bo może też dowiem się jeszcze czegoś ciekawego (tj. napisał pare postów wcześniej AndO3131 o rozszerzeniach do Pierwszej Ery ). Dzięki wszystkim, że chciało wam się odpowiadać na moje pytania. Zapewne jeszcze coś napisze w tym temacie (może jeszcze dziś), ale pójdę za twoją radą Jahmel i najpierw popróbuje sobie różne zestawy (jeśli będzie taka możliwość) i znowu się odezwe. :wink:
 
     
Jahmel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Pytaj jest tu sporo osób, które mają mega pojęcie o grze czytaj Lekty, Kulgany, Cready i inne wariaty Cezarowe. Nie przesadziłeś tylko się najarałeś, a to dobrze kolejny typ do wyprawy. Im Nas więcej tym pewniejszy byt gry.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

Tu znowu ja. Pisze bo znowu napaliłem się na temat WŁ. LCG gdyż zakupiłem wczoraj zestaw przygodowy Martwe Bagna który bardzo mi się podoba chociaż za pierwszym razem nabiłem okropnie dużo punktów (ok. 300; to mój rekord :mrgreen: , szkoda tylko że nie w tą strone co trzeba :razz: ) i chciałbym ponownie wrócić do tematu zakupu Spadkobierców Numenoru. Czy dodatek Khazad-dum który wzmacnia szczególnie krasnoludy przyda się do przejścia Spadkobierców na tyle aby dało się wygrać. Wiem że nie jest łatwo określić trudności scenariusza, a tym bardziej całego dodatku, ale na stronie: http://www.blog.xjoy.pl/w...nik-kupujacego/ pisze że ten dodatek ma:
Cytat:
Spadkobiercy Numenoru (rozszerzenie)

Karty Gracza ♦♦♦◊◊
Niezależność ♦♦♦◊◊
Wyzwanie ♦♦♦♦♦
Temat ♦♦♦♦♦
Rozrywka ♦♦♦♦◊


trudność (wyzwanie) 5 czyli max. !!! :o !!! a ja nie lubie przegrywać w jakąkolwiek grę 30 razy z rzędu (nawet kiedy grałem pierwszy raz w Ucieczke z Dol-Guldur i kolejny i jeszcze jeden, w sumie przegrałem wtedy ok. 5 razy i już się frustrowałem gdyż nie jestem do tego przyzwyczajony, ale teraz z tym scenariuszem sobie radze bardzo dobrze :mrgreen: ). Chętnie wysłucham waszych opini jakie dodatki nadają się jeszcze do ułatwienia poziomu Spadkobierców :wink: , ale odrazu mówię (pisze) że nie chce grać na łatwym poziomie gry tylko na normalnym - mistrzowskim (chyba tak się nazywał).

Jeszcze coś: co ozanczają prowincje w Spadkobiercach?
Cytat:
Wsparcie talii: Gondor, Prowincje


Fajny nowy podpis? :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14