galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady Horror w Arkham przy więcej niż 2 dodatkach
Autor Wiadomość
321Kami
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Sty, 2016   Zasady Horror w Arkham przy więcej niż 2 dodatkach

Witam wszystkich zapalonych graczy AH,
Nurtuje mnie pytanie odnośnie ilości potworów która powinna wychodzić z bramy przy grze na 5 osób z 3 dodatkowymi planszami (Dunwitch, Kinsport i Insmuth). Teoretycznie powinno się grać na zasadach jak dla 3 graczy, ale w instrukcji jest zapis, że tyczy się to tylko limitu bram i potworów na planszy i peryferiach. Czy w związku z tym z bramy nadal za każdym razem wychodzą dwa potwory?

Z góry dzięki za wyjaśnienie.
KB
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Sty, 2016   Re: Zasady Horror w Arkham przy więcej niż 2 dodatkach

321Kami napisał/a:
Teoretycznie powinno się grać na zasadach jak dla 3 graczy, ale w instrukcji jest zapis, że tyczy się to tylko limitu bram i potworów na planszy i peryferiach
To może być co najwyżej niejasność w tłumaczeniu instrukcji.

Za każdą dodatkową planszę powyżej pierwszej, efektywna ilość graczy w grze zmniejsza się o 1.
Ta zmodyfikowana liczba jest brana pod uwagę przy:
• Obliczaniu limitu potworów w Arkham
• Obliczaniu limitu potworów na obrzeżach Arkham ("Outskirts", nie wiem jak to przełożyli w polskiej wersji)
• Obliczaniu ile najwięcej bram może być otwartych naraz
• Obliczaniu ile potworów wychodzi ze świeżo otwartej bramy

Ta zmodyfikowana liczba NIE jest brana pod uwagę przy:
• Obliczaniu efektów kart (np. Pogłosek)
• Liczby sukcesów potrzebnych w ostatecznej walce z przebudzonym Przedwiecznym
• Obliczaniu ile trofeów bram potrzeba by wygrać przez zamknięcie wszystkich bram

Dodatkowo jeśli używa się w tym samym czasie Dunwich i Innsmouth to potrzeba jednej więcej otwartej bramy by Przedwieczny się obudził.

Powyższe informacje zaczerpnąłem z FAQ do Innsmouth Horror.
Niestety FAQ ten nie stwierdza czy podczas monster surge'y (gdy brama miałaby się otworzyć tam gdzie już jest brama) bierze się pod uwagę zmodyfikowaną liczbę graczy.
Przypomnienie: Przy monster surge'u z bram wychodzi tyle potworów ile jest otwartych bram LUB tyle ilu jest graczy - wybiera się większą z tych dwóch liczb.
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek Wto 12 Sty, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
321Kami
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Sty, 2016   

Dzięki za wyjaśnienie, skoro tak to ostatnio strasznie sobie utrudniliśmy rozgrywkę, nie dziwota że nasza drużyna została zmasakrowana po niecałej godzinie gry :) .
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   Re: Zasady Horror w Arkham przy więcej niż 2 dodatkach

Krzysiek napisał/a:
Ta zmodyfikowana liczba jest brana pod uwagę we wszystkich kwestiach które biorą pod uwagę ilość graczy..

Nie przy walce z przedwiecznym! To jest wyjątek.
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   Re: Zasady Horror w Arkham przy więcej niż 2 dodatkach

espanoles napisał/a:
Krzysiek napisał/a:
Ta zmodyfikowana liczba jest brana pod uwagę we wszystkich kwestiach które biorą pod uwagę ilość graczy..

Nie przy walce z przedwiecznym! To jest wyjątek.
Dzięki za zwrócenie uwagi. To nie jedyny wyjątek. Tym razem sprawdziłem w FAQ, zapis w instrukcji okazał się bardzo pobieżny.
Uaktualniłem poprzedniego posta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13