galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie dodatki zakupić najpierw.
Autor Wiadomość
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lip, 2015   

leo987
Dzięki za uwagi i porady bo właśnie czegoś takiego mi brakowało. :wink:
Odnośnie podanej przez ciebie talii to nie musiałeś się tak męczyć z pisaniem jej ponieważ jest już taka w temacie Wasze Talie i grałem nią (przyznam że jest bardzo dobra, ale ma swoję wady - walka) a zresztą również stworzyłem własne talie którymi grałem również dużo (ale nie jak inne karciankowe świry naszego forum :wink: ) i udało mi się nimi pokonać Ucieczke z Dol Guldur solo oraz inne scenariusze. A z resztą nie potrafie grać tyle razy jedną i tą samą talią bo mnie zaczyna nudzić i poprostu mam wszystkich kart należących do tej talii po dziurki w nosie i nie mogę na nie patrzeć (wtedy przynajmniej tworze nową kombinacje :grin: )

Cytat:
W Khazad-Dum znajdują się np. karty przeciwności, które można używać posiadając dopiero kolejne dodatki z cyklu.

:sad: szkoda bo lubię wykorzystywać wszystkie karty z danego dodatku do rozgrywania jego scenariuszy.

Cytat:
Zakupując te małe i duże dodatki w pewnym momencie ilość kart będzie tak duża, że stwierdzisz, że zbudowanie talii to koszmar

Właśnie po zakupie Hobbita : Górą i Dołem doszedłem do tego samego wniosku dlatego stwierdziłem że nieco ogranicze zakupy.

No cóż, przekonałeś mnie leo987 do zainwestowania w dodatki z sagi lecz nie potrafie zrezygnować z dodatku Spadkobiercy Numenoru gdyż jest tam moja ulubiona rasa, a mianowicie Gondor :mrgreen:

Cytat:
Oczywiście każdy ma inne podejście do tej gry, są osoby które kupują ją jedynie dla pięknych ilustracji, które wspaniale uzupełniają lekturę książki, inne lubią owe budowanie talii i szukanie zależności między kartami różnych sfer, i takie jak ja, które chcą po prostu zagrać w scenariusz łatwo i przyjemnie


Ja kupuje grę dla grafiki, ciekawej rozgrywki, ale przede wszystkim dlatego że jestem strasznym fanem wszystkiego związanego z Tolkienem.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Po kilku rozgrywkach w Hobbit: Górą i Dołem muszę przyznać że zawiodłem się na tym dodatku co niestety rzuca dla mnie nie najlepsze światło na dodatki z sagi :???: . Scenariusze w grze nie są zbyt dobrze zrobione (troszkę mnie nudzą momentami) i zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu scenariusze z podstawki i zestawu Martwe bagna co przekonuje mnie coraz bardziej na kupno dodatków nie związanych z sagą. Na karty gracza nie mam co narzekać, są dobre, ale nie kupuje gry tylko dla kart gracza, lecz przede wszystkim dla dobrej rozrywki którą powinny zapewnić scenariusze. Niestety zapowiada się na to, że żadko będe wykorzystywał karty spotkania z tego dodatku :cry: , a bardzo nie lubie kiedy karty bezczynnie siedzą.

Prosiłbym o opinie o innych dodatkach z sagi (Władcy nie Hobbita) bo jeżeli są podobne to raczej zainwestuje w zupełnie inne dodatki.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

A, jeszcze jedno bo gdzieś czytałem o talii stworzonej tylko z taktyki i testowanej na Spadkobiercach z Numenoru a ja uwielbiam sferę taktyki i chciałbym wiedzieć czy faktycznie jest tam jakiś scenariusz pozwalający na grę tylko tą sferą w tym dodatku i czy w innych też są.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Zawojak napisał/a:
Po kilku rozgrywkach w Hobbit: Górą i Dołem muszę przyznać że zawiodłem się na tym dodatku co niestety rzuca dla mnie nie najlepsze światło na dodatki z sagi :???: . Scenariusze w grze nie są zbyt dobrze zrobione (troszkę mnie nudzą momentami) i zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu scenariusze z podstawki i zestawu Martwe bagna co przekonuje mnie coraz bardziej na kupno dodatków nie związanych z sagą. Na karty gracza nie mam co narzekać, są dobre, ale nie kupuje gry tylko dla kart gracza, lecz przede wszystkim dla dobrej rozrywki którą powinny zapewnić scenariusze. Niestety zapowiada się na to, że żadko będe wykorzystywał karty spotkania z tego dodatku :cry: , a bardzo nie lubie kiedy karty bezczynnie siedzą.

