galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wygląd
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2005   Wygląd

To jest wygląd planszy (Jest to część wycięta z tyłu pudełka.)

 
 
uiek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Kwi, 2005   

a keidy poznamy zdjęcie polskiej edycji w "realu"?
 
 
skoti
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Kwi, 2005   

Bedzie zalaczone do kazdego zakupionego pudelka z gra ;)

A ja mam inne pytanie - czy przewidujecie wydanie rozszerzenia do gry 5-6 osobowej??
 
 
Nataniel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Kwi, 2005   

skoti napisał/a:
A ja mam inne pytanie - czy przewidujecie wydanie rozszerzenia do gry 5-6 osobowej??


http://62.121.130.3/galak...wtopic.php?t=47
 
 
Czajo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Kwi, 2005   

może jakieś fotki kart rozwoju/ pkt zwycięstwa?
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2005   

Karty są takie jak w wersji niemieckiej

 
 
Gość

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2005   Ani plansza...

...ani karty NIE sa takie jak w wersji niemieckiej. I pierwsze wrazenie jest na minus. Przez pstrokate kolorki wygladaja jak kiczowata wersja angielska.

Czy ta puzzlowatopodobna plansza to ostateczna forma, jaka nadano Siedlerom?
 
 
Gość

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2005   

Pewnie powiecie, ze sie czepiam, ale skoro Galakta nie wymysla gry, a tylko wprowadza ja na rynek polski, jedyne co zostaje do dopracowania, to szczegoly.

W zwiazku z powyzszym kolejne pytanie - czy pionki i kosci sa drewniane, czy plastikowe?
 
 
Gość

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2005   

Dzizus, wlasnie wyczytalem gdzies, ze tak wyglada najnowsza wersja niemiecka. Jesli tak rzeczywiscie jest, Niemcy chyba na glowy poupadali!
Wiekszosc gier rozegralem wlasnie naszymi zachodnimi sasiadami i w zyciu nie slyszalem, zeby ktokolwiek zglaszal potrzebe takich zmian!
 
 
folko
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005   

Sam sobie odpowiedziales na pytanie. Tak wyglada najnowsza wersja niemiecka.
W wer. Polskiej z tego co wiem maja byc piony drewniane.
 
 
Ja i reszta
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Kwi, 2005   

:? . Kolory nie dość intensywne na planszy, karty - brak ramki przy opisie i nazwie karty powoduje że wyglada to bardzo słabo. Nie widziałem wersji niemieckij poprzedniej, a jedynie angielska i tam dodanie tak banalnej rzeczy jak ramka oraz nie tak dzieciece rysunki zwiększa po prostu estetyczność.
Jednakże gra to gra, nie tylko obrazki, pewnie po kilku partiach niezauważalne to bedzie. Ale kto nam zwróci utarcone wrażenia estetyczne ?? :cry:
 
 
Ja i reszta
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Kwi, 2005   

Na jaki target wiekowy jest waszym zdaniem ustwione to wydanie, hę? :? .Dla mnie to max 9 lat. Te duże napisy " 1 punkt zwycięstwa " itd...
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2005   

Tzn. Jak będzie napis „1 Punkt Zwycięstwa” o połowę mniejszy to będzie już gra dla graczy 18-letnich?

Grafika, wielkość czcionek itp. itd. Jest taka jak w wersji niemieckiej. I nic tutaj się nie zmieni ani nie dodamy żadnych ramek ani szlaczków. Takie są wymogi licencyjne.

Poniżej karta z najnowszej wersji niemieckiej oraz starej wersji niemieckiej przetłumaczona na jezyk francuski. I podobne są w całej europie. Angielska wersja jest nielicznym wyjątkiem związanym z całkiem inna formą dystrybucji oraz kontraktów




Cała Europa gra w Osadników w wersji niemieckiej. Oczywiście mówię o starszej wersji bo dopiero teraz niektóre kraje przechodzą na nowszą. A starsza wersja jest jeszcze gorsza graficznie od nowej i..... w takiej właśnie ta gra funkcjonuje.
Przejście na nowszą wersję dla krajów które sprzedają już osadników w starej wersji to jest duży kłopot ponieważ dodatki nie będą do niej wtedy pasowały. My nie mamy tego kłopotu dlatego zaczynamy od razu od najnowszej.

Wygląd gry jest jaki jest. Rozumiem krytykę ale jeśli wyraźnie pisaliśmy, że jest o wyglądzie najnowszej wersji niemieckiej to tutaj nic więcej nie zrobimy. Mimo tego jednak gracze z większej części europy grają w tą grę nie zważając na jej wygląd.

Akurat mam trochę czasu to w specjalnym temacie opiszę dlaczego ta wersja jest lepiej dopracowana. Proszę pamiętać, że ta wersja powstała w 2002 roku i jest sumą doświadczeń siedmioletnich doświadczeń związanych z tą grą.
 
 
Gość

Wysłany: Sob 30 Kwi, 2005   Rozne

Jako narzekajacy, musze Galakcie tutaj zwrocic honor - wymogow licencyjnych faktycznie nie przeskocza...

Domyslam sie jednak, ze wypowiadajacy sie tutaj przedstawiciel firmy grywal i w stara i w nowa wersje Siedlerow. Tak zupelnie szczerze - czy nowosci wprowadzone w 2002 roku faktycznie przydaly produktowi jakichs nowych, wartosciowych cech?

Jesli nie, to wybaczcie, ale stara prawda mowi, ze lepsze jest czesto wrogiem dobrego.

Ze stwierdzeniem, ze stara wersja (niemiecka, z ktorej tlumaczona na francuski karta jest powyzej pokazana) jest jeszcze gorsza od nowej zupelnie sie nie zgodze. Wedlug mnie prostota byla jej najwieksza zaleta. Zadnych gadzetow, detali, malenkich szczegolow pt. pastuszek na lace, gornik przy kopalni czy sciezka w lesie nie bylo i to stanowilo o jej uroku w porownaniu z nowa wersja.

Stara plansza cala faktycznie ruszala sie. Dowodem na to chocby fakt, ze calosc zburzylem w trakcie ktorejs z ostatnich gier butelka piwa, ale o dziwo wszyscy tak byli w gre wciagnieci, ze nie wiem czy odbudowa trwala minute. To nie zadna wada! Plansza po prostu zyla gra:) I podkreslala jej kazdorazowa losowosc i zmiennosc.

Na koniec wspomne jeszcze, ze po ostatniej lekturze tego forum pisalem z Niemcami o zmianach wprowadzonych w 2002 i, poza jednym glosem, wszyscy byli za wersja poprzednia.

ps.
A propos szczegolow - mam nadzieje, ze kosci tez beda drewniane?:)
 
 
Ja i reszta
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2005   

Co do kwestii wielkości czcionki..... :lol: , ale coś w tym przeciez jest, hmm, no cos jest na rzeczy.
Pozdrawiam pana D.W. i Galakte - naprawdę robicie świetną robote , a słowa malkontenctwa - cóż, za różowo byście mieli :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13