galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy PBF
Autor Wiadomość
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Paź, 2018   

eSzopiklon napisał/a:
Ja raczej się nie piszę, nie mam przekonania do tej wersji, porównanie 2ED vs 3ED to jak szachy vs radosny futbol :mrgreen:


Mam podobne odczucia :grin:
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Paź, 2018   

Oj tam, narzekacie jak stare dziady: "kiedyś to było, nie to co teraz..."

A jeszcze nawet nie zagraliśmy w pełnowymiarową i właściwą 3 edycję. Na razie obecną partię można spokojnie nazwać wersją "beta" - testową. Nie uważam, że losowość drastycznie wzrosła, dalej dotyczy głównie to wydarzeń z fazy Westeros, które są, co do zasady takie same dla wszystkich.

Masa rozwiązań podąża w słusznym kierunku i ja tej wersji daję duży kredyt zaufania. Konieczne muszę w nią zagrać "live".

Mi osobiście większość nowinek dodawanych do GoTa co do zasady przypadała do gustu (poza pomyłką jaką są Tides of Battle). Rozkazy jednorazowe w pierwszej edycji - rewelacja. Tak samo jak pomysł z dowódcami, który IMO był chyba najlepszym co przytrafiło się GoTowi, zwłaszcza, jeżeli grało się sporo partii w tym samym składzie osobowym ;)
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Paź, 2018   

nie do końca :lol:
sam narzekasz na Losy Bitwy, a wydarzenia które są tutaj, są tak różnorodne,że powodują o wiele większą losowość niż dotychczas. W 144 wydarzenia i tak były dość mało drastyczne póki co, a i tak sporo namieszały. No i te rzuty kostką :razz:

Na plus tej wersji zdecydowanie jest dynamika gry, bo dzieje się bardzo dużo, ale zdecydowana większość jest jednak związana z wydarzeniami, a niekoniecznie z bitwami(kończąc teraz 6 rundę mamy bitwę nr 40, a w 132, gdzie mapa była o wiele bardziej hermetyczna, bitew było jednak więcej bo 83)
Nie podoba mi się w tej wersji podejście do zaopatrzenia, i sama mapa: jest za mało zamków, i zdecydowanie za mało beczek(przy obowiązujących limitach bazujących na liczbie jednostek). Przynajmniej statki nie powinny być do tego wliczane, bo praktycznie nic na morzu się nie da zrobić.
Ale sam brak ograniczeń co do liczby jednostek w 1 obszarze jest spoko.
Spoko są też stałe garnizony w zamkach,boosty specjalne poszczególnych rodów.
Z kolei Bank Braavos to kompletna pomyłka, przez całą grę nikt nie wziął pożyczki
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Paź, 2018   

lukipeki napisał/a:
Z kolei Bank Braavos to kompletna pomyłka, przez całą grę nikt nie wziął pożyczki

Co do pożyczek, to ja się nie dziwię. Ta runda jest (chyba) pierwszą, w której pojawiły się licytacje. A skoro nie było licytacji, to nie było sensu brać pożyczek.
Ewentualnie na zaopatrzenie, ale z tego też nie zawsze da się skorzystać, bo niektórzy mają zablokowane porty.
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Paź, 2018   

była licytacja, a i tak nikt nie wziął(ja tylko dla zmyłki zeby mieć więcej opcji przy licytacji, nigdy nie zamierzałem tego wydać)
Jednostki też się robi za hajs. Nikt nie skorzystał z pożyczki bo kary są zbyt drakońskie :wink:
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Paź, 2018   

Bitew było mało bo źle graliśmy:-p, gdy będzie można wywołać kilka jednym marszem to dopiero będzie się działo.
Co do banku to ciężko po pół partii coś ostatecznie powiedzieć. Wszyscy póki co boją się z niego korzystać bo to nowość. Ja traktuje go jako opcję awaryjną mającą zanegować negatywne efekty kart westeros. Tak samo z dostawami zaopatrzenia. Przy ostrożnym planowaniu nie trzeba się przejmować tą losowością. Szaleńcze zagrania są natomiast boleśnie karane. Podoba mi się ta mechanika.
Gra jest dużo bardziej rozbudowana niż podstawka co dla mnie jest zawsze dużym plusem.
Rozwiązania typu: handel między graczami, zmiana zasad działania wsparcia czy ciągła musztra/aktualizacja zaopatrzenia totalnie do mnie przemawiają.

Na minus mogę rzeczywiście wymienić liczbę beczek, w niektórych rejonach mapy jest ich rzeczywiście za mało. Gdyby gracze mieli np +1 darmową póki kontrolują stolicę bardzo by to pomogło dynamice gry.
 
     
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Gru, 2018   

Witam wszystkich.
Jestem tutaj całkowicie nowy, wpadłem przypadkiem, ponieważ szukałem kilku odpowiedzi na nurtujące mnie i znajomych pytania dotyczące gry. Skarbnica wiedzy jest tutaj ogromna ale sam pomysł grania przez internet stwarza bardzo ciekawe możliwości i chętnie bym czegoś takiego spróbował. Was już to pewnie nudzi bo jak widzę rodzaje rozgrywki w jakie się bawicie to są dla mnie czarną magią, niestety póki co mam za sobą tylko kilkanaście gier w podstawową gra o tron edycje 2. Stąd moje pytanie czy zdarza Wam się jeszcze taki rodzaj rozgrywki tutaj prowadzić i jak się do niego zgłosić? Trzeba zwyczajnie czekać aż jakaś miła dusza się zlituje i postanowi poprowadzić taką grę czy są na to jakieś zapisy z góry ?
Edit: znalazłem już odpowiedni temat i się zgłosiłem chociaż raczej za wielu zgłoszeń tam nie ma.
Pozdrawiam.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Gru, 2018   

Cześć. Na thronemaster.net pierwsza i druga edycja są dość dobrze zaimplementowane, a że granie przez tą platformę jest trochę wygodniejsze niż na forum, to od pewnego czasu pomijamy tutaj te dwie wersje. Na forum gramy głównie w dodatki lub w fanowskie wersje GoT. Jeśli interesuje Cię koniecznie podstawka, to polecam jednak thronemaster.net, można tam grać w czasie rzeczywistym lub w trybie PBEM, z powiadomieniami na e-mail.
 
     
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2018   

Chyba faktycznie spróbuję tam, dzięki.
Mimo wszystko jak będzie okazja to nawet w inną wersję spróbuję zagrać.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2018   

Ja bym zagrał w Ucztę dla wron. Ale musiałbyś najpierw przyswoić zasady tego dodatku. Ostatnio jak zbieraliśmy ekipę zabrakło nam jednego chętnego.
 
     
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2018   

Wczoraj doszedł do mnie pocztą :)
Mocno się różni w rozgrywce ? Mam ogólne pojęcia na czym polega.
Jak by Wam brakowało to chętnie spróbuję najwyżej dostanę lanie, zdarza się.
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2018   

Na laniu najlepiej się nauczysz xD
Mocno się różni. Ale bez przesady
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2018   

Pytanie czy eSzopiklon jest dalej chętny zeby zostać MG? Horn i Ril chętni na partyjkę Uczty?
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2018   

Ja zawsze, nie trzeba pytać.
Ostatnio zmieniony przez Horn-Varelius Nie 30 Gru, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Gru, 2018   

Ja Wam mogę poprowadzić
Szopik ostatnio jakoś mniej jest chętny :wink:
Ale zaczynamy w Nowym Roku
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13