Prosiłbym o opinie o innych dodatkach z sagi (Władcy nie Hobbita) bo jeżeli są podobne to raczej zainwestuje w zupełnie inne dodatki.


Ja najpierw kupiłem Starcie u Stóp Samotnej Skały, a później Hobbita: Górą i Dołem. Nie zgadzam się z tobą w zupełności. Po ograniu tegoż dodatku, dodatki z cyklu pierwszego wydawały się jakby gorsze. Według mnie można śmiało brać pierwszego hobbita jako pierwszy dodatek. Otrzymujemy 3 trudne i bardzo ciekawe scenariusze. Ostatni może się okazać zbyt trudny, ale zawsze można grać na łatwym poziomie trudności. Karty gracza są mocne i pozwalają stworzyć dobrą krasnoludzką talię. Jest to jeden z dwóch najlepszych dodatków, chyba tylko Czarni Jeźdźcy są równie fajni (oraz dobrzy na początek). Jeśli jednak ktoś kupi Hobbita:Górą i Dołem jako pierwszy dodatek, to odradzam jako drugi dodatek kupować kolejnego Hobbita, ponieważ jest bardzo trudny, i raczej na 2 hobbitach nie da rady go przechodzić. Podobnie z drugim dodatkiem z sagi Władca Pierścieni (Droga Mrocznieje), może się okazać również za trudna z Czarnymi Jeźdźcami, bo karty graczy, które w niej dostajemy nie są najlepsze.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lip, 2015   

maclis napisał:

Cytat:
Ja najpierw kupiłem Starcie u Stóp Samotnej Skały, a później Hobbita: Górą i Dołem. Nie zgadzam się z tobą w zupełności. Po ograniu tegoż dodatku, dodatki z cyklu pierwszego wydawały się jakby gorsze. Według mnie można śmiało brać pierwszego hobbita jako pierwszy dodatek. Otrzymujemy 3 trudne i bardzo ciekawe scenariusze. Ostatni może się okazać zbyt trudny, ale zawsze można grać na łatwym poziomie trudności. Karty gracza są mocne i pozwalają stworzyć dobrą krasnoludzką talię. Jest to jeden z dwóch najlepszych dodatków, chyba tylko Czarni Jeźdźcy są równie fajni (oraz dobrzy na początek). Jeśli jednak ktoś kupi Hobbita:Górą i Dołem jako pierwszy dodatek, to odradzam jako drugi dodatek kupować kolejnego Hobbita, ponieważ jest bardzo trudny, i raczej na 2 hobbitach nie da rady go przechodzić. Podobnie z drugim dodatkiem z sagi Władca Pierścieni (Droga Mrocznieje), może się okazać również za trudna z Czarnymi Jeźdźcami, bo karty graczy, które w niej dostajemy nie są najlepsze.


Poczytałem sobie trochę na forum i zauważyłem, że zdania na temat tego dodatku są mocno podzielone. Mnie najbardziej podobał się w tym dodatku scenariusz drugi, ale scenariusz trzeci również jest ciekawy, zaś pierwszy scenariusz w ogóle mi się nie podobał. Moje pytanie jednak dotyczy tego czy inne dodatki z serii saga są bardzo podobne do tego?

Zgadzam się jednak, że ten dodatek może być dobry dla początkujących graczy na starcie, ale niekoniecznie każdemu się spodoba.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Lip, 2015   

Czy są scenariusze w których można skutecznie wykorzystać sfere taktyki bo czytałem gdzieś o talii stworzonej tylko z tej sfery i testowanej na jednym ze scenariuszy do Spadkobierców.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Lip, 2015   

Ja w Spadkobierców nie grałem i nie zamierzam się za nich zabierać.

