galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kostki
Autor Wiadomość
Sauzi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Wrz, 2015   kostki

Jakich używacie do gry? Tych dedykowanych do arkham? Jak tak to jakich czarnych czy białych? Opłaca się także kupić te kostki cursed i blessed (czerwone i niebieskie). Mam dylemat i nie wiem co wybrać. Wydaje mi się że biało-czarne są bardziej czytelniejsze. Z drugiej strony te czarno-zielone nadają chyba więcej klimatu. Co wybrać i ile tego kupić?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Wrz, 2015   

Wszystko zależy jak bardzo lubisz gadżety. Te dedykowane kości do gier lovecraftowskich są bez wątpienia bardzo ładne, jednak trochę kosztują, zwłaszcza że do komfortowej gry przydałoby się 10 kości, a więc dwa komplety. Jeśli dodatkowo zaszaleć i sięgnąć jeszcze po drobiazgi w stylu po jednym zestawie błogosławione/przeklęte to wydamy około 100zł na same kostki. Dla mnie to już zbyt duża fanaberia, osobiście wolałem wziąć dziesięć plugawozielonych marmurków za jakieś 20zł. Jeśli jednak ktoś bardzo lubi dopieszczać swoje gry ozdobnikami, to te kostki zdobione znakami starszych bogów na pewno będą się świetnie prezentować podczas rozgrywki. Ile ich kupić, to już musisz zdecydować samodzielnie, 10 w zupełności wystarcza, w Eldritch ekstremalnie rzadko potrzeba więcej do rzutu. Błogosławieństwa/Klątwy moim zdaniem bardziej mają sens w Arkham, bo tam rozgrywka trwa dłużej i turla się więcej, w Eldritch nawet jak gracz złapie Błogosławieństwo/Klątwę to zwykle i tak nie do końca gry nie rzuca aż tak często, by kupować na tę okazję specjalne kostki. Tyle moich spostrzeżeń :) BTW, poszperaj jeszcze w sieci w poszukiwaniu opinii, bo o ile dobrze kojarzę, to ludzie narzekali, że przy którymś kolorze kostek farba odpryskuje i cyfry brzydko wyglądają.

A to moje marmurki ;)
 
     
Sauzi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Wrz, 2015   

Trochę jestem zniechęcony do kupna tych dedykowanych kostek. Za tą cene nic nie powinno się dziać z nimi. Jeszcze się zastanowie...
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Wrz, 2015   

Namierzyłem tę dyskusję, którą kiedyś widziałem. Wygląda na to, że to z czarno-zielonymi ktoś miał kłopot.
c08mk napisał/a:
No i przy pierwszym użyciu kości jedynki powypadały. Dosłownie.
Spodziewałem się, że kości w takiej cenie będą przynajmniej standardowej jakości i będzie je można używać wieki, a tu niespodzianka, farba odpadła :/
Zobaczymy jak pójdzie z reklamacją, paragon na szczęści mam. Zakup u trolli a u nich jeszcze niczego do tej pory nie reklamowałem.
pan_satyros napisał/a:
Pisz do ffg - wyślą ci nowe. Znajomy tak robił i ma drugi komplet.
Epyon napisał/a:
Ja mam dwa zestawy kości i zero problemów z jakością...
Bogus_law napisał/a:
U mnie też niestety jedna kostka ma już pół trójki. Po pierwszej grze już odpadło.
motti napisał/a:
A o jakie kości chodzi?
Zestaw do Arkham od Q-workshop czy cursed/blessed, lub też zwykłe z podstawki? Strach rzucać, jednak kategoria 'horror' zobowiązuje ;)
c08mk napisał/a:
Kości Arkham Files jak to FFG kwalifikuje cały temat planszówek Cthulhu.
Gdyby to był kawałek jednej cyferki dało by się to przeboleć ale moje po pierwszym użyciu wyglądają tak:

http://s63.photobucket.co...zfjetf.jpg.html

Co więcej mam też czerwone i niebieskie. Może za mało nimi rzucałem? Nie wiem, ale się trzymają i nic z nich nie odpada. Za to zielone to jest prawdziwy horror.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.34 sekundy. Zapytań do SQL: 14