galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2016 - Plany Wydawnicze
Autor Wiadomość
Michal
Galakta

Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   ROK 2016 - Plany Wydawnicze

Ten temat jest poświęcony na Wasze ewentualne pytania oraz nasze odpowiedzi związane z naszymi planami na 2016 r. Od razu chciałem jednak zaznaczyć, że temat ten jest poświęcony grom w polskiej wersji językowej. Ponadto bądźcie świadomi, że nie na wszystkie pytania będziemy mogli odpowiedzieć (i to z różnych względów, czasami są to m.in. ograniczenia licencyjne).

Zeszłoroczny tryb odpowiedzi w pierwszy poniedziałek miesiąca sprawdził się całkiem dobrze, dlatego w tym roku będziemy kontynuować tę tradycję, dzięki czemu będziecie mogli regularne otrzymywać odpowiedzi na nurtujące Was kwestie.

Jednocześnie przypominam, że na naszej stronie www dostępne są zakładki Nowości oraz Dodruki, w których od ręki możecie sprawdzić kiedy poszczególne tytuły będą dostępne. Strony te są aktualizowane na bieżąco, dlatego czasami nasze odpowiedzi w tym wątku będą pokrywały się z tym, co możecie znaleźć właśnie tam.

Michal
Galakta

Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

Jako, że dziś jest pierwszy poniedziałek miesiąca, to prezentuję odpowiedzi na ostatnie pytania z zeszłego roku.

GRY PLANSZOWE
Descent: Wędrówki w Mroku
Nie, nie planujemy zmiany formuły wydawania po polsku Zestawów Popleczników i Hero and Monster packs. W polskiej wersji będą dostępne jedynie karty, oferowane w ramach produktów DnŻ.

Eldritch Horror: przedwieczna Groza
Tajemnicze Ruiny
Dodatek powinien być w pierwszej połowie roku i raczej w pierwszym kwartale, ale to jest informacja z prawdopodobieństwem rzędu 60%.

Under the Pyramids
Jak już wspominałem, miałem nie pisać, że macki są u nas mocne, to w takim razie powiem, że Czarny Faraon był u nas z wizytacją.

Hero Dice: Justice League
Batman wskoczył do batmobilu, a Supermen leci samodzielnie I obydwaj mają do nas dotrzeć na początku przyszłego tygodnia.

Horror w Arkham – Klątwa Czarnego faraona, ed. poprawiona
Czy wspominałem, że Czarny Faraon był u nas z wizytacją?

Imperium Atakuje
Pierwszego dużego dodatku oraz powiązanej z nim fali małych paczek z figurkami spodziewamy się w I kwartale tego roku.

Talisman: Cataclysm
Odpowiedź na pytanie o dostępność tego dodatku w wersji polskiej jest chyba dla Was oczywista :)

Znak Starszych Bogów – Omens of Ice
Poproszono mnie, żebym nie pisał, ze macki są u nas mocne, dlatego w tym wypadku powiem, że niektórzy Necronomicon czytują do poduszki ;)

Dodruki (m.in. Battlestar Galactica: Pegasus, ale nie tylko)
Jesteśmy przed pierwszymi w tym roku spotkaniami z naszymi partnerami, na których będziemy między innymi rozmawiać o nadchodzących dodrukach. Dopiero jak poznamy plany na nadchodzące miesiące będziemy w stanie odpowiedzieć czy, i ewentualnie kiedy, mogłyby być dostępne ponownie pozycje, których nakłady się wyczerpały.

GRY LCG
Gra o Tron oraz Podbój
Obecnie czekamy na potwierdzenie dat premier kolejnych dodatków – premiera naszych wydań będzie miała miejsce równocześnie ze światową.

Warhammer Inwazja
W związku z zamknięciem serii przez FFG obecnie nie ma żadnych planów dodruków międzynarodowych dużych rozszerzeń do gry. Po prostu na razie FFG nie robi żadnych dodruków i nie mamy możliwości wydania żadnego dodatku.

GRY FIGURKOWE
X-Wing
Najnowsza fala statków będzie dostępna w I kwartale tego roku.
Dodruk Promu typu Lambda oraz Myśliwca TIE Advanced będą dostępne w styczniu.

DRUK NA ŻĄDANIE
W ciągu najbliższego tygodnia/dwóch mamy dostać listę naszych produktów, które są zaakceptowane i mogą być wydrukowane od ręki. Jak ją otrzymamy to zorganizujemy pierwsza w tym roku falę zamówień, w której znajda się właśnie te dostępne i zaakceptowane nowości oraz wcześniej dostępne pozycje.
W międzyczasie będziemy czekać na akceptacje kolejnych plików oraz dorobimy kilka nowych tak, aby móc za jakiś czas zorganizować kolejną falę zamówień.

Valdigda

Michal napisał/a:

DRUK NA ŻĄDANIE
W ciągu najbliższego tygodnia/dwóch mamy dostać listę naszych produktów, które są zaakceptowane i mogą być wydrukowane od ręki. Jak ją otrzymamy to zorganizujemy pierwsza w tym roku falę zamówień.

Tak to chyba słyszymy to od połowy Grudnia...

Domino 

Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   Descent.

Witam!:)
Czy planowane będą DnŻ kart PL do któregoś z dodatków :
Descent Oath of the Outcast Hero and Monster Collection
Descent Crown of Destiny Hero and Monster Collection
Descent Crusade of the Forgotten Hero and Monster Collection
Descent Guardians of Deephall Hero and Monster Collection

oraz dodatek Descent 2nd Ed: Heirs of Blood

salemmtg

Ja pytanie z innej beczki zadam. Nie kupowałem u was jeszcze D.n.ż ,w jaki sposób to się odbywa, zbieracie na forum od ludzi poszczególne zamówienia czy na mail ?? Pytam bo jak się pojawiły na sklepie dodatki do Descenta to poszły błyskawicznie.

Buczek79

Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

Ludzie errata do descenta z października 2014 uuu świeżyzna.

Chester 

Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

A ja mam tylko jedno, ale jakże dla mnie ważne pytanie :mrgreen:
"Horror w Arkham: Koszmar z Dunwich"
Obecnie produkt niemożliwy do dostania :(

Dan Meidros

Wysłany: Czw 07 Sty, 2016   

Czy zamierzacie wydać dodatek do Runewars "Banners of War"?

A jeżeli tak to kiedy?

Buczek79

Wysłany: Pią 08 Sty, 2016   

Czy macie zamiar wydac errate do Posiadłości szaleństwa?

Mati98 

Wysłany: Sob 09 Sty, 2016   

Czy w związku z tak długim czasem oczekiwania na dodatki DnŻ. (niektóre miały już być we wrześniu 2015 :!: ), te produkty będą tańsze :?:

FinekTSC 

Wysłany: Pon 11 Sty, 2016   

Mati98 napisał/a:
Czy w związku z tak długim czasem oczekiwania na dodatki DnŻ. (niektóre miały już być we wrześniu 2015 :!: ), te produkty będą tańsze :?:

Zabrzmiało to lekko bezczelnie.

A zapłaciłeś już za któryś, że czekasz (ja mam wszystkie i niektóre były z niewielką obsuwą)? Czy to, że nie sprzedawali ich, kiedy początkowo planowali uważasz za powód, że mają sprzedawać taniej (a więc można powiedzieć, ze dopłacać)?
Wybacz, ale idąc tym tropem, to jakby nie wydali, musieliby dopłacać. Czy jakiś wydawca obniża cenę, jak przesuwa datę premiery? Nie. Premiera polskich dodatków DNŻ o których mówię nie nastąpiła jeszcze, wiec oczekiwanie, nie jest częścią umowy.

Do tego dochodzi fakt, że złotówka jest tańsza, niż np. w zeszłym roku, więc więcej złotych trzeba dopłacić za tą samą ilość Euro/Dolarów, którymi Galakta rozlicza się z FFG, które jest właściwym producentem.

Więc ja spodziewam się, że będą droższe, gdyż tak działa rynek. A jak będą kosztowały tyle samo, to można będzie powiedzieć, że "są tańsze".

Ajwer

Wysłany: Pon 11 Sty, 2016   

Czy wiadomo coś o dacie wydania Zakazanych Gwiazd? Luty? Maj? ...?

z góry dzięki za pomoc.

luraanoo 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

Chyba dopiero druga połówka roku...

ixi24

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

A coś o dodruku Posiadłości Szaleństwa się kiedyś dowiem? Będzie nie będzie ?

Damet 

Wysłany: Sro 20 Sty, 2016   

Czy wiadomo cos odnosnie DnŻ ?

Odpowiedz do tematu