galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejność
Autor Wiadomość
damianos97
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Maj, 2016   Kolejność

Cześć, czy ktoś mógłby mi pomóc i podjąłby się posegregowania dokładnie wszystkich(małych i dużych) dodatków do Władcy Pierścieni w kolejności w jakiej one występują w książce? Np. Czarni Jeźdźcy-Droga Mrocznieje-Khazad Dum i tak dalej, tylko że z tymi małym Dwarrowdelf i innymi tak samo jak np. przed Czarni Jeźdźcy występuje jeszcze Stary Las dodatek. Bardzo proszę o Waszą pomoc :)
Z góry dzięki
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Maj, 2016   

Ja robię tak - w jednym pudle zaczynam od podstawki, poprzez pierwszy cykl, potem rozszerzenie khazadów, potem ich cykl, kolejne rozszerzenie itd.
W drugim pudle oba hobbity, potem czarni jeźdźcy i dalej w saga-boxy.
Trzecie pudło koszmarne talie i talie z genconu (np. Smaug) w kolejności wydawania (nie mieszam tych, co wchodzą do kampanii czarnych jeźdźców póki co).
 
     
damianos97
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Maj, 2016   

Ok dziękuje, rozjaśnio mi to sytuacje co do ukladania gry, a teraz jakbym chciał wszystko chronologicznie tak jak występuje w powieści już nie zwracając uwagi na rozgrywkę to jak by to ułożyć?
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Maj, 2016   

Powieść:
Hobbit - Górą i Dołem
Hobbit - Na Progu
Czarni Jeźdźcy
Droga Mrocznieje
Zdrada Sarumana
Kraina Cienia
(w planach Płomień Zachodu)
(w planach ostatni Saga-box)

Pozostałe (dzieją się pomiędzy Hobbitem a Władcą, dokładna datacja nie jest do ustalenia, więc nie da rady wpasować ich między powyższe rozszerzenia)

Scenariusze z Podstawki
Cienie Mrocznej Puszczy
Khazad-Dum
cykl Dwarrowdelf
Spadkobiercy Numenoru
Przeciwko Cieniowi
Głos Isengardu
Twórca Pierścienia
Zaginione Królestwo
(w planach Przebudzenie Angmaru)
Szara Przystań
(w planach Dream-Chaster)

Scenariusze z Genconu
Mrok nad Osgiliath (kiedykolwiek między Hobbitem a Władcą)
Bitwa o Miasto na Jeziorze (technicznie w trakcie scenariuszy z Hobbit - Na Progu)
Kamień Erech (kiedykolwiek między Hobbitem a Władcą)
Stary Las (można włączyć do kampanii Czarnych Jeźdźców)
Mgła na Kurhanach (można włączyć do kampanii Czarnych Jeźdźców)
Morderstwo Pod Rozbrykanym Kucykiem (fabularnie pasuje do wydarzeń z okolic Powrotu Króla)
Ruiny Belegostu (kiedykolwiek między Hobbitem a Władcą)

no i Oblężenie Annuminas zapowiedziane na ten rok na Genconie :)

Quo vadis WP LCG? :)
 
     
damianos97
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Maj, 2016   

Bardzo Ci dziękuje za to posegregowanie dodatków i gier, ja lubię mieć porządek dlatego tak chciałem, aby ktoś mi w tym pomógł i teraz na spokojnie sobie będę podglądał na Twój spis i sobie układał pod to rozgrywkę :) Dzięki :) i jeszcze mam takie pytanie, np. jak mam w sadze rozszerzeniu Droga mrocznieje scenariusz z Morią to czy mogę ten scenariusz zastąpić całym dodatkiem Khazad dum czy to wogóle nie dzieje się w tym samym czasie jak w powieści i jest zupełnie inna akcja? Albo dodatek mały z cyklu Dwarrowdelf Droga do Rivendell-kiedy to się dzieje w powieści- czy jest to może scenariusz, który nie miał miejsca w powieści a autor dodatku wymyślił go na potrzeby graczy którzy chcą mieć więcej gier i nowych scenariuszy do przejścia?
 
     
Merlin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Maj, 2016   

Do Hobbita i Władcy Pierścieni nawiązują bezpośrednio dodatki z cyklu saga i ewentualnie niektóre scenariusze z Genconu - masz je dokładnie powyżej opisane. Pozostałe - tak jak pisał Cread dzieją się w bliżej nieokreślonym czasie pomiędzy akcją Hobbita i Władcy Pierścieni. Nie nawiązują one bezpośrednio do książek z wyjątkiem tego, że wykorzystują miejsca, bohaterów, przedmioty ze świata Śródziemia. Oczywiście można doszukiwać się pewnych odniesień jak np. w cyklu Cienie Mrocznej Puszczy poszukiwanie Golluma przez Aragorna, przeprawa przez puszczę opisana w Hobbcie czy w cyklu Dwarrodelf przeprawa przez Morię znana z Władcy. Nie stanowią one jednak "rekonstrukcji" wydarzeń z książek jak w przypadku dodatków sagi, a jedynie "oddają klimat".
 
     
damianos97
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Maj, 2016   

Dzieki wielkie za szybkie odpowiedzi, teraz juz wiem co i jak :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13