galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lojalność
Autor Wiadomość
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   Lojalność

Czy jak gram np. Lannisterm mogę mieć w tali karty innych rodów tak jak to było w 1 edycji, że się tylko dopłacało?
 
     
ataman
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Sie, 2015   

Na podstawie lektury angielskiej instrukcji odpowiadam: w drugiej edycji wg standardowych zasad w talii możesz mieć tylko karty jednej, wybranej frakcji oraz karty neutralne.

Odstępstwem od tej zasady są karty Agenda. W podstawce każda karta frakcji na odwrocie będzie Agendą sojuszu z daną frakcją. Dzięki takiej agendzie będzie można dodać do swojej talii karty frakcji z Agendy, ale tylko nielojalne i trzeba spełnić warunek, że musi ich być min. 12.

(w drugiej edycji zmieniła się terminologia i nie ma już rodów, zamiast tego są frakcje - wynika to z dodania Nocnej Straży)
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Sie, 2015   

a jest już instrukcja do 2 ed?
 
     
Gość

Wysłany: Czw 13 Sie, 2015   

Jest instrukcja i ogólne zasady gry(zakładka Support):
https://www.fantasyflight...second-edition/

Każda frakcja, oprócz kart neutralnych, może używać kart jednej innej, dowolnie wybranej innej frakcji. Mówią o tym m.in. w tym filmiku z gry demo:
https://youtu.be/8oSYZpSYqiI
 
     
Paves83
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Paź, 2015   

przeczytałem polską instrukcję 2 edycji i nie mogę nigdzie znaleźć bezpośredniej informacji, że w talii mogą znaleźć się karty z innej frakcji ... chyba, że przeoczyłem.
 
     
00matej00
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Paź, 2015   

Gdzieś na końcu instrukcji wprowadzającej, w akapicie o budowania własnych talii.
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Paź, 2015   

Zasady wprowadzające, str. 14 napisał/a:
O ile jakaś zdolność nie zezwala inaczej (na przykład agendy z cechą Sztandar), każda karta w talii gracza oraz w talii fabuły musi być neutralna lub jej stronnictwo musi odpowiadać stronnictwu na karcie stronnictwa gracza.
 
     
Paves83
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Paź, 2015   

Na karcie agendy "Sztandar" jest napisane:
"Możesz posiadać nie-lojalne karty XXX w twojej talii"
"Musisz posiadać przynajmniej 12 kart XXX w twojej talii"

Ja z tego rozumiem, że przy tworzeniu talii np Starków mogę w niej posiadać karty Starków lojalne i nie-lojalne Starkom, natomiast nie mogę posiadać jakichkolwiek kart innych niż z frakcji Starków, chyba że mowa o kartach neutralnych (zgodnie z instrukcją) jak np Littlefinger lub Varys ... dobrze rozumiem?
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Paź, 2015   

jeżeli grasz STarkami to możesz mieć tylko Starków i neutralne. Jeśli grasz Starkami i np. Sztandarem Nocnej Straży to możesz mieć Starków i nie-lojalne karty Nocnej Straży (co najmniej 12 kart) oraz neutralne
 
     
Paves83
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Paź, 2015   

dzięki. już logiczniej to dla mnie wygląda ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14