Ale jeśli chodzi o sferę taktyki to warto polecić orły. Są one porozrzucane po pierwszym cyklu dodatków. Można tworzyć fajne talie, najczęściej 2 bohaterów taktyki + 1 inny. Aczkolwiek lepiej się one sprawdzają w grze na 2 i więcej osób. Na solo w wielu scenariuszach będą miały za mało siły woli, ale z niektórymi dadzą sobie radę. Z drugiej strony właśnie scenariusze z pierwszego cyklu wymagają dużej siły woli... .

Ogólnie sfera taktyki nabiera przydatności w grze na 2 i więcej osób. Jeśli grasz solo, często w taliach 3 sferowych warto mieć sferę taktyki, aczkolwiek tych kart taktyki w talii nie będzie dużo. Odnoszę też wrażenie, iż dopiero w późniejszych dodatkach sfera ta jest bardziej przydatna.
Dużo mocnych wojaków potrzebnych jest w Głosie Isengardu. Niestety, tam karty graczy nie są najlepsze.
Ewentualnie można spróbować z Zaginionym Królestwem które wymaga talii nastawionych na różnorodność. Jest tam też Aragorn z bardzo mocnym efektem.
Jakbyś kiedyś przypadkiem zabrał się za cykl Dwarrowdelf to polecam spróbować scenariusz z Czatownikiem, tam jest niezła jatka.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015   

Jeżeli grasz w standardowe solo to szczerze mówiąc granie czystą taktyką prawie się nie zdarza. Ja mam tylko dwa scenariusze w których czerwona talia się sprawdziła:
- Oblężenie Cair Andros (Spadkobiecy Numenoru)
- Krew Gondoru (rozszerzenie w cyklu Przeciwko cieniowi)

Dużo lepiej radzi sobie talia Duch (początkowo Eowyna) + 2x taktyka (na ogół Gimli + Legolas). Tutaj np. dwa z 3 scenariuszy Khazad Dum można przejść i wiele innych.

Taktyka w tej grze jest najbardziej wyspecjalizowaną ze sfer i poza walką jest bardzo słaba co dla gracza solo, który musi radzić sobie z różnymi typami przeszkód, dyskwalifikuje granie tylko nią.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015   

Dochodzą w dodatkach karty, które zwiększają możliwości taktyki w scenariuszach gdzie do robienia postępu wymagana jest siła woli. Jak np. Theoden dodający siłę woli do każdego taktycznego bohatera, czy wydarzenie które dodaje do aktualnej wyprawy słowo kluczowe Bitwa (z Hamą, który może przywracać wydarzenia z discardu, możemy dbać o jego odzyskiwanie). Co prawda nie robi to z taktyki w tych scenariuszach czegoś specjalnie efektownego, ale daje sporo większe możliwości zwycięstwa niż dotychczas.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Lip, 2015   

wojo napisał:
Cytat:
Dużo lepiej radzi sobie talia Duch (początkowo Eowyna) + 2x taktyka (na ogół Gimli + Legolas). Tutaj np. dwa z 3 scenariuszy Khazad Dum można przejść i wiele innych.


To mi w zupełności wystarcza bo wtedy i tak jest zapewne duży nakład na tą sferę a ja chcę w końcu wykorzystać wszystkie jej aspekty i atuty.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Wrz, 2015   

Kontynuując temat zakupiłem sobie ostatnio kolejne dodatki i posiadam teraz:

WP core set
→Martwe Bagna
Khazad-dum
→Czatownik
→Kamienne Podstawy Ziemi
Hobbit: Górą i Dołem
Czarni Jeźdźcy


no i co dalej? jakieś pomysły? od razu pisze że Hobbit nie przypadł mi do gustu, martwe bagna takie sobie, Khazad dum bardzo fajne a dwa dodatki które zakupiłem z tego cyklu też świetne, czarni jeźdżcy bardzo trudny dodatek ale również ciekawy. Zatem kontynuować zakup sagi władcy, czy może cyklu dwardrowell a może jeszcze powrocić do cyklu z podstawki?
 
