galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piła - propozycja eventu
Autor Wiadomość
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   Piła - propozycja eventu

Hej,

chcąc zwiększyć ilość eventów oraz zacząć propagować WP LCG w innych miejscach oprócz Poznania i Pyrkonu jest propozycja wydarzenia podczas pilskiego konwentu, który odbędzie się 10 września br. Prawdopodobna godzina byłaby dopołudniowa/południowa, możliwe że event byłby połączony z nauką gry w WP LCG.
Jeśli frekwencja by dopisała, możliwe że pula gadżetów byłaby większa :) (czyli oprócz zwyczajowej promki coś jeszcze); o jakie to zostanie przekazane niebawem, podobnie jak inne szczegóły (np. rozgrywany scenariusz)

Kto byłby chętny? :)

Data: 10.09.2016
Miejsce: Piła, Dom Kultury (niedaleko dworca PKP)
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

Popieram takie akcje, ale nie wiem czy w tamten weekend będę miał czas i możliwości żeby jechać do Piły.
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

Wstępnie jestem chętny :grin: Jeśli rodzinka nic nie wymyśli, to się pojawię, i możliwe, że nie sam :wink:
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   

I co z tym eventem? Będzie?
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   

Na szybko - będzie :)
szczegóły - w tym tygodniu :)
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Lip, 2016   

No to najwyższy czas ogłosić najbliższy event (jeszcze przed Fellowshipem :D ):

10 września 2016 r. na konwencie Pilkon odbędzie się event "Spadkobiercy Gondolinu".
(link do Pilkonu )

plan organizacyjny:

11.00 - oficjalne rozpoczęcie oraz nauka grania we Władcę Pierścieni LCG (dla początkujących graczy); w tym samym czasie dla bardziej zaawansowanych event "Spadkobiercy Gondolinu" na podstawie scenariusza "Droga do Rivendell"
12.30 - po skończeniu przygód wśród pajęczyn Mrocznej Puszczy i pokonaniu górskich szlaków rozegranie scenariusza z podstawki "Podróż w dół Anduiny" podczas którego nowi i doświadczeniu gracze będą mogli połączyć siły w starciu z siłami ciemności.
14.00 - przewidywalne zakończenie eventu (choć może się odrobinę przedłużyć).

Nagrody: nie może zabraknąć pamiątkowej karty promocyjnej - jakiej, to musicie uzbroić się drodzy Gracze w jeszcze chwilę cierpliwości.
Dodatkowo każdy gracz będzie mógł otrzymać losowo jedną dodatkową kartę promocyjną spośród kilku. Wszystkie szczegóły zostaną podane razem z ogłoszeniem kart.

Organizacyjnie: przypominam o zabraniu scenariuszy oraz talii gracza wraz z niezbędnymi dodatkami (odpowiednie żetony, znacznik pierwszego gracza i panele zagrożenia)

Gościem specjalnym będzie grafik-ilustrator pracujący dla FFG robiący świetne arty m. in. do naszego ukochanego Władcy Pierścieni LCG Mariusz Gandzel!

Informacja dodatkowa: na Pyrkonie 2016 przedstawiliśmy z Lektem prototypowe maty. Temat przycichł, bo jeszcze chcieliśmy spróbować nowej technologii oraz wprowadzić poprawki do pierwowzorów. Na evencie "Spadkobiercy Gondolinu" zostanie zaprezentowana porównawczo mata z Upadkiem Saurona (dwie wersje) oraz nowa mata dedykowana pod event. Od razu mówię - póki co jesteśmy na etapie, że nie zbieramy żadnych zamówień, możemy udostępnić chętnym wzór i dać namiar na druk (chyba, że ktoś ma swój).

Kilka argumentów co do eventu: potrzeba i czasu na naukę dla nowych graczy i wyzwań dla zaawansowanych. Dlatego event jest rozdzielony do pewnego momentu, by każdy mógł się w nim odnaleźć.
Przypominam, że można grać w trzech wariantach: łatwy, normalny i koszmarny (jeśli komuś za mało wyzwań).
Dlaczego te scenariusze?
- Przeprawa przez Mroczną Puszczę jest zwyczajowym scenariuszem wprowadzającym, na którym starzy gracze dosłownie zjedli zęby i wytarli drukowany tekst oczami - idealnie nadaje się na początek (tak, do Ciebie mówię młody podróżniku po Śródziemiu).
- Droga do Rivendell - lubię ten scenariusz i nie przeraża on swoją formą, a jest on na tyle stary, że większość powinna go mieć więc nie powinno być z nim problemu (dla przypomnienia - można grać na hardzie jak ktoś chce).
- Podróż w dół Anduiny - mam nadzieję tym scenariuszem trochę zintegrować graczy zarówno nowych jak i doświadczonych :)

Zapraszam do deklaracji :)
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to.. będę! :twisted:
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   

No liczę na Ciebie :D
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Sie, 2016   

Nie wiem czy będę ale mam jedną uwagę. Otóż wydaje mi się, iż scenariusz Droga do Rivendell jest jednym z najgorszych scenariuszy. Problem stanowi totalna losowość. Jest kilka kart spotkań i kart cienia które niszczą rozgrywkę gdy się pojawią. Bardzo ciężko jest ich uniknąć. W grze na solo to nie jest duży problem ale na multi wychodzi więcej kart z talii podczas gry. Może lepiej pomyśleć o innej przygodzie? Z cyklu dwarrowdelf byłyby dobre Brama Czerwonego Rogu oraz Podstawy Ziemii. To tylko moje spostrzeżenie, ale zastanów się nad tym.
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Sie, 2016   

Po pierwsze - Arwena. Jako cel-sprzymierzeniec mam sentyment. Po drugie - karty spotkań mają sprawiać trudność, po to są odpowiednie karty gracza by je neutralizować (kłania się budowanie talii). Po trzecie - jako organizator mam prawo wyboru scenariusza (proponuję zwiększyć ilość eventów i samemu dokonywać selekcji). Krótko - o gustach się nie dyskutuje.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Sie, 2016   

Spoko. Ważne że event w ogóle się odbędzie, scenariusz jest mniej istotny. Zresztą będzie też Anduina, która nadal pozostaje b.dobrym scenariuszem, idealnym do gry multiplayer. Być może niektórzy po tych scenariuszach spróbują swoich sił w innych przygodach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14