galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o kupowanie kart
Autor Wiadomość
HellAwaits
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2015   Pytanie o kupowanie kart

Witam. Gramy ze znajomymi już od chwili w Inwazję. Mam do Was jedno pytanie, które mi nie daje spokoju- mianowicie kupowanie jednostek/wsparcia/taktyk/misji, a koszt lojalności.

W instrukcji zapisane jest, że "Kosz lojalności nie może być mniejszy niż zero", co zinterpretowałem jako to , że jeżeli mam na "stole" 3 punkty lojalności (stolica+świątynia sigmara+bronić imperium) , to NIE MOGĘ zagrać karty, która ma 1-2 symbole lojalności, ponieważ :

karta kosztuje 3+2 lojalności, więc z tego wzoru na kupowanie byłoby : 3+(2-3) , więc kosz lojalności byłby ujemny, i nie można takiej jednostki kupić.

Jednak widziałem , że w wielu grach gracze mają po kilka jednostek, które mają tylko 1 symbol lojalności ( np. 2 obrońców twierdz , grając krasnoludami ), czyli wychodziłoby na to , że jeżeli mam 3 symbole rasy w grze, to jak karta ma 2 to mogę ją zagrać płacąc tylko wydrukowany koszt?

Dzięki wielkie za odpowiedź.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Cze, 2015   

mniejszy niż 0 znaczy nie może wynosić -1 i mniej

Prosto licząc koszt karty to wydrukowany koszt plus koszy lojalności. Za każdą kartę z ikoną lojalności obniżasz koszt lojalności o 1. Możesz go zmniejszyć do 0 ale nie mniej
 
     
HellAwaits
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Cze, 2015   

Dzięki wielkie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13