galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pula zwycięstwa
Autor Wiadomość
damianos97
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   Pula zwycięstwa

Czesc, wytlumaczy mi ktos co to jest pula zwycięstwa? Np o co chodzi kiedy jest napisane na karcie :"Gracze nie mogą pokonać tego etapu, dopóki Wielki Goblin nie znajdzie się w puli zwycięstwa.", albo "Umieść Flakonik Galadrieli w puli zwycięstwa i usuń go z puli kampanii, aby do końca(...)"? :)
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Z instrukcji:
Cytat:

Zwycięstwo X

Niektóre karty obszarów i wrogów zapewniają graczom nagrody za ich pokonanie w postaci punktów zwycięstwa. Kiedy taka karta opuszcza grę, jeden z graczy powinien ją umieścić obok swojej planszy zagrożenia[...]

To 'miejsce obok planszy zagrożenia' jest właśnie pulą zwycięstwa. Karty, które się tam znajdują są traktowane jako karty poza grą, ale mogą mieć wpływ na rozgrywkę. Przykłady podałeś w swoim poście.
 
     
damianos97
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Rozumiem dzięki, a skoro jest poza grą obok karty zagrożenia to kiedy będę mógł użyć np Flakoniku Galadrieli?
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Jeśli chodzi o tę kartę, to możesz jej użyć w którymś z okien akcji.
 
     
Grzesiekt22
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Czyli karty które posiadają punkty zwycięstwa i zostaną pokonane lub zbadane nie trafiają na stos odrzuconych kart talii spotkań??
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Dokładnie tak.
 
     
Grzesiekt22
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie interpretacji kart scenariusza. Wytłumacze o co chodzi na przykładzie scenariusza "Lećmy zanim wstanie świt" z dodatku Hobbit.
Na karcie wyprawy 2B widnieje:
-Punkty wyprawy 1 (liczba żetonów postępu które muszą być umieszczone)
-WYMUSZONY: Jeśli w grze nie ma już żadnych wrogich troli albo w talii Spotkań nie ma już kart, gracze przechodzą do kolejnego etapu.
Za każdym razem kiedy gracze mieliby umieścić żetony postępu na tej karcie, zamiast tego odrzucają taką samą liczbę kart z talii spotkań

Pokonałem wszystkie Trole tzn. że przechodzę do następnego etapu ??? nawet jeśli nie mam jednego żetonu postępu na tej karcie ??
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Grzesiekt22 napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie interpretacji kart scenariusza. Wytłumacze o co chodzi na przykładzie scenariusza "Lećmy zanim wstanie świt" z dodatku Hobbit.
Na karcie wyprawy 2B widnieje:
-Punkty wyprawy 1 (liczba żetonów postępu które muszą być umieszczone)
-WYMUSZONY: Jeśli w grze nie ma już żadnych wrogich troli albo w talii Spotkań nie ma już kart, gracze przechodzą do kolejnego etapu.
Za każdym razem kiedy gracze mieliby umieścić żetony postępu na tej karcie, zamiast tego odrzucają taką samą liczbę kart z talii spotkań

Pokonałem wszystkie Trole tzn. że przechodzę do następnego etapu ??? nawet jeśli nie mam jednego żetonu postępu na tej karcie ??


Tak, żetonu kłaść nie trzeba. Jedynka na karcie wyprawy to jakiś błąd przy projektowaniu karty, karta ta powinna mieć wartość 0.
 
     
Szww
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

To nie błąd, gdyby było 0moznaby przejść do dalszego etapu od razu (ilość żetonów postępu byłaby równa ilości wymaganej - 0) w ten sposób musimy czekać aż zjedzie nam cała talia lub pokonamy trolle
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13