     
Uszaty
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Wrz, 2015   

Pytanie, czy głównym celem zakupu są kolejne przygody, czy karty pod złożenie konkretnej talii. Mimo coraz bardziej rozrastającego się cyklu uważam, że i tak wciąż najlepiej rozwiniętą (przez twórców) rasą i dającą największe możliwości przy składaniu decku są Krasnoludy, a ci to Khazad-Dum + całe Dwarrowdelf i oba Hobbity... i oczywiście, wręcz najważniejsze, mały dodatek Powrót do Mrocznej Puszczy (z cyklu Mrocznej Puszczy) posiadająca Daina.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Wrz, 2015   

Jeśli nie przypadł ci do gustu pierwszy hobbit, to źle. Drugi jest znacznie trudniejszy, ale zdecydowanie umocni twoją krasnoludzką talię. Odradzam póki co kupowanie Drogi Mrocznieje, ponieważ jest bardzo trudna, a Gandalf nie taki super potężny jak się wydaje. Karty graczy są ok, ale bez rewelacji.
Ja bym radził pokupować jakieś dodatki cyklowe. Szczególnie Starcie u Stóp Samotnej Skały. Ma świetnego bohatera i fajny scenariusz. Albo Powrót do Mrocznej Puszczy (świetny bohater), ale scenariusz raczej do gry multiplayer. Jeśli nie przeszkadza ci losowość to polecam też Podróż do Rhosgobel.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Wrz, 2015   

Uszaty napisał:
Cytat:
Pytanie, czy głównym celem zakupu są kolejne przygody, czy karty pod złożenie konkretnej talii.


Głównie przygody ale również nie pogardze dobrymi kartami gracza no i ładną grafiką kart.

Jeśli chodzi o losowość to absolutnie mi nie przeszkadza a nawet ją lubię bo potrafi bardzo urozmaicić rozgrywkę choć bez przesady np. w zagadkach w pierwszym hobbicie - to bywało denerwujące :evil: . Jeśli chodzi o scenariusze które lepiej rozgrywać w multiplayerze to absolutnie nie ! gram zawsze sam a gra na dwie ręce nie jest zbyt przyjemna.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Wrz, 2015   

Zawojak napisał/a:
Uszaty napisał:
Cytat:
Pytanie, czy głównym celem zakupu są kolejne przygody, czy karty pod złożenie konkretnej talii.


Głównie przygody ale również nie pogardze dobrymi kartami gracza no i ładną grafiką kart.

Jeśli chodzi o losowość to absolutnie mi nie przeszkadza a nawet ją lubię bo potrafi bardzo urozmaicić rozgrywkę choć bez przesady np. w zagadkach w pierwszym hobbicie - to bywało denerwujące :evil: . Jeśli chodzi o scenariusze które lepiej rozgrywać w multiplayerze to absolutnie nie ! gram zawsze sam a gra na dwie ręce nie jest zbyt przyjemna.


Podróż do Rhosgobel jest trudną i klimatyczną przygodą. Jest oczywiście losowa.
Karty graczy:
Bohater- dobry, ale bez szału
Sfera ducha: przegenialny dodatek do dociągania kart oraz jednorazowy sprzymierzeniec z dużą siłą woli
Sfera wiedzy: dość dobry Haldir, i mało przydatne (mimo ciekawego efektu, wydarzenie)
Sfera przywództwa: wydarzenie i dodatek, oba średnie
Sfera taktyki wspiera orły, sprzymierzeniec jest mocny, wydarzenie niekoniecznie
Neutralny Radagast również do orłów.

Ogólnie to Starcie u Stóp Samotnej Skały jest fajne bardzo, ale skoro pierwszy hobbit ci sie nie spodobał, to nie wiem co sądzisz o scenariuszu z trollami hobbita. Jeśli ci się mimo wszystko podobał, polecam kupić Starcie.

Porównanie Starcia i Podróży:
1.Karty graczy: lepsze w Podróży
2.Bohater: lepszy w Starciu
3.Sceanariusz: oba bardzo dobre, ale lepszy w Podróży.

Zobacz sobie karty:
http://www.cardgamedb.com...at-the-carrock/
http://www.cardgamedb.com...y-to-rhosgobel/

PS. Jeśli chodzi o scenariusz z zagadkami to trzeba złożyć bardzo specyficzną talię, mogę ci napisać o co chodzi, jeśli chcesz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13