galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie dodatki zakupić najpierw.
Autor Wiadomość
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

maclis napisał:
Cytat:
PS. Jeśli chodzi o scenariusz z zagadkami to trzeba złożyć bardzo specyficzną talię, mogę ci napisać o co chodzi, jeśli chcesz.


Wiem, ale mimo wszytko są karty które muszą znaleźć się w talii a mają przeróżne wartości zasobów bo większość mojej talii to sprzymierzeńcy i do tego przywództwa więc z tym nie ma problemu ale najgorzej z zasobami zatem skuteczność w scenariuszu wynosi jakieś 50 %.
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

maclis napisał/a:

Porównanie Starcia i Podróży:
1.Karty graczy: lepsze w Podróży
2.Bohater: lepszy w Starciu
3.Sceanariusz: oba bardzo dobre, ale lepszy w Podróży.

No widzisz, a mnie się zdecydowanie bardziej podobał scenariusz ze starcia. Generalnie nie lubię czasówek, a za taki należy uznać scenariusz Podróży. Także wszystko zależy od tego, co kto preferuje.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

No, ogólnie jak widzisz, Zawojak, masz wybór: Starcie lub Podróż. Wymagające i klimatyczne scenariusze. Zobacz sobie jakie są tam karty graczy i zdecyduj. Jakąś opcją jest też ostatni scenariusz z dwarrowdelf, ale lepiej pierw kupić te o których wspominam, bo Balrog mniej fajny niż orzeł i trolle (chociaż mocne karty do krasnali daje) .

PS. 50% skuteczności w scenariuszu z zagadkami to nie mało.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

Cytat:
PS. 50% skuteczności w scenariuszu z zagadkami to nie mało.


Napisałem jakieś 50% ale pewnie będzie mniej choć fakt i tak nie jest źle, ale że nie mam duzo czasu na granie to raczej staram się tworzyć talie którymi wygram większość scenariuszy.
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

Jak nie masz czasu na granie to będziesz zamiast grać robił talie? Trochę tu mi brakuje logiki.

Chociaż ja lubię robić talie co najmniej tak samo jak grę właściwą.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Wrz, 2015   

uday napisał:
Cytat:
Jak nie masz czasu na granie to będziesz zamiast grać robił talie? Trochę tu mi brakuje logiki.


Właśnie chodzi o to że myśle nad złożeniem najlepszej talii (czasami 30 min. czasami więcej) którą nie muszę już modyfikować do każdego innego scenariusza (jedna talia na wszytko) i tworząc taką talię mam z głowy tworzenie innych na okres w którym nie mam czasu zupełnie na składanie talii co jest czasochłonne i pogram sobię te 30-40 min. Zatem nowe talię tworze bardzo rzadko ale za to są bardzo skuteczne co pozwala mi cieszyć się grą :grin:
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Wrz, 2015   

No to ja jestem pełen podziwu :D Ja jak składam talie to cały dzień potrafi mi zejść. Ale ja staram się składać osobne talie pod każdy scenariusz, byle tylko maksymalizować szanse na zwycięstwo.

Nie wierzę w koncept jednej talii, która pokona wszystkie scenariusze. Już dawno dałem sobie z tym spokój. Chociaż widziałem wątki na BGG gdzie ludzie chwalili się swoimi osiągnięciami. A nawet ostatnio natrafiłem na wątek gdzie opisana była strategia (dla co najmniej 2, a najlepiej 4 graczy z taką samą talią) oparta o Pieśni wygrywająca większość gier w pierwszej rundzie, a prawdopodobnie wszystkie w ciągu 2-3 rund, za to z wynikiem 0.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Wrz, 2015   

Cytat:
Nie wierzę w koncept jednej talii, która pokona wszystkie scenariusze.


Narazie moja talia pokonała każdy scenariusz jaki oczywiście posiadam.
Chyba że nie zrozumiałem jakimś cudem niektórych zasad gry i nawet o tym nie wiedząc oszukuje chociaż wątpie w to bo gruntownie przesdudiowałem instrukcje z podst., obejrzałem kilka filmików (w niektórych z resztą znalazłem błędy).

Cytat:
wygrywająca większość gier w pierwszej rundzie, a prawdopodobnie wszystkie w ciągu 2-3 rund, za to z wynikiem 0.

To możliwe !!! raz udało mi się zakończyć grę z poziomem zagro 10 z 26 jakie miałem na początku ale to było nieprawdobodobne szczęście a mianowicie łaski galadrimów, wola zachodu, jeszcze raz łaski galadrimów no i oczywiście aby możliwe było zagranie tych kart namiestnik gondoru i theodred który dodawał zasoby bohaterowi ducha.
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Wrz, 2015   

Zawsze ta sama talia? Dokładnie taki sam skład? I przez pokonała rozumiesz "w końcu mi się udało" czy "wygrywam regularnie"?
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Wrz, 2015   

Jeżeli chodzi o Dol Guldur to porażek jest więcej niz zwycięstw co uważam za oczywistość.
Patrząc na inne scenariusze to wygrywam dość czesto i chyba w każdym scenariuszu mam od 50% do 99% chociaż jeszcze musze ją sprawdzić na niektórych scenariuszach a mianowicie na 1 scenaiuszu do Czarnych jeźdźców i w czatowniku bo tam raczej wygrywałem przez szczęście ale no właśnie nie mam ostatnio czasu grać i pewnie dopiero to sprawdzę za miesiąc-dwa.
 
     
GunFix
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Wrz, 2015   

Witam wszystkich.

Jakiś czas temu zakupiłem podstawkę PL i gra jak większość z galakty bardzo mi się spodobała.
Po przejrzeniu rożnych wątków i artykułów miał bym takie pytanie:
Czy na obecny moment zaczynając przygodę z tą grą lepiej żebym ją kontynuował z polskimi czy raczej angielskimi dodatkami? Biorąc pod uwagę dostępność, % przetłumaczonych dodatków do wszystkich wydanych itp?

Pozdrawiam
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Wrz, 2015   

Z polskich wydań nie ma już w sklepach tylko oryginalnie drukowanego Polowania na Golluma. Natomiast przy każdej akcji druku na żądanie można sobie zamówić ten scenariusz właśnie w takiej formie. Cykl Twórca Pierścienia wychodzi po polsku w druku na żądanie i cykl Przebudzenia Angmaru pewnie też będzie wychodził w tej formie. Oczywiście wszelkie koszmarne talie czy scenariusze specjalne były i zawsze będą drukowane w druku na żądanie. Oprócz tego wszystkie deluxy i zestawy przygodowe do Głosu Isengardu włącznie są po polsku w normalnym druku. A jest tego dużo, Do tego dochodzą Saga Hobbit (2 pudełka) i Saga Władca Pierścieni (obecnie 3 pudełka i 3 kolejne w drodze najprawdopodobniej też zostaną przetłumaczone). jesteśmy trochę w tyle za wydaniami anglojęzycznymi, ale nic to dziwnego i mnie np. wcale nie przeszkadza.

Generalnie trochę wymusiliśmy ;) na Galakcie, żeby nie rezygnowała z naszej ulubionej karcianki i firma robi nam przyjemność.

Także warto brać wersję polską i przyczyniać się do jej kontynuacji.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Wrz, 2015   

Cóż, zawsze lepiej wspierać polską scenę. Masz do kupienia ponad 30 dodatków, które ukazały się po polsku. Karcianka na razie będzie wspierana, szkoda tylko że, nowe dodatki w edycji polskiej są droższe o 15 zł od wersji angielskiej, a nie które z nich tylko dostępne w druku na życzenie (chociaż tylko w teorii, bo niektóre sklepy je mają na stanie). W razie, gdyby jednak przestali wspierać, można przejść na angielską, chyba nie ma różnic w kolorach rewersów kart.
 
     
GunFix
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Wrz, 2015   

No to super :) Forma dodruku na życzenie mi nie przeszkadza.
Bardziej obawiałem się ,że polskich dodatków jest ~<60% w porównaniu z EN i nowe pojawiają się tylko "od święta".
 
     
tygrys
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Wrz, 2015   

Jakbyś potrzebował jakichś z pierwszego cyklu to daj znać mam niemal wszystkie podwójne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13