galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mountain of madness. Grał ktoś? Jak wrażenia?
Autor Wiadomość
kegarx
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Kwi, 2015   Mountain of madness. Grał ktoś? Jak wrażenia?

Jak wygląda gra z tym dodatkiem? Dużo zmian wprowadza? Bieganie po antarktydzie zajmuje połowę czasu gry? Jak się spisują nowi badacze? Są silniejsi od tych z podstawki?

W horror w arkham chciałem nowe dodatki kupować ze względu na dodatkowe plansze. Miało to sens. Każde miasto miało swój inny klimat i w każdym robiło się coś innego. Przy eldrith plansza gry wydaje mi się na tyle kompletna, ze jakikolwiek dodatek planszowy zaburza tą harmonię. Takie mam wrażenie.

Jak sprawują się elementy nie związane z eksploracją Antarktydy? (np. karty uzupełniające podstawowy talie).

Jak jeszcze coś sobie przypomnę będę pytał.
 
     
goki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

dodatkowej planszy z MoM uzywa sie tylko w dwoch przypadkach:
- przedwieczny (rise of the elder things)
- odpowiedni prelude (jeden z szesciu mozliwych z tego co pamietam)

bieganie po niej nie wymaga duzo czasu, a dodatkowo dostanie sie tam jest duzo latwiejsze/szybsze niz w arkham
sama plansza moim zdaniem ulatwia troche rozgrywke, bo ma dosc ciekawe akcje lokalne do wykonania, np pozwalajace rozwinac umiejetnosc albo zdobyc artefakt

nowi badacze sa ok, niektorzy silniejsi, niektorzy nie, bardziej jednak bym sie kierowal w strone silniejsi :)

dodatkowe karty spotkan etc sa ciekawe i na pewno dodaja uroku calej rozgrywce

mimo iz z sama plansza nie gralismy zbyt wiele gier, to uwazam ze dodatek warto zakupic
 
     
kegarx
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

Ok, dzięki.


Właśnie to użycie dodatkowej planszy najbardziej mnie niepokoiło. Czyli, wychodzi na to, że dodatkowa plansza ma fabularne uzasadnienie. Ciekawe.

Tak sobie myślę, że gdyby FF dalej szło tą drogą to nie ważne ile by planszowych dodatków nie wydano to grać zawsze będzie się według schematu: plansza podstawowa + 1 plansza dodatkowa.
Np. Pan Nyarlathotep mógłby mieć rozbudowaną plansze z lokacjami z Egiptu, a Shudde-M'ell
miałby rozbudowane Serce Afryki.
Chyba przekonałem się do planszowych dodatków.

Ja po przeczytaniu zasad z tego dodatku jestem zdecydowany wprowadzić już teraz akcję skupienia i układnie talii mitów według poziom trudności (I łatwy, II normalny, III trudny).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14