galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Under the Pyramids
Autor Wiadomość
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   Under the Pyramids

Fantasy Flight Games InFlight Report – GenCon 2015
http://teamcovenant.com/b...campaign=buffer
jest to cala prezentacja FFG z tegorocznego GenConu
polecam 26:40 ;)

pojawi sie nowy duzy dodatek z nowa mapa - under the pyramids
z informacji tam podanych, ten dodatek ma sie pojawic pod koniec tego roku. u nas zapewne sie pojawi w podobnym okresie co 'mountains of madness'

wiecej informacji na temat tego dodatku, ma sie pojawic na ich stronie w przyszlym tygodniu. tak przynajmniej mowi ich twitter.
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sie, 2015   

Powiem tak - jeszcze trochę i rozważę sprzedaż Arkham Horror... :twisted:
 
     
thorgal83
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Sie, 2015   

Ja też ostatnio biję się z myślami ;)

Ale tak prawdę mówiąc - do całości Arkhama brakuje tylko jednego dodatku, który niedługo się ukaże. Natomiast Eldritch jest w większości klonem starszego brata. No bo czym się tak naprawdę różni? Cel gry i mechanika niemal identyczne. Planszę miasta (miast) zamieniamy na planszę świata czy jego fragmentów jak Biegun czy Piramidy (tak przy okazji nie wydaje Ci się, że duszny klimat Arkhama nieco rozmył się przy rozłożeniu zagrożenia na cały glob?) Potwory się nie ruszają, tylko grzecznie czekają aż my przejdziemy wszystkie pola pomiędzy punktem A i B. Również sposób zdobywania wyposażenia jest tak uproszczony, że nie czuć poczucia zwycięstwa, gdy zdobędzie się dobrą broń czy zaklęcie. Część pomysłów, jak np. zaklęcia z różnymi skutkami już dawno temu były w Posiadłości Szaleństwa. Podobnie, różne sposoby pokonania Przedwiecznego (jego talia) przypominają różne warianty danego scenariusza w Posiadłości.

Na plus na pewno karty ekspedycji (ale czy jest czas się tym bawić?), niektóre silne potwory (choć sama walka też już nie przypomina walki o życie) czy podwójne testy np. zamykania bram i wynikające z nich implikacje. Plus dobry klimat, który jednak (bądźmy szczerzy) jest klimatem Arkhama.

Sorki, wyszła mi z tego mini recenzja, ale gdybym nie miał Arkhama łykałbym grę bez popity, a tak póki co obserwuję jak się to rozwinie - czy bardziej scenariuszowo w duchu Posiadłości czy jak Arkham - mnożąc karty, które dokładamy wedle uznania. Jeśli będzie bardziej scenariuszowo, a poszczególne gry będą różnić się czymś więcej niż tylko zestawem kart (jak właśnie w Posiadłości) to wtedy zacznę dostrzegać tą różnicę :)
 
     
Lunar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

No FFG od dawna stosuje przecież taktykę:
Podstawka + mały dodatek + duży dodatek + mały + duży + ... + dodatek wieńczący

Dla karcianek analogicznie
Podstawka + cykl 6 packów po 60 kart + duży deluxe dodatek + cykl + duży + ...

:)

Ciekaw szalenie byłem co wymyślą po wężoludziach, Antarktydzie i dziwacznych pozostałościach. A więc padło wreszcie na istotny egipski mit pod arabską rzeczywistością <3 w świetle epoki znanej z przygód Stasia i Nel. Jaram się.

Widocznie rozwijają lokacje ruin cywilizacji na mapie świata :) Ciekaw jestem co byłoby następne, czy będzie zoom na Nową Anglię czy jakieś krainy orientalne a la Polinezja czy chociażby nawet Zatoka Meksykańska (poruszane chociażby we flagowym opowiadaniu Zewu Cthulhu).
 
     
myceK
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Sie, 2015   

Obstawiam miasto jakieś np: Arkham :twisted:

BTW:
Ktoś jest wstanie powiedzieć jakie opowiadania Lovecraft mogą się ocierać o ten dodatek ? :)
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Sie, 2015   

cos mi sie wydaje, ze nie bedzie planszy z miastem.

dodatkowe plansze beda raczej zwiazane z dzikimi terenami ekspedycyjnymi (antarktyka, tunduska, himalaje, serce afryki, piramidy)
ale to tylko moje domysly.

a odnosnie UtP
jednym z przedwiecznych jest Abnoth. pojawia sie on w historiach clarka ashtona.
a sam dodatek jest raczej zwiazany z tym:
http://www.hplovecraft.co...fiction/up.aspx
 
     
myceK
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Sie, 2015   

Wydaje mi się że wtedy były by bardzo mono tematyczne dodatki (nudne). Może jednym z dodatków będzie tez rozbudowany obszar oceanu :twisted: albo coś związanego z innym wymiarem bądź wszystkimi naraz ;)

Czyli nie ma przełożenia na polski powieści "Under the Pyramids" ?
 
     
c08mk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Sie, 2015   

myceK napisał/a:
Wydaje mi się że wtedy były by bardzo mono tematyczne dodatki (nudne). Może jednym z dodatków będzie tez rozbudowany obszar oceanu :twisted: albo coś związanego z innym wymiarem bądź wszystkimi naraz ;)

Czyli nie ma przełożenia na polski powieści "Under the Pyramids" ?

Powinno być, wydaje mi się że czytałem ale nie pamiętam w jakim zbiorze opowiadań i czy to na pewno ten tytuł. Akcja na pewno była pod piramidami jeżeli dobrze pamiętam z iluzjonistą który potrafił się uwolnić z każdych więzów.
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Sie, 2015   

no tak 'under the pyramids' czyli to co wkleilem wczesniej

opowiada o harrym houdinim, mistrzu ucieczek.

wlasnie sprawdzilem i wczesniej to opowiadanie nazywalo sie 'uwieziony posrod faraonow (imprisoned with the pharaohs)
 
     
myceK
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Sie, 2015   

https://www.fantasyflight...r-the-pyramids/

Zapowiada się świetnie :) bez specjalnych udziwnien.
 
     
carosh
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Paź, 2015   

Kolejny news od FFG: Link
 
     
Lunar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Paź, 2015   

Lśniący Trapezoedr :)
 
     
madziam
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Lis, 2015   

Pojawił się nowy artykuł o dodatku :mrgreen: : LINK

A tu można znaleźć przetłumaczony artykuł: Dary Nilu - Eldritch Horror
 
     
madziam
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Gru, 2015   

Gdybyście się chcieli bliżej przyjrzeć nowemu Przedwiecznemu to krótki artykuł o Abhothcie znajdziecie poniżej:
Eldritch Horror: Pod piramidami - Abhoth
 
     
c08mk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Gru, 2015   

Jeszcze "Tajemnicze Ruiny" nie wyszły, a ja już czekam na "Piramidy" :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13