galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wytłumaczenie trzech kart z dodatków.
Autor Wiadomość
gwizd_ek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Wrz, 2015   Wytłumaczenie trzech kart z dodatków.

Witam. Od niedawna mam WHI podstawę. Gra pomimo zamknięcia przypadła mi do gustu więc kupiłem Marsz Potępionych w pakiecie z Kronikami Spaczenia (używki jak nówki w dobrej cenie :) ) Po przeglądnięciu kart i forum zostały mi te 3 do wyjaśnienia.

1. Krwawa gorączka. Zagrywam kartę na jednostkę przeciwnika. I jak rozumiem dopóki ta jednostka jest w grze (z tym wsparciem) to na początku każdej tury oponenta dokładam jeden żeton zasobu. I kiedy jest wystarczająco do wykończenia jednostki do używam akcji i spadają obie karty.

2. Jeździec Czarnego Smoka. "Jednostka ma przeciwnika w walce" czyli działa zarówno kiedy ta jednostka atakuje jak i gdy się broni. I drugie "do końca tury wszystkie atakujące i broniące się jednostki otrzymują -1 punkt Wytrzymałości" Jeżeli wśród atakujących są jednostki o wytrzymałości 1 lub zostało im 1 po wcześniejszych obrażeniach, to czy one trafiają do discardu? I czy dzieje się to przed czy po zadaniu i przydzieleniu obrażeń?

3. Jasnowidzenie. "Przejrzyj rękę każdego przeciwnika. Następnie wylosuj kartę" mam wybrać sobie kartę z ręki przeciwnika po ich przeglądnięciu? Czy mam może wylosować ze swojej talii?

EDIT: Jak chodzi o Gorączkę to już znalazłem wytłumaczenie. W pierwszej turze zadaje jedno obrażenie, w drugiej mam już dwa żetony więc dwa obrażenia itd aż poleci do discardu. Po prostu nieleczona choroba się nasila :D
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Wrz, 2015   Re: Wytłumaczenie trzech kart z dodatków.

Ad. 1. Tak

Ad. 2. Jak ma 0 wytrzymałości to zdycha

ad. 3. wybierasz
 
     
gwizd_ek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Wrz, 2015   

Twoje "Tak" potwierdziło tezę postawioną w pytaniu czy w edicie? Bo opisałem dwie możliwe interpretacje. A co do Jeźdźca to przeciwnicy z 0 wytrzymałości lądują w discardzie natychmiast czy dopiero po zadaniu i przydzieleniu obrażeń?
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Wrz, 2015   

Jeśli wytrzymałość spada do 0 jednostka ląduje na stosie kart odrzuconych. To odpowiedź na pierwsze dwa pytania ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14