galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i wątpliwości
Autor Wiadomość
Bardok
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Lut, 2016   

Normalnie zaczynamy z Zagrożeniem 0, ale każda misja ma Poziom Zagrożenia przypisany według rozpiski Kampanii.

Dla przykładu weźmy misję o poziomie Zagrożenia 3. Gracz Imperium może więc zwiększyć Zagrożenie o dwukrotny poziom Zagrożenia - przesuwa licznik na 6 (2 razy 3 Poziom Zagrożenia) i może z grup otwartych teraz wystawić dodatkowe figurki płacąc Zagrożeniem. Jeżeli mu jakieś zostanie - przykładowo wziął tylko Sondę Imperialną - pozostałe 3 punkty zostają mu na koniec Tury, gdzie zwykle dostaje tyle Zagrożenia ile wynosi Poziom Zagrożenia danej misji.

Opcjonalne Rozstawienie działa tylko raz w momencie wspomnianym w misji.
 
     
PabloS70
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Lut, 2016   

Dziękuję za odpowiedź. Od tygodnia przygotowuję się, z instrukcją w dłoni, do pierwszej rozgrywki. W sobotę startujemy w trzyosobowym składzie. Gra wydaje się być niesamowita, a klimat SW robi swoje. Dodatki kupiłem, figurki maluję, żona kiwa głową z politowaniem. Moc będzie ze mną. Oczywiście ta ciemna, bo zaczynam Imperium.
 
     
PabloS70
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Lut, 2016   

Jeszcze jedno pytanie odnośnie odpoczynku i leczenia.
Leczyć figurkę lub bohatera można tylko zdolnościami z kart. Bohater może odpocząć, gdy ma przynajmniej jeden żeton zmęczenia, wtedy leczą się również rany. Czy to oznacza, że nie można odpoczywać, (nie mając zmęczenia) żeby wyleczyć tylko rany?
 
     
Bardok
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Lut, 2016   

Imperium lub Sojusznik może Leczyć się tylko, jeżeli na karcie ma tak wypisane.

Bohaterowie mają dwa sposoby leczenia poza kartami:

1. W każdym Ataku jaki przeprowadzają mogą wydać 1 Błyskawicę, żeby wyleczyć 1 Zmęczenia.

2. Mogą wydać Akcję na Odpoczynek, żeby wyleczyć tyle Zmęczenia ile wynosi ich Wytrzymałość.

W każdym z tych wypadków - jeżeli Bohater leczy Zmęczenie to po wyleczeniu go cały nadmiar leczy Obrażenia. Jeżeli nie ma żadnego Zmęczenia - dalej może odpoczywać czy wydawać Błyskawice żeby wyleczyć Obrażenia.
 
     
PabloS70
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Mar, 2016   

Dziękuję za odpowiedzi, bardzo przydatne. Gramy już drugą kampanię i świetnie się bawimy, ale...
Niestety bywa, że powtarzamy misje fabularne, co bardzo ułatwia grę rebeliantom i zabiera element zaskoczenia. Wiem, że za chwilę będą nowe dodatki, które kupię, ale napisanie nowych misji fabularnych kampanii bardzo urozmaici rozgrywkę. Nowe misje poboczne, są tworzone z dodatkami. Stąd moje pytanie: Czy producent przewiduje napisanie nowych kampanii na bazie figurek, kafelków z podstawowej wersji?
Pozdrawiam.
 
     
Bardok
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Mar, 2016   

Przy drugiej kampanii przyjęliśmy zasadę, żeby nie powtarzać misji fabularnych - więc nawet jeżeli według scenariusza mamy rozegrać misje po wygranej Rebelii rozgrywamy przeciwną - po wygranej Imperium. W ten sposób się nie powtarzają.

Wątpię, żeby producent chciał dać kampanię wykorzystującą podstawkę. Wolą zarabiać na nowych produktach.

Jednakże fani pewnie coś w końcu stworzą. Do Descenta jest edytor scenariuszy na ffg stronie, więc dużo by pomogło gdyby SW też się tego doczekało.

A na razie zostaje kupno Bliźniaczych Cieni, gdzie znajdziemy mini kampanię i czekanie na Powrót na Hoth i pełnoprawną dużą kampanię....
 
     
ttrotyl
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Mar, 2016   

Mam następujące wątpliwości:
1. Karta dowodzenia: "Zabójcza celność" pozwala na dodanie 2 celności do wyniku ataku.
Czy muszę ją użyć przed rzutem kośćmi, czy mogę użyć po rzucie, gdy widzę, że te dwa pkt są mi bardzo przydatne.

2. Czy od zdolności Dartha Vadera "Duszenie mocą" można bronić się rzutem kości obrony, czy duszenie działa z automatu?
 
     
Bardok
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Mar, 2016   

1. Tylko i wyłącznie PO rzucie kościami. Wtedy dodajemy modyfikatory, jeżeli jakieś możemy.

2. Niestety nie można się przed tym bronić w żaden sposób - nawet automatyczna obrona jest ignorowana.
 
     
ttrotyl
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Nowe wątpliwości.
Tryb skimrish - jednostka Trandoshański łowca. Jego cechy to Nieustępliwy i Strzelba rozpryskowa.
Rozumiem, że jeżeli atakuję nim wroga i jednostka atakowana spełnia obydwa warunki, czyli jest w promieniu 3 pól a w dodatku z nim sąsiaduje (bo skoro sąsiaduje to na pewno jest w promieniu 3 pól) to obydwa efekty działają z automatu.
 
     
wektoor
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Dokładnie tak.
 
     
Bardok
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

W Misji Chwila Prawdy trzeba zdawać test, żeby otworzyć terminal i wygląda ten zapis tak:

(3 "pięść" lub "oczko") - moje pytanie jest takie - albo 3 testy Pięści, albo 1 test oczka, czy 3 testy tego lub tego?
 
     
Bardok
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

Ok, sam sobie znalazłem w instrukcji, że taki test wymaga 3 sukcesów z dowolnej kombinacji tych dwóch symboli. :) Zostawiam, bo może komuś się przyda ;)
 
     
Greg123
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

Czy jeżeli broń ma zdolność że za błyskawicę jest dodatkowe trafienie, a wyrzuciłem trzy błyskawice i trafienie, to mogę zadać w sumie 4 trafienia czy tylko 2, a resztę błyskawic sporzytkować na inne zdolności postaci?
 
     
mord
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Jedna zdolność za jedną błyskawicę. Nie możesz wydać trzech błyskawic na tą samą zdolność. Wszystkie muszą być inne. Np jedna na dodatkowe obrażenie , druga na krwawienie a trzecią sobie zdejmujesz zmęczenie.[/code]
 
     
mord
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Misja "Proste Zadanie"
Jeden z bohaterów musi przejąć "formułę" . Czy bohaterowie mogą sobie podawać "formułę" czy tylko figurka która ją podniosła , może ją nieść